• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

ALTO’dan Aliağalı öğrencilere tablet desteği

13 Şubat 2021 Cumartesi 08:00
12
14
16
18

ALTO’dan Aliağalı öğrencilere tablet desteği

           HABER MERKEZİ      
     Türkiye Odalar ve Borsalar (TOBB) öncülüğünde başlatılan “Küçük Parmaklar” tablet dağıtım kampanyası kapsamında, Aliağa Ticaret Odası (ALTO), Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde ihtiyaç sahibi öğrencilere 166 adet klavyeli tablet bağışında bulundu.
     TOBB öncülüğünde, Türkiye genelinde pandemi sürecinde uzaktan eğitim gören ve maddi imkânı olmayan 30 bin öğrenci için “Tabletsiz Öğrenci Kalmasın” hedefiyle yola çıkarak, başlatılan kampanyaya Aliağa Ticaret Odası da katkı sağladı. TOBB ve ALTO işbirliğinde ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmak üzere klavyeli tabletler temin edildi.
     Tabletler, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün okul müdürleri aracılığıyla ihtiyaç sahibi öğrencileri belirlemesinin ardından Noter huzurunda kura çekimi yapılarak ismi çıkan öğrencilere verilecek.
     Aliağa Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleşen tablet teslim törenine Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz, Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, Meclis Başkanı Adnan Saka, Meclis Başkan Vekili Yüksel Tezcan, Yönetim Kurulu Üyeleri Kemal Erim ve Şaban Atalan ile Meclis Üyesi Arif Güven katıldı.

Ertürk: ‘Bir ülkenin geleceğine yapılacak en önemli yatırım gençlerin eğitimine sağlanacak destektir’
TOBB ile birlikte ALTO olarak her yıl yapılan eğitim yardımlarının, bu yıl içinde bulunulan şartlar nedeniyle, ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim ve öğretim programlarına katılabilmesi için tablet dağıtımı olarak gerçekleştirildiğini belirten Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, “Sosyal sorumluluk bilinciyle, her yıl ihtiyaç sahibi öğrencilere çatı kuruluşumuz TOBB öncülüğünde ile eğitim yardımı yapıyoruz. Bu yıl yine Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizin öncülüğünde pandemi sonrası içinde bulunduğumuz dönemin ihtiyacına uygun bir yardımda bulunmak istedik. Online eğitim gören ama bilgisayar alacak maddi imkânı bulunmayan öğrencilerimize, klavyeli tablet bilgisayar hediye etmeye karar verdik. TOBB ve Odamız desteklerinin yanı sıra Meclis Üyelerimizin de destekleri ile sağlamış olduğumuz 166 adet tablet bilgisayarı ilçemizde ihtiyaç sahibi olan çocuklarımıza İlçe  Milli Eğitim Müdürlüğümüz aracılığı ile ulaştıracağız. Tabletlerin verileceği öğrencilerimizin belirlenmesi noktasında Noter huzurunda kura çekimi yaparak şeffaf bir süreç izledik. Bir ülkenin geleceğine yapılacak en önemli yatırımın, gençlerin eğitimine sağlanacak destek  olduğuna inanarak klavyeli tabletlerimizi geleceğin teminatı olan gençlere ulaştıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Son olarak projeye önemli katkılar sunan Meclis Üyesi arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum” dedi.

Karaman: ‘Eğitime verilen yatırım en hayırlı yatırımlardan biridir’
     Tablet desteği programında konuşma yapan Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman ise, “Eğitime verilen yatırım en hayırlı yatırımlardan biridir. Hepimizin bildiği gibi pandemi nedeniyle uzaktan eğitimin yapıldığı bir süreçteyiz. Bunun için her öğrencimizin tablet ve bilgisayara ihtiyacı var.  Bu noktada ihtiyaç sahibi öğrencilerimizi belirlemek suretiyle Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte bu katkının ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaştırılması konusunda titiz bir çalışma yürüttük.  Böyle güzel bir projeyle ihtiyaç sahibi evlatlarımıza tabletleri vererek başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmelerini temenni ediyorum. Bu noktada TOBB’un verdiği katkının üstüne Ticaret Odamızın da kendi katkılarıyla 166 adet klavyeli tableti ihtiyaç sahibi öğrencilerimize veriyoruz. Pandemi döneminde eğitime bu denli önemli bir katkı sağladıkları için Aliağa Ticaret Odası Başkanımıza ve Yönetim Kuruluna teşekkür ediyorum” diye konuştu.
     Toplantı, konuşmaların ardından “Küçük Parmaklar” tablet dağıtım kampanyasına katkıda bulunan Aliağa Ticaret Odası meclis üyelerine plaket verilmesinin ardından sona erdi.


+ Benzer Haberler
» Vak’a/test oranı %8,75’e çıktı
» İhracatta Şubat rekoru kırıldı
» TEPE Şubat’ta 1,3 puan geriledi
» OİB’den Güney Afrika’ya dijital ticaret atağı
» Sürdürülebilir Büyüme Programı’na seçilen sosyal Start-Up’lar belli oldu
» Yok olan atalık tohumlar Can Yücel Tohum Merkezi’nde korunacak
» Metro Türkiye ve NielsenIQ’den restoranlara ve otellere rehberlik edecek çalışma
» İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Yamanlar Sanatoryumu teklifi reddedildi
» Şubat ayına ilişkin kısa çalışma ve işsizlik ödemeleri 5 Mart’ta
» Konak’ın okulları eğitime hazır


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 03.03.2021
  Ticaret 02.03.2021
  Ticaret 01.03.2021
  Ticaret 27.02.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni