• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

AloTech kalıcı olarak uzaktan çalışmaya geçt

23 Ekim 2021 Cumartesi 11:00
12
14
16
18

Türkiye’nin 30 şehrinde ve 5 ülkede çalışanları var

AloTech kalıcı olarak uzaktan çalışmaya geçti

           HABER MERKEZİ      
     Türkiye’nin en büyük bulut tabanlı çağrı merkezi platformu AloTech, pandeminin başında geçtiği uzaktan çalışma modelini kalıcı hale getirdi. Daha önce tamamı İstanbul’da olan çalışanlar Türkiye’nin 30 şehrine dağılırken, bazı çalışanlar da aralarında Nijerya ve Venezuela’nın da olduğu ülkelerde yaşıyor. Yeni model ile işveren markasını daha da güçlendirdiklerini söyleyen AloTech Kurucu Ortağı Cenk Soyak, “Hizmet verdiğimiz alanda en çok tercih edilen şirket olmayı ve bu süreçte tüm çalışanlarımızın yaptığı işten keyif almasını hedefliyoruz” dedi.
     Yurt içinde yakaladığı başarıyı 27 ülkede sürdüren Türkiye’nin en büyük bulut tabanlı çağrı merkezi platformu AloTech, Türkiye’de ilk Covid-19 vakasının görülmesiyle birlikte geçtiği uzaktan çalışma modelini kalıcı hale getirdi. Böylece AloTech’in 120 çalışanı diledikleri şehirden ve ülkeden çalışma fırsatına sahip oldu.

CENK SOYAK: “UZAKTAN ÇALIŞMA KARARINI ÇALIŞANLARIMIZLA BİRLİKTE ALDIK”
     Kalıcı olarak uzaktan çalışma kararını çalışanlar ile değerlendirdikten sonra aldıklarını söyleyen AloTech Kurucu Ortağı Cenk Soyak, “Pandemi ile birlikte başladığımız uzaktan çalışma dönemini son derece verimli geçirdik. Bunun üzerine bunu kalıcı hale getirebileceğimizi düşündük. Çalışanlarımızın çok büyük bir oranının bizimle aynı fikirde olması ve hizmet alanımızın son derece elverişli olması nedeniyle bu modele kalıcı olarak geçmeye karar verdik. Geri dönmemek üzere yapılandırdığımız modeli #benneredeysemAloTechorada mottomuzla sürdürmeyi hedefliyoruz” dedi.

“TURNOVER DÜŞTÜ, İSTİHDAM ARTTI”
     Uzaktan çalışmayla birlikte çalışanların şehir değiştirmeye başladıklarını belirten Soyak, “Pandemi öncesinde tüm çalışanlarımızın İstanbul’da olması gerekiyordu. Uzaktan çalışmaya geçmemizle birlikte özellikle Ege ve Akdeniz’deki şehirlere taşınmaya başladılar. Bir buçuk senedir İstanbul’a hiç uğramayan çalışanlarımız var. Turnover’ımızda (Çalışan değişim oranı) olumlu yönde değişim oldu. Bunun yanı sıra şehir dışından ve yurt dışından aldığımız başvuru sayısı da ciddi ölçüde arttı. Türkiye’nin 7 bölgesindeki 30 ilde çalışanımız bulunuyor. Şu anda çalışanlarımızın dörtte biri İstanbul dışında. Yurt dışında ise ABD, Fas, İngiltere, Nijerya ve Venezuela’da olmak üzere toplam beş çalışanımız var. Pandemi sürecinde istihdamımızı da yüzde 62 artırmayı başardık” diye konuştu.

“ÇALIŞANLARIMIZIN KEYİF ALMASINI ÖNEMSİYORUZ”
     İşveren markası hedeflerine de değinen Soyak şöyle devam etti; “AloTech olarak hizmet verdiğimiz alanda en çok memnuniyet duyulan ve tercih edilen şirket olmayı hedefliyoruz. Bunun yolu da yaptığımız işe güvenirken, iç ilişkilerimizi iyi yönetmekten geçiyor ve biz bu iki konuda da iddialıyız. Bu alandaki ikinci hedefimiz ise ilk hedefimize giderken geçtiğimiz yoldan keyif almak.”

İSTEYEN PAYLAŞIMLI OFİSTE İSTEYEN KARAVANDA ÇALIŞIYOR
     AloTech uzaktan çalışamaya geçmesine rağmen İstanbul’daki ofisini kapatmadığı gibi çalışanlarının evleri dışında çalışabileceği alanların sayısını da artırdı. Şu anda çalışanlar İstanbul’daki ofisten, farklı ilçelerde konumlanan üç AloTech karavanından ve İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Mersin olmak üzere toplam beş şehirde bulunan paylaşımlı ofislerden diledikleri zaman yararlanabiliyor.

WELLBEİNG FAALİYETLERİ ARALIKSIZ SÜRÜYOR
     Çalışanlarının iyi olma haline önem veren AloTech, uzaktan çalışma döneminde de wellbeing çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Eğitim, gelişim ve sağlık destek seminerleri, yoga, zindelik ve spora yönelik aktiviteler, canlı konserler, workshop’lar ve yarışmalar düzenleyen AloTech, İstanbul ofisinin bir bölümünü de müzik sistemi, sahne ve oyun konsolları ile bir sosyal platforma dönüştürdü.


AloTech hakkında:
2012 yılında kurulan AloTech, müşterilerine çağrı merkezi hizmeti sunmak isteyen işletmelere tüm çağrı merkezi fonksiyonlarını internet üzerinden sağlayan bir teknoloji şirketidir. Geleneksel teknolojilerin aksine donanım, yazılım, sunucu gibi yatırım maliyetleri ve bakım, onarım, lisanslama ve upgrade gibi işletme gereksinimleri olmayan bulut hizmetleriyle çağrı merkezlerine esneklik, maliyet avantajı, yönetim ve kullanım kolaylığı kazandırmayı hedefleyen AloTech bu yaklaşımıyla bulut teknolojilerinin Türkiye’deki öncüleri arasında yer almaktadır. Müşterilerine sesli ve yazılı iletişim kanalları üzerinden çeşitli çözümler sunan AloTech, tüm hizmet portföyünü ‘kullandığın kadar öde’ modeliyle ücretlendirmekte, böylelikle müşterilerine gerçek anlamda katma değer sağlayan bir iş ortağı olmayı amaçlamaktadır. Ulusal Ar-Ge kapsamında TÜBİTAK ve KOSGEB tarafından desteklenen AloTech, halihazırda 27 ülkede sürdürdüğü yurt dışı faaliyetlerini ise Call Center Studio markasıyla gerçekleştirmektedir. Şirket 2020 yılında, dünyanın en prestijli teknoloji ödülleri arasında yer alan ve yenilikçi şirketlerin sıralandığı Red Herring North America Top 100 listesine girmiştir. AloTech 2020 yılının ikinci çeyreği itibarıyla #benneredeysemAloTechorada mottosuyla kalıcı olarak ofissiz çalışma modeline geçmiştir. 


+ Benzer Haberler
» İzmir sevdalıları Konak’ta anıldı
» Karşıyakalı minikler ‘Şubadap Çocuk’ ile buluştu
» İzmir’de kadınlar “temsilde eşitlik” için yürüyecek
» Güveli Barajı tamamlandı
» Elektrik üretiminde en büyük pay rüzgar enerjisinin
» Çiftçinin kuraklık kaybı 20 bin TL
» İzmir’in bisikletli ulaşım projeleri ödül kazandı
» Pamukkale Belediyesi A0 tarayıcı satın alacak
» Türk Telekom ile engelsiz yaşam
» Pamukkale Belediyesi çiçek satın alacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 02.12.2021
  Ticaret 01.12.2021
  Ticaret 30.11.2021
  Ticaret 29.11.2021
  Ticaret 27.11.2021
  Ticaret 26.11.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni