• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

6 yılda CEO sayısı 7 kat arttı

09 Mart 2019 Cumartesi 15:00
12
14
16
18

6 yılda CEO sayısı 7 kat arttı

           HABER MERKEZİ     
     Kendi şirketini kurup yine kendisinden başka hiçbir çalışanı olmayan da kendini CEO olarak tanımlıyor, gerçekten global bir markada binlerce kişinin başında olan yöneticiler de. Girişimciliğin artması ve bir anlamda kendi işinin patronu olanların çoğalmasıyla CEO unvanı da sayısal olarak artış gösteriyor. 2013 yılında sosyal iş ağlarında Türk üyeler arasında 5.541 CEO varken, 2019 yılında bu sayı 34.691’e çıkmış. Genel müdürlerin sayısı ise 50.516.
      Unvan iş dünyasında birçok kişinin önem verdiği bir konu.

     Özellikle kendini şirketteki konumu üzerinden tanıtanlar yaptıkları iş ne olursa olsun afilli bir unvana sahip olmak istiyor. Son zamanlarda teknolojinin de gelişmesiyle yeni iş kolları ve yeni unvanlar ortaya çıksa da bir tanesi var ki yeri bambaşka: CEO. İster iş hayatında yıllarınız geçsin, ister yeni mezun bir girişimci olun herkesin kartvizitinde yazmasını istediği bir unvan CEO. Artık titrler sorumlu olunan pozisyonun fonksiyonunu yansıtmaktan ziyade bir bakıma prestij göstergesi olarak tercih ediliyor. Çalışanlar kartvizitlerinde yazan unvanları özellikle C-Suite yani tepe yönetici pozisyonlarından seçmeye özen göstererek bir nevi önemsenmek istediklerini vurguluyor.
     Sosyal iş ağlarında CEO unvanının artması da bunun bir göstergesi, 2013 yılında Türk üyeler arasında 5.541 CEO varken, 2019 yılında bu sayı 34.691’e çıkmış. Genel müdürlerin sayısı ise 50.516.

Sizin kartvizitinizde de CEO yazabilir
     Bu unvanlar özellikle networking buluşmalarında ve toplantılarda öne çıkıyor. Tanışma anında uzatılan kartvizitte bakılan ilk şey unvan oluyor. Türkiye’nin en büyük online matbaası olan bidolubaskı, bir kampanya yapıyor ve 100 kartviziti kargo dahil 1 TL’ye müşterilerine sunuyor. Bir defaya mahsus olarak yararlanılabilecek bu kampanya,  büyük, küçük her türlü işletme sahipleri, freelance çalışanlar, kendi işini yapanlar ve girişimciler için ekonomik bir çözüm oluyor. Üstelik tasarımına da kullanıcı karar verdiği için, yaratıcı, dikkat çekici ve göz alıcı kartvizitler yapmak da mümkün. bidolubaski.com’un CEO’su Ömer Atakoğlu, “Kartvizit, her ne kadar hayatlarımızı dijitale taşımış olsak da özellikle profesyonellerin hâlâ vazgeçemediği bir gelenek. Bunun yanında uygun maliyeti ve kolay kullanımı ile hızlı bir şekilde bilgi paylaşımının da önünü açıyor. bidolubaski.com olarak ister iş hayatına yeni atılan bir genç ister yılların tecrübeli profesyoneli olsun herkesin kartvizit sahibi olması için bu kampanyayı yaptık” diyor.

bidolubaski.com hakkında:
     “Yeni nesil matbaa” sloganı ile yola çıkan bidolubaski.com, kaliteli baskı ürünlerine uygun fiyatlar ile sahip olunabilmesini sağlayan bir e-ticaret sitesidir. Başta ajanslar, grafik tasarımcılar ve KOBİ’ler olmak üzere yurtiçindeki tüm işletmelere internetten matbaa hizmeti imkanı sunan bidolubaski.com, kartvizit, el ilanı, broşür, poster, reklam ürünleri, kurumsal kimlik ögeleri, iç-dış mekan reklam materyalleri, promosyon ürünleri gibi birçok kategoride 100’ü aşkın ürün ve 10 binin üzerinde ürün varyasyonu ile tüm baskı ihtiyaçlarını tek bir noktadan sunmaktadır. Son teknoloji ile donatılan makineler ile üretilen ürünler, tüm Türkiye’ye ücretsiz kargo aracılığı ile belirtilen sürede adrese teslim edilmekte ve iade garantisi sunulmaktadır.

 


+ Benzer Haberler
» Kapanan şirket sayısı yüzde 13 arttı
» İşler: Ara tatiller soluk aldıracak
» İngiltere-Türkiye arasında anlaşma
» Güler Sabancı: “Gençliğimize inanıyoruz”
» Microsoft nesnelerin interneti laboratuvarını Shanghai’de açtı
» Canlı doğan bebek sayısı 1 milyon 248 bin 847 oldu
» Palandöken, “Ülkemiz güçlü bir tarım politikasına sahip”
» 10. yılda da organik ürünlerle devam
» Sosyal medya tatil tercihlerini etkiliyor
» Gülle: Yeni bir ihracat hikayesine ihtiyacımız var”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 18.05.2019
  Ticaret 17.05.2019
  Ticaret 16.05.2019
  Ticaret 15.05.2019
  Ticaret 14.05.2019
  Ticaret 13.05.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni