• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

🕓 05.01.2018

05 Ocak 2018 Cuma 00:00
12
14
16
18

Halkbank’tan önemli dava açıklaması

     Halkbank, ABD’de görülen Ambargo Davası’na ilişkin bir dizi açıklamada bulundu. ABD’de görülen Ambargo Davası’nda dün jüri, kararını hakime iletti ve Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla 6 suçtan 5’inde suçlu bulundu.
Halkbank ise bugün konuya ilişkin gerekli açıklamalarda bulundu. Bankadan yapılan açıklamaya göre, Halkbank’ın dava ile ilgili olarak taraf olmadığı ve Halkbank hakkında alınmış herhangi idari veya mali bir karar bulunmadığı belirtildi. Halkbank’ın KAP’a yaptığı açıklama şöyle: “Bankamız Genel Müdür Yardımcısı Sn. Mehmet Hakan Atilla hakkında, ABD’de görülmekte olan davanın ilk yargılama safhasında, kendisine atfedilen suçların bir kısmı için Mahkeme Jürisi tarafından suçlu olduğu yönünde karar verilmiştir. Bundan sonraki süreçte, verilen karar hakkında temyiz dahil tüm yasal yollara müracaat edilmesi imkan dahilinde olup dava ile ilgili hukuki süreç henüz sonuçlanmamıştır. Bahse konu davada Bankamız taraf olmadığı gibi Mahkeme tarafından Bankamız hakkında alınmış herhangi idari veya mali bir karar bulunmamaktadır. Genel Müdür Yardımcımız hakkındaki Mahkeme Jürisi kararına dayanılarak, henüz hukuki süreci tamamlanmayan davayla ilgili olarak Bankamızın güven ve itibarını sarsıcı nitelikte açıklama veya haber yapılmasının Bankacılık Kanununun “İtibarın Korunması” başlıklı madde hükümlerine aykırılık teşkil edeceğini hatırlatmak isteriz. Bankamız, tüm iş ve işlemlerinde ulusal ve uluslararası düzenlemelere her zaman hassas bir şekilde uymakta olup uyum politikasını uluslararası standartlarda daha da geliştirmek için yoğun bir çaba harcamaktadır. Bankamız tarafından, bankacılık hizmetleri sunulurken mevcut düzenlemeler ve diğer tüm bankalarca bilinen ve izlenen dış ticaret uygulamaları dışında herhangi bir mekanizma, yöntem veya sistem kullanılmamaktadır. Yapılan dış ticaret işlemleri ve para transferleri açık, şeffaf ve ilgili otoritelerce izlenebilir durumdadır. Bankamız, işlemlerindeki şeffaflık ve uluslararası düzenlemelere uyum politikasını bundan sonra da kararlı bir şekilde devam ettirecektir. Ülkemiz ekonomisine 80 yıldır hizmet sunan Bankamızın, faaliyetlerini geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de tüm ulusal ve uluslararası düzenlemelere uygun, güçlü, güvenilir ve kesintisiz bir şekilde sürdüreceğini kamuoyunun bilgisine sunarız.”


Eczacıbaşı Yatırım Ortaklığı’nın işlem sırası kapatıldı

     Olağandışı fiyat hareketleri nedeniyle Borsa İstanbul’un istediği özel durum açıklamasını yapmaması nedeniyle Eczacıbaşı Yatırım Ortaklığı hissesinin işlem sırası geçici olarak kapatıldı
Eczacıbaşı Yatırım Ortaklığı’nın hissesinin işlem sırası geçici olarak durduruldu. Şirkette oluşan olağandışı fiyat hareketleri nedeniyle Borsa İstanbul açıklama istedi. Açıklama gereken zamanda yapılmadığı için hissenin işlem sırası Borsa İstanbul tarafından geçici olarak kapatıldı. Borsa İstanbul’dan yapılan açıklama şöyle: “Pay sırası şirket payında meydana gelen olağan dışı fiyat hareketine ilişkin olarak Borsamız tarafından talep edilen özel durum açıklamasının şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna zamanında gönderilmemiş olması sebebiyle geçici olarak işleme kapatılmıştır


Adana Çimento hisseleri işleme kapatıldı

     Aşırı volatil seyreden Adana Çimento grubuna ait hisseler Borsa İstanbul’un istediği açılmayı yapmaması nedeniyle geçici olarak işleme kapatıldı
Adana Çimento’nun A, B, C grubu hisseleri Borsa İstanbul’un talep ettiği açıklamayı yapmamasından dolayı geçici olarak işleme kapatıldı.
Olağandışı fiyat hareketleri yaşanan hisselere ilişkin olarak Borsa İstanbul açıklama istedi. Açıklama zamanında yapılmayınca hisseler bugün geçici olarak işlem görmedi.
Borsa İstanbul’dan KAP’a şu açıklama yapıldı: “Pay sıraları şirket payında meydana gelen olağan dışı fiyat hareketine ilişkin olarak Borsamız tarafından talep edilen özel durum açıklamasının şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna zamanında gönderilmemiş olması sebebiyle geçici olarak işleme kapatılmıştır.”


CinnaGen’den Katar’a 6 milyon dolarlık ilaç

     Türk ilaç firması CinnaGen, Katar’ın önde gelen ilaç firmalarında Ebn Sina Medical’in bir satış anlaşması imzaladı. Türk ilaç firması CinnaGen, Katar’ın önde gelen ilaç firmalarında Ebn Sina Medical’in bir satış anlaşması imzaladı.
CinnaGen’in CEO’su Ferhat Farsi, Doha’da gerçekleşen imza törenindeki konuşmasında şirketinin Ebn Sina ile imzaladığı anlaşma sayesinde Katar’ın bioteknoloji ürünü ilaçlara erişimini artırmayı hedeflediğini belirtti.

 


+ Benzer Haberler
» 🕓 02.04.2018
» 🕓 13.03.2018
» 🕓 12.03.2018
» 🕓 07.03.2018
» 🕓 02.03.2018
» 🕓 01.03.2018
» 🕓 28.02.2018
» 🕓 22.02.2018
» 🕓 20.02.2018
» 🕓 19.02.2018


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.01.2019
  Ticaret 19.01.2019
  Ticaret 18.01.2019
  Ticaret 17.01.2019
  Ticaret 16.01.2019
  Ticaret 15.01.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni