• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Akıllı güvenlik çözümleri hayatı kolaylaştırıyor

17 Mayıs 2018 Perşembe 11:00
12
14
16
18

Akıllı güvenlik çözümleri hayatı kolaylaştırıyor

           HABER MERKEZİ     
     Dünyanın her yerinde şehir hayatı giderek hızlanıyor. Teknoloji ise bu hıza ayak uydurmaya çalışan kişilerin hayatlarında kolaylık alanları yaratıyor. Akıllı güvenlik çözümleri de bunlardan biri. Pronet’in Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ediz Habip, “Alarm sistemleriyle entegre çalışan akıllı güvenlik ürünleri, bizim kişisel asistanımız gibi çalışıyor. Akıllı ürünlerle, hem güven içinde yaşıyoruz hem de gözümüz arkada kalmıyor” diyor.

     Son yıllarda gündelik hayatta yer alan pek çok cihazın entegre olduğu akıllı teknolojilerin, en aktif ve etkin şekilde kullanıldığı alanlardan biri de güvenlik. Türkiye’nin lider güvenlik şirketi Pronet’in Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ediz Habip’e göre, güvenlik ihtiyacı, artık klasik anlamda bildiğimiz “hırsızlıktan korunma” kapsamını çoktan aştı.

     Habip, “Bugün, güvenlik ihtiyacına hizmet eden alarm sistemleri ve akıllı ürünler hem güvenliği sağlıyor hem de hayatımızı kolaylaştırıyor. Bir ev veya işyerinde güvenliği en üstün hale getirmek için alarm sistemleriyle entegre hale getirilen akıllı ürünler, bizim kişisel asistanımız gibi çalışıyor. Biz kendi hayat senaryomuz ve güvenlik ihtiyaçlarımıza göre direktif veriyoruz, akıllı ürünler de onu uyguluyor. Böylece hayatımızdaki pek çok konu, ev veya iş yerimizden uzakta olsak bile, biz üzerine düşünmek zorunda kalmadan, düzenli ve sorunsuz biçimde ilerleyebiliyor. Bu da güvenlik konusunda emin olmamız ve gözümüzün arkada kalmaması demek oluyor” diyor.

     Türkiye’nin ilk akıllı güvenlik hizmeti olan Pronet Plus kapsamında sunulan çözümler Ediz Habip’in kastettiği ürünlere örnek niteliği taşıyor. Örneğin Akıllı Kilit sayesinde kişi evden uzakta olsa bile evinin kapısını akıllı telefonundaki Pronet Plus uygulamasından açıp kilitleyebiliyor. Anahtarını evde unuttuğunda veya kaybettiğinde yine bu şekilde eve giriş yapabiliyor.

     Akıllı Zil ise üzerindeki kamera sayesinde, kapıya gelip zili çalan kişiyi akıllı telefon üzerinden görüntüleme, hatta onunla karşılıklı konuşabilme imkanı sunuyor. Kullanıcı, Akıllı Kilit ile de gelen kişiye uzaktan kapıyı açabiliyor. Bu sayede hem anahtar taşımaya gerek kalmıyor hem de her gelen için evde olma gerekliliği ortadan kalkıyor. Üstelik Akıllı Zil’in harekete duyarlı ışığı, kötü niyetli kişiler için caydırıcı etki de yapıyor.

     Yangın tehlikesine karşı Akıllı Priz, evin ısısını yönetmek için Akıllı Termostat, Evinizde herhangi bir prizdeki elektrik akımını siz uzakta olsanız bile kesebilen Akıllı Priz sayesinde, prizde unuttuğunuz bir ev aletinden ötürü yangın çıkma ihtimali ortadan kalkıyor.  Akıllı Termostat sayesinde, siz eve gelmeden eviniz sizin önceden belirlediğiniz ısıya ayarlanabiliyor. Akıllı Zil ve Termostat, aynı zamanda enerji tasarrufuna da destek oluyor.

Akıllı Video evde olup biteni izleme imkanı veriyor
     Akıllı Video hizmetiyle ise ev veya iş yerini canlı yayında izlemek mümkün oluyor. Ayrıca örneğin, okuldan eve gelen çocuğunuz kapıyı açtığında hareketi algılayan Akıllı Video, çocuğunuzun eve geldiği anın kısa bir videosunu çekerek size bildirim olarak gönderiyor. Bu da çocukları evde bakıcıyla yalnız kalan anne babalar veya işyerlerinde değilken, orada neler olduğunu takip etmek isteyen işyeri sahipleri için pratik bir çözüm oluyor.

 


+ Benzer Haberler
» “Konkordatolar ekonomik hayatı derinden etkiliyor”
» Aslan, ilçe ilçe proje anlatıyor
» Zıtlaşma yok, centilmenlik var
» “Topluluğumuzun yarattığı ciro, Türkiye milli gelirinin yüzde 7’sine eşdeğerdir”
» Güzelbahçe Piri Reis, Fransız televizyonunda
» Galataport Projesi MAPIC 2018 ile ilk kez uluslararası arenada
» Güneşten payımızı alalım
» Yabancılara gayrimenkul satışı %58,5 arttı
» Altın Orman, satış başarısıyla dikkat çekiyor
» TOBTİM’den Karlov Vakfı’na anlamlı jest


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 17.11.2018
  Ticaret 16.11.2018
  Ticaret 15.11.2018
  Ticaret 14.11.2018
  Ticaret 13.11.2018
  Ticaret 12.11.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni