• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

11 Sight, sağlık turisti geri dönüşünü 3 kata kadar artırıyor

23 Ağustos 2019 Cuma 09:00
12
14
16
18

11 Sight, sağlık turisti geri dönüşünü 3 kata kadar artırıyor

           HABER MERKEZİ     
     11Sight, herhangi bir platform veya herhangi bir uygulama üzerinden istenilen kişiyle anında görüntülü bağlantı kurulmasını sağlayarak sağlık kuruluşlarına yeni fırsatlar yaratıyor. Hastalarla iletişimde kolaylık ve yüksek maliyet avantajı sağlayan görüntülü etkileşim platformu 11Sight, özellikle sağlık turizmine büyük fırsatlar sunuyor.

     Son 10 yılda dünyada hızla gelişen sağlık turizminin yalnızca tıp tarafında 10 milyon turistten 100 milyar dolar gelir elde ediliyor. Uluslararası hasta sayısı bakımından ABD, Almanya, Tayland ve Hindistan ile birlikte ilk 5 ülke arasında bulunan Türkiye’nin turizm pastasında sağlık turizmi, 2018 yılı itibariyle 8 milyar dolara yakın paya sahip bulunuyor. SPA ve Wellness, termal turizmi, 3. yaş emekli turizmi,  engelsiz turizmi, sağlıklı beslenme ve ileri aktif yaşam gibi farklı segmentlerden oluşan sağlık turizminde Türkiye büyük bir potansiyele sahip. Halihazırda 1 milyon olan sağlık turistini 4 yıl içinde iki katına çıkarmayı hedefleyen sağlık turizmi açısından Görüntülü Etkileşim Platformu 11Sight, bu alanda büyük bir imkan yaratıyor.  

     2016 yılında Silikon Vadisi‘nde Aleks Göllü, Farokh Eskafi ve Ercan Gümüş tarafından kurulan startup teknoloji şirketi 11Sight; iOS, Android veya web platformları üzerinden ekstra bir uygulama yüklemeye gerek kalmadan herhangi bir kişiyle anında görüntülü bağlantılı kurulmasını sağlayarak bir ilki gerçekleştiriyor.
     Sağlık kuruluşlarına müşterileriyle iletişimde kolaylık ve yüksek maliyet avantajı sağlayan görüntülü etkileşim platformu 11Sight, görüşmelerin geri dönüş oranını büyük ölçüde artırıyor.

Hastalara güven veriyor
     2023 yılında Türkiye’nin iki milyon sağlık turisti ile 20 milyar dolar gelir elde etmesinin beklendiğini söyleyen 11Sight Türkiye Ülke Müdürü Ercan Gümüş, şunları belirtti: “11Sight ile görüntülü görüşmede müşterilerin güven duygusu arttığı için geri dönüş oranı sesli görüşmeye göre 3 kata kadar daha fazla gerçekleşiyor. Sağlık turizmi açısından ise 11Sight çok daha büyük bir öneme sahip. Dünyanın herhangi bir yerindeki hastaya hastanenizi, sağlık merkezi ya da termal tesisinizi tanıtabiliyor, operasyonlar hakkında bilgi verebiliyor ve yüz yüze iletişim kurarak güven bağı kurabiliyorsunuz. 11Sight video etkileşim platformunu yalnızca sağlık turizmi için kullanan kuruluşlar var. Bunlardan biri Florence Nightingale.”

11Sight neler sağlıyor?
11Sight‘ı halihazırda kullanan sağlık kuruluşlarından aldıkları verilerin geliştirdikleri teknolojinin gücünü kanıtladığını ifade eden Gümüş, sistemin yararları hakkında şunları belirtti: “11Sight ile sağlık  merkezinizden müşterilerinizle etkileşime web siteniz üzerinden başlıyorsunuz. Siteniz üzerinden müşterinizle kurduğunuz görüntülü iletişim sayesinde sitenize her ziyareti sağlık merkezi ziyaretine dönüştürüyorsunuz. Bu da size müşterilerinizi sağlık kuruluşuna getirme imkânı sağlıyor. Hastanenizin donanımlarını tanıtabiliyor, müşterinizin görmek istediği detayları gösteriyor, sorularını yüz yüze iletişim kurarak cevaplama imkanına kavuşuyorsunuz. Birden fazla cihazla da arama alabiliyorsunuz. Aramalarınızı, mesajlarınızı, fotoğraflarınızı görmenin yanı sıra çevrimiçi olmadığınızda müşterileriniz size görüntülü veya sesli mesaj da bırakabiliyorlar. Görüntülü iletişim sesle iletişime kıyasla üç kat daha fazla ikna etme imkânı yaratıyor. Nitekim yalnızca bir yıl içinde görüntülü iletişim dünyada yüzde 100 artış kaydetti. Ayrıca 11Sight ile yaptığınız tüm görüşmeleri kayıt altına alma imkanına da sahip oluyorsunuz."


+ Benzer Haberler
» İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin grafikerine uluslararası karikatür ödülü
» Pandemi önlemleri alındı; Oasis Aquapark’ta güvenli eğlence
» Karşıyaka Zabıtası’ndan 64. yıl kutlaması
» HİDROMEK Capital 500 listesinde bu yıl da yerini aldı
» Roca Connects Türk mimarları dünyayla buluşturuyor
» Gürer: “Yabancıya toprağını satan çiftçi toprağında amele oluyor”
» Başkan Batur’dan zabıtaya pandemi teşekkürü
» Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri’nde 21’inci randevu
» Yeni normalde en çok mangal alışverişi yapıldı
» Çin, bu yılki yenilenebilir enerji yatırım bütçesini 31,5 milyar dolara çıkardı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 06.08.2020
  Ticaret 05.08.2020
  Ticaret 04.08.2020
  Ticaret 30.07.2020
  Ticaret 29.07.2020
  Ticaret 28.07.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni