• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“2023’te 3 milyon ton kargo taşımayı hedefliyoruz”

08 Nisan 2020 Çarşamba 13:00
12
14
16
18

“2023’te 3 milyon ton kargo taşımayı hedefliyoruz”

   ► Turkish Cargo, yaş sebze, meyve ve mamullerini, filolarında bulunan 344 uçak ile dünyanın 126 ülkesine ilk günkü tazeliğinde ulaştırıyor.

           SEZA NUR DEMİRPARMAK     
    Yaş meyve, sebze ve mamullerinin dış pazarlara ulaşabilmesi için hava kargo taşımacılığı büyük önem arz ediyor. Bozulabilir kargo taşımalarında 30 yılı aşkın tecrübe ile hareket eden Turkish Cargo, yaş sebze, meyve ve mamullerinden oluşan gönderileri filolarında bulunan 344 uçak ile dünyanın 126 ülkesine ilk günkü tazeliğinde ulaştırıyor. Turkish Cargo’nun global hava kargo sektöründe ivmesinin yükseldiğini vurgulayan Turkish Cargo Pazarlama Başkanı Fatih Cığal, “World Air Cargo Data’nın (WACD) 2019 yılı ağustos verilerine göre; yüzde 7,1’lik tonaj kaybıyla daralan sektörde markamız yüzde 7,5’lik tonaj artışı başarısı sergiledi ve hava kargo pazarında 7’nci sıradaki yerini korudu. Tonaj pazar payımızın 2023 yılında, yüzde 6,3 olmasını ve dünyada ilk 5 hava kargo markası arasında yer almayı hedefliyoruz” ifadelerinde bulundu.

 “Kıtalararası ticaret yollarını kısaltıyoruz”
     Türkiye’de yetiştirilen; kiraz, incir, kayısı, erik, mantar ve çilek gibi ürünlerin en çok ihraç edilen yaş sebze ve meyveler olduğunu belirten Cığal, “Turkish Cargo olarak, dünyada geçtiğimiz 10 yıl içerisinde en fazla yaş sebze, meyve ihracatı ve ithalatı yapan ülkeler olan; ABD, Kanada, Almanya, İspanya, Hollanda, UK, Hindistan, Kenya ve Çin’e kargo uçaklarımızla hava kargo operasyonu gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.
     B777f kargo uçaklarıyla, kıtalararası ticaret yollarını kısaltarak ticareti kolaylaştırdıklarını belirten Cığal, “Geçtiğimiz yıl, 6 saatten daha kısa süren operasyonlar ile Türk kirazını, Norveç’e taşıdık. 10 özel seferiyle gerçekleşen taşımalarda toplam 600 ton Türk kirazı, Norveç genelinde 1600’den fazla markette tüketime sunuldu” dedi.

“2023’te ilk 5 hava kargo markası arasında yer almayı hedefliyoruz”
     Turkish Cargo’nun global hava kargo sektöründe ivmesinin yükseldiğini belirten Cığal, “World Air Cargo Data’nın (WACD) 2019 yılı ağustos verilerine göre; yüzde 7,1’lik tonaj kaybıyla daralan sektörde markamız yüzde 7,5’lik tonaj artışı başarısı sergiledi ve hava kargo pazarında 7’nci sıradaki yerini korudu. Tonaj pazar payımızın 2023 yılında, yüzde 6,3 olmasını ve dünyada ilk 5 hava kargo markası arasında yer almayı hedefliyoruz” diye konuştu.
     Açıklanan son WACD verilerine göre Turkish Cargo’nun dünya hava kargo sektöründe 7’nci sırada olduğunu ifade eden Cığal, “Dual Hub olarak sürdürdüğümüz operasyonlar sonucunda, bu yıl sonunda 1,6 milyon ton kargoyu elleçlemeyi hedefliyoruz. İlk beş hava kargo markası arasına girebilmemiz için, 2023 yılında yıllık 3 milyon ton kargo taşıması yapmamız gerekiyor. İstanbul Havalimanı’nda sahip olacağımız yıllık 4 milyon ton kargo taşıma kapasiteli modern tesisimizle birlikte, dünyada ilk beş hava kargo markası arasına girme hedefimiz fazlasıyla olası gözüküyor” açıklamalarında bulundu.


+ Benzer Haberler
» Zincir mağazalarda beyaz eşya satışı bitiyor
» Küresel pazarda gücün anahtarı yerli yazılım
» “Tavuk etindeki fiyat artışı üreticinin cebine yansımıyor”
» Kuyumcular düğün sezonunu bekliyor
» Kayıt sistemi çalışmıyor, hayvanlar terk ediliyor
» Gayrimenkul satışları Mayıs’ta durgun seyrediyor
» Şekercilerin bayramı salgına yenik düştü
» ‘Yeşil altın’a koronavirüs engeli
» HAÖ’yü başka hastalıklarla karıştırmayın!
» “Topraksız ve dikey tarımı yapay zekâ ile birleştirdik”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 29.05.2020
  Ticaret 28.05.2020
  Ticaret 27.05.2020
  Ticaret 22.05.2020
  Ticaret 21.05.2020
  Ticaret 20.05.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni