• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Albaraka Türk’ün yeni yüzü ‘insha’ Almanya’da hizmete sunuldu

09 Ağustos 2018 Perşembe 11:00
12
14
16
18

Albaraka Türk’ün yeni yüzü ‘insha’ Almanya’da hizmete sunuldu

           HABER MERKEZİ     
     Albaraka Türk’ün Mayıs ayında projesini duyurduğu faizsiz dijital bankacılığın yeni yüzü “insha” Almanya’da kullanıcıların hizmetine sunuldu. Kullanıcılar, şubesiz ve tamamen dijital bankacılık hizmeti olan “insha” uygulamasını Appstore ve Google Play’den ücretsiz olarak indirebiliyor.
     Faaliyetlerine dünyanın en iyi katılım bankası olma vizyonu doğrultusunda devam eden Albaraka Türk, solarisBank AG’nin ana bankacılık altyapısı üzerine inşa edilen, faizsiz dijital bankacılığın yeni yüzü ‘insha’ uygulamasını Almanya’da kullanıcıların hizmetine sundu. Şubesiz ve tamamen dijital bankacılık hizmeti olan insha, ilk etapta Almanya’da, ilerleyen dönemlerde ise kıta Avrupa’sında dijital katılım bankacılığı hizmetleri verecek.

     Appstore ve Google Play’den indirilebilen uygulama sayesinde kullanıcılar, bankaya gitmeden, çok kısa bir sürede herhangi bir evrak imzalamadan ücretsiz bir şekilde hesap açabilecekler.  Ayrıca insha uygulamasına sahip olanlar, ATM’lerden ayda üç defa çekim ücreti ödemeden para çekme, SEPA (Single Euro Payments Area) bölgesinde 10 adete kadar ücretsiz para transferi, Mastercard altyapılı insha Debit Kart ürününden de ücretsiz olarak yararlanabilecek.
     Tamamen dijital süreçler ve dijital ürünlerden meydana gelen insha fiziksel evrak ve şubeye gitme zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Finansal hizmetlerin yanı sıra kullanıcıların günlük hayatlarına da odaklanarak hayatı kolaylaştıran bir dizi hizmet de sunan insha, kullanıcılarına Almanca, Türkçe ve İngilizce dillerinde sesleniyor. İlerleyen dönemlerde Arapça da dil listesine eklenecek. Kullanıcılar insha uygulamasına Appstore ve Google Play’de uygulamayı indirerek erişebiliyor. www.getinsha.com web adresinden de ürün ve hizmetler ile ilgili detaylı bilgi alabiliyorlar.

“Avrupa pazarına giriş stratejisinin ilk adımı”
     insha projesinin Avrupa pazarına giriş stratejilerinin ilk adımı olduğunu belirten Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, “Albaraka Türk olarak dünyanın en iyi katılım bankası olma vizyonumuz doğrultusunda dijitalleşmeye önemli yatırımlar yapıyoruz. Bunun bir yansıması olarak hayata geçirdiğimiz insha projesinin ilk adımını 20 milyon Müslümanın yaşadığı Avrupa’da atmaktan son derece mutlu ve gururluyuz. Gerek Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarımızın gerekse diğer ülke Müslümanların yaşadığı bankacılık sorunlarına bir çözüm getirmek, dünyanın en iyi katılım bankası olma vizyonumuzu bir adım daha ilerletmek ve en önemlisi de katılım bankacılığını küresel anlamda geliştirmek amacıyla “insha” gibi yenilikçi bir uygulama hayata geçiriyoruz.” açıklamasında bulundu.

“Yenilikçi insha Uygulaması ile hayatı kolaylaştıracağız”
     Tamamen dijital süreçler ve dijital ürünlerden meydana gelen insha uygulamasının fiziksel evrak ve şubeye gitme zorunluluğunu ortadan kaldırdığını ifade eden insha Yönetici Direktörü Yakup Sezer, “insha ile kullanıcılara finansal ihtiyaçlarını birkaç dakika içerisinde çözme imkânı sunarken, aynı zamanda kullanıcılarının günlük hayatlarına odaklanarak onlara hayatlarını kolaylaştıracak bir dizi uygulamayı da adım adım hayata geçirmeyi hedefliyoruz. insha kullanıcıları bu yenilikçi yaklaşımla hem finansal hizmetlerini kolayca karşılayabilecek hem de arkadaşlarıyla sohbet eder gibi sıcak ve samimi destek alabilecekler.” dedi.

 


+ Benzer Haberler
» Türk organik ürünleri dünyaya açıldı
» TARKEM modelinin Türkiye’ye anlatılması gerekir
» Ev ve mutfak eşyalarında yeni hedef İngiltere
» 2018 yılı ihracat şampiyonları belli oldu
» Geleceği Yazan Kadınlar için son başvuru tarihi 22 Şubat oldu
» Koç Holding’in 2018 yılı konsolide cirosu 143,2 milyar TL olarak gerçekleşti
» ‘Dyo Sanat Ödülleri’den 52 yılda 23.424 eser
» İzmir iş dünyasından Albayrak’a ekonomi raporu
» Palandöken, “Emekliliği gelmiş esnafa kolaylık sağlanmalı”
» Türk seramiği 130 ülkeden 91 bin ziyaretçiyle buluştu


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 16.02.2019
  Ticaret 15.02.2019
  Ticaret 14.02.2019
  Ticaret 13.02.2019
  Ticaret 12.02.2019
  Ticaret 11.02.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni