• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

2021 Türkiye Kimya Sektör Şurası 12-13 Mart’ta dijital olarak gerçekleştirilecek

23 Şubat 2021 Salı 14:00
12
14
16
18

2021 Türkiye Kimya Sektör Şurası 12-13 Mart’ta dijital olarak gerçekleştirilecek

           HABER MERKEZİ      
     İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB)’in 17’inci dönem başkanlığını yürütmekte olduğu Kimya Sektör Platformu (KSP) bünyesinde iki yılda bir gerçekleştirilen Kimya Sektör Şurası, bu yıl 12-13 Mart tarihlerinde dijital olarak gerçekleştirilecek.
     Pandemi dolayısıyla fiziki yerine dijital olarak, 12-13 Mart 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek 2021 Türkiye Kimya Sektör Şurası’na T.C. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, Kimya Sektör Platformu (KSP) Başkanı Adil Pelister başta olmak üzere kamu, özel sektör, STK kuruluşlarından temsilcilerin ve akademi üyesi birçok konuşmacı ve davetlinin katılması bekleniyor.

İki Günde 7 Oturum ile Sektörün Geleceği Ele Alınacak
     İki gün boyunca sürecek Şura’da, STK ve Dernek Başkanlarının ele alacağı sektörel sorun ve çözüm önerilerinin yanı sıra “Pandeminin Dünya ve Türkiye Kimya Sektörüne Etkileri ve Gelecek Beklentileri”, “Türkiye Kimya Sanayinin Yatırım İhtiyacı”, “Kimya Sektörünün Dış Ticareti, Finansmanı, Lojistiği ve Dijitalleşmesi”, “Gümrük Birliği’nin Revizyonu ve Ticaret Anlaşmalarının Kimya Sektörüne Etkileri”, “Avrupa Yeşil Mutabakatı’nın Kimya Sektörüne Etkileri”, “Kimya Sektöründe Sürdürülebilirlik Yönetimi” ve “Kimya Sanayi ile Üniversite İş Birliği” ana konu başlıklarından oluşan 7 oturumda sektörün geleceği tartışılacak.
     Dünya ve Türkiye’de kimya sektörünün görünümünden Hamle Programı’na, Ar-Ge ve yatırım teşviklerinden, yeni hedef pazarlara, kimya sektöründe finansman, lojistik ve dijitalleşmeden (e-ticaret ve e-ihracat) döngüsel ekonomiye, Gümrük Birliği revizyonu, ticaret anlaşmaları, Brexit etkileri, Avrupa Yeşil Mutabakatı, geri dönüşüm ve beklentiler, biyobazlı kimyasallar ve çevre ile ilgili dünyadaki diğer gelişmeler gibi birçok konu masaya yatırılacak.

“2021 Türkiye Kimya Sektör Şurası, sektörümüzün geleceğine yön verecek”
     Kimya Sektör Platformu (KSP) Başkanı ve İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, “26 dernek, 1 vakıf, 2 oda ve üniversitelerdeki temsiliyetlerle birlikte sektörümüzün önde gelen toplam 38 kurumunu buluşturan bir mecra olan “Kimya Sektör Platformu”nun geçtiğimiz yılbaşından beri başkanlığını İKMİB olarak biz yürütüyoruz. Platform bünyesinde genelde iki ayda bir paydaşlarımızla buluşup sektörümüze dair değerlendirmelerde bulunuyoruz. Ayrıca Platform tarafından her iki yılda bir, sektörümüzün durumu ve geleceği açısından önemli çıktıları ortaya koyan “Kimya Sektör Şurası” organize ediliyor. Geçtiğimiz yıl fiziki olarak planlanan Şura’mızı pandemi koşullarından ötürü ertelemek durumunda kaldık.

     Bu yıl sanal ortamda 12-13 Mart tarihlerinde iki gün olarak gerçekleştireceğiz. Şura’da plastiklerden, kozmetiğe, ilaçtan medikale, boyadan kauçuk ve yapıştırıcılara kadar alt sektörleriyle birlikte 27 sektöre hammadde ve ara mamul veren kimya sektörümüzdeki gelişmeler, sorun ve çözüm önerileri ile gelecek on yıla ışık tutacak konular, beklentiler konuşulacak. Kimya sektörümüzün geleceğine yön verecek Şura’ya bu yıl da kamu, özel sektör, STK ve akademik camiadan birçok konuşmacı ve davetlinin katılımını bekliyoruz. Sektörümüzün gelecek vizyonu açısından da önemli konuların konuşulacağı Şura’mızın verimli geçmesini ve tüm katılımcılarımıza faydalı olmasını diliyorum.” dedi.


+ Benzer Haberler
» Günlük vak’a yüzdesi 8,5’in üzerinde
» Yıllık enflasyon %15,6’ya çıktı
» EİB’ten Şubat’ta 1 milyar 172 milyon dolarlık ihracat
» “Pancar ve şeker üretiminde rekor kırıldı”
» EPDK’dan akaryakıt fiyatlarındaki haksız kâr artışına müdahele
» İzmir’in Gevreği tescillenecek
» Petkim, portföyündeki ürünlerde yaşanan genel fiyat düşüşüne rağmen kârlılığını artırdı
» Nadir Hastalıklar Ağı’ndan “Nadir Çağrı”
» Fındık ihracatında 60 bin tonluk azalış
» Batur’dan esnafa işgaliye desteği


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 04.03.2021
  Ticaret 03.03.2021
  Ticaret 02.03.2021
  Ticaret 01.03.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni