• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Akıllı üretimin evrimine liderlik etmenin yolları

05 Kasım 2019 Salı 11:00
12
14
16
18

Akıllı üretimin evrimine liderlik etmenin yolları

           HABER MERKEZİ     
     Bugünün akıllı üretimindeki geleneksel zekanın başlangıcı, gelişmiş üretimin geleceğini dönüştürmeye ve şekillendirmeye devam eden onlarca yıllık çalışmalara dayanıyor.
     Bu çalışmanın hızlanması, bağlanabilirlik ve yazılımlar sayesinde, birbirleri ile değil ancak birbirleri ile paralel çalışan binlerce sistemi bir araya getirip daha odaklanmış büyük bir sistem oluşturduğumuzda gerçekleşti. İşbirliğinin sonucunda da dünya genelindeki üreticilerin üretkenlikleri arttı.
     Liderler, geçmişe net ve bugünün perspektifi ile bakana ve gelecek rotasını ve potansiyelini inceleye kadar çalışmalarının dünyayı nasıl şekillendireceğini nadiren bilebilirler.

     Bundan yıllar önce “The Connected Enterprise” terimini ortaya attığımda bu çalışmanın Dördüncü Endüstriyel Devrim içerisinde oynayacağı rolü ve fiziki ile dijital dünya arasındaki bulanık çizgilerde değer bulma yeteneğimizi idrak edememiştim.
     Bu terim sadece müşterilerimden ihtiyaçları hakkında duyduğum şeyleri kapsıyordu: Prosesler için yeni bir görüş penceresi sağlayacak bağlı cihazlar, daha iyi ve daha hızlı karar vermeye imkan tanıyan veri ve analitik.
     Çözümümüz ve bu hedefleri başarma yolumuz ise; insanları, prosesleri ve teknolojileri The Connected Enterprise ile kesintisiz bir şekilde bağlamaktır.

Kolay Cevap Yok
     Biraz önce paylaştıklarımı yapmak basit gibi duruyor ancak o kadar da basit değil. Zor soruların sorulmasının ve bazen zorlu ve beklenmedik cevapların dinlenmesinin bir sonucu. Ancak o zaman bir şeyleri gerçekten anlamaya ve öğrenmeye başlarız.
     Artık konuşmalar daha ilgi çekici ve zorlu olmaya başlıyor. Operasyon teknolojisi (OT) ile bilgi teknolojisi (IT) bir araya gelirken bazen kendimi madalyonun öteki yüzünü hiç tanımayan uzmanlar ile çalışırken buluyorum.
     Ve bu alanda da fark yaratabilmek için en büyük fırsatları yakalıyoruz.

İş birliği Yapmaktan Gurur Duyuyoruz
     “Biz” dediğimde akademinin çalışma ve inovasyonlara getirdiği değeri de dahil ediyorum.
     Akademi ile ortaklık yapıyoruz çünkü endüstrinin öğrencilerin öğrendiklerini ve keşfettiklerini daha iyi bilmeye ve bunları etkilemeye ve geleceğin işgücünün akıllı üretim ile ilgili bir kariyere başladığında ne gibi beklentilere sahip olduğunu bilmeye ihtiyacı var. Akademinin de şu an ne olduğu ve gelecekte ne olacağı hakkında öğrencilerin yeterince hazırlandığından emin olmak için gerçek dünya uygulamalarını daha fazla bilmesi gerekiyor.
     Bu iki dünyanın kesişim noktası ise inovasyonun doğduğu yerdir.

Ödül Onlarca Yıllık Araştırmaları Doğruluyor
     2019 ASME/SME M. Eugene Merchant Üretim Ödülü‘nü almak benim için çok daha anlamlı ve onur verici çünkü bir müşteri ve bu alandaki bir fikir önderi tarafından aday gösterildim. Ödül müşterilerimizin çalışmalarımızdan memnun olduğunu ve çalışmalarımızın hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olabildiğini gösteriyor.
     Ödülün üzerinde benim ismim olsa da bu onur yalnızca bana ait değil. Ben endüstrimizdeki en akıllı, en yaratıcı insanları temsil eden şirketimin bir elçisiyim.
     Yine büyük bir değişimin zirvesindeyiz. Bildiğimiz üretim birkaç yıl içerisinde çok farklı hale gelecek. Teknolojiyi kullanarak makinelerin ve insanların birlikte çalışıp daha önce hayalini bile kuramadıkları işler yapan, üretkenliği önemli oranda artıran ve kalifiye işler yaratan yeni bir nesil ortaya çıkacak. Ve insanın teknoloji ile yapabileceği şeyleri genişletiyoruz.


Rockwell Automation hakkında
     Rockwell Automation, Inc. (NYSE:ROK), endüstriyel otomasyona kendisini adamış dünyanın en büyük şirketidir ve müşterilerini daha üretken, dünyayı daha sürdürülebilir hale getirir. Genel merkezi Milwaukee, Wisconsin’de bulunan Rockwell Automation 80’den fazla ülkede yaklaşık 23.000 çalışanıyla müşterilerine hizmet vermektedir.+ Benzer Haberler
» 1.016 yeni vak’a ya karşı 1.334 iyileşme
» İnşaat malzemeleri ihracatında miktar arttı değer düştü
» Çin-Avrupa yük trenlerinin taşıdığı mallarda artış
» Fintek şirketleri, finansal sistemdeki sorunları çözmeye aday
» Gençlere ve Kadınlara pozitif ayrımcılık
» Siber güvenliğin geleceği Türk Telekom’a emanet
» Uzay Kampı Türkiye, yaz kamplarına 20. yılına özel programla başlıyor
» Akkol: Şirketler arasında paylaşımlı ortak ofis dönemi başlıyor
» İzmir Büyükşehir Belediyesi “Girişimcilik Merkezi” kuruyor
» E-Ticaret sitelerine 5 dakikada siber güvenlik taraması


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 13.07.2020
  Ticaret 11.07.2020
  Ticaret 10.07.2020
  Ticaret 09.07.2020
  Ticaret 08.07.2020
  Ticaret 07.07.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni