• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

32. Uluslararası İzmir Festivali’nde ‘en’lerin konseri

09 Haziran 2018 Cumartesi 14:00
12
14
16
18

32. Uluslararası İzmir Festivali’nde ‘en’lerin konseri

           HABER MERKEZİ     
     32. Uluslararası İzmir Festivali üçüncü konserinde Efes Antik Tiyatro’ya taşınıyor. 11 Haziran 2018 Pazartesi günü Alman, Avusturya ve Rus repertuarının en ünlü icracısı şef Gerard Schwarz yönetimindeki, dünyanın en çok kayıt yapan topluluğu olan İngiliz Oda Orkestrası eşliğinde dünyanın en tanınmış piyano ikilisi Güher – Süher Pekinel, dünyanın en güzel konser mekânlarından biri olan Efes Antik Tiyatro’da konser verecek.  
     İki yıl aradan sonra Türkiye’de verecekleri ilk konserde Güher-Süher Pekinel Piyano İkilisi Francis Poulenc’in İki Piyano ve Orkestra için Re minör Konçertosunu çalacak. İngiliz Oda Orkestrası (ECO) konserde Sergei Prokofiev’in Re Majör, 1. Senfonisi “Klasik”,  Antonín Dvořák’ın Si Majör, Noktürn’ü ve Ludwig van Beethoven’in Fa Majör 8. Senfonisi de seslendirilecek.

     Amerikalı orkestra şefi Gerard Schwarz, hareketli performansları, yenilikçi programlaması ve kapsamlı bir kayıt kataloğu ile uluslararası alanda tanınıyor. Klasik müziğin daha iyi anlaşılmasını ve zevkini teşvik etmek için, Beysbolda olduğu gibi, en iyi müzikal atletlerden oluşan bir “all-star” takımı yaratan Schwarz, 300’ün üzerinde dünya prömiyeri, 350’nin üzerinde kayıt ve onlarca büyük ödül ile klasik müziğin zirvesinde yer alıyor.
     Olağanüstü şiirsel müzik anlayışları, özgün stilleri içinde mükemmelleşmiş yorumlarıyla, uluslararası müzik camiasında özel bir yerleri olan Güher ve Süher Pekinel’in geniş diskografileri, dünyaca tanınmış plak şirketleri tarafından kaydedilen, iki piyano için yazılmış tüm başlıca eserleri kapsıyor.

     İkilinin 2018 sonbaharında yayınlanacak son çalışmaları 7 CD, 1 Blue-Ray ve 4 DVD’de ve 1 Kitap’tan oluşan “Treasures”, iki piyano ve orkestra için 10 konçerto ile birlikte Güher & Süher Pekinel’in Floransa’da Opera’nın açılışı için Zubin Mehta yönetimindeki Maggio Musicale ile beraber verdikleri Bartók konserinin canlı kaydının yanı sıra, Berlin Filarmoni’nin perküsyonistleri Raphael Haeger ve Simon Rössler ile yapılan canlı kaydını ve ayrıca Jacques Loussier Trio ile kaydettikleri DVD ve CD’leri de içeriyor.

    Güher – Süher Pekinel ile uzun ve eski bir dostluğa sahip İngiliz Oda Orkestrası’nın (ECO) diskografisi, 400’den fazla bestecinin 1.500’den fazla eserinden oluşan 891 kayıt içerir.ECO, diğer orkestralardan çok daha fazla ülkede performanslar sergilemiş ve dünyanın en iyi müzisyenlerinin çoğuyla birlikte çalmıştır. Orkestra, aralarında Dario Marianelli’nin ödüllü müziğinin yer aldığı Kefaret, Aşk ve Gurur ile pek çok James Bond filminin müziklerinin yer aldığı birçok başarılı filmin müziklerini kaydetmiş, farklı film ve televizyon projelerinde yer almıştır.

     CO, orkestranın müzisyenleri tarafından yönetilen, İngiltere ve yurt dışındaki topluluklar ve okullardaki birçok ortama müzik katan sosyal yardım programı Close Encounters ile gurur duymaktadır.
     11 Haziran 2018 Pazartesi günü saat 21.00’de Efes Antik Tiyatro’da yapılacak konserin biletlerine Biletix’ten ulaşılabilir.
     İzmir Büyükşehir Belediyesi konsere gidecekler için saat 18.00 -18.30 arasında ücretsiz otobüs kaldıracaktır.

 


+ Benzer Haberler
» “Yüzde 5 büyümeye ihtiyaç var ama kaynak yok”
» ABD menşeli 22 ürünün ithalatında gümrük vergisi indirildi
» Çalışma Meclisi, 4 yıl aradan sonra toplanıyor
» Pınar Enstitüsü’nden ‘Bilimsel Makale Ödülleri’
» “Kırsala ait olan otu, kente Giritliler soktu”
» 33. Uluslararası İzmir Festivali’ni Gülsin Onay açıyor
» Air France, Travel Plus Awards’dan ödül kazandı
» “Daha iyi hizmet vereceğiz”
» Serter, Çeşme Otoyolu ücretini meclis gündemine taşıdı
» Sivri: Büyüme trendinin yolu reformlar


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 23.05.2019
  Ticaret 22.05.2019
  Ticaret 21.05.2019
  Ticaret 20.05.2019
  Ticaret 18.05.2019
  Ticaret 17.05.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni