• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Ankaralılar 20 ülkeden 34 destinasyona direkt uçuyor

05 Temmuz 2018 Perşembe 13:00
12
14
16
18

Ankaralılar 20 ülkeden 34 destinasyona direkt uçuyor

   ► ATO Başkanı Baran: “Ankaralıların aktarmasız uçması ortak başarıdır, emeği geçen herkese teşekkür ederiz”

           ANKARA TİCARET     
     Gürsel Baran başkanlığındaki Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetimi’nin, Esenboğa Havalimanı’ndan yurt dışına direkt uçuşların artırılması konusunda 300 gün boyunca ısrarla sürdürdüğü girişimler sonucunda 29 Ekim 2017’de Frankfurt, Berlin, Viyana ve Paris’le başlatılan direkt uçuş seferleri, sekiz ayda 20 ülkeden 34 destinasyona yükseldi.

     Yurt dışına direkt uçuşların bu kadar kısa sürede artmasının önemli bir ihtiyacın göstergesi olduğunu belirten ATO Başkanı Baran, “Ankaralıların aktarmasız uçması başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, son Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve THY Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Sayın İlker Aycı olmak üzere hepimizin ortak başarısıdır. Sonuçta kazanan Ankara olmuştur. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.
     Baran, yazılı bir açıklama yaparak, Türk Hava Yolları’nın ardından THY’nin iştiraki olan SunExpress’in Esenboğa Havalimanı’ndan gerçekleştirdiği dış hat direkt seferlerine Londra, Amsterdam, Köln ve Zürih’i eklemesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

     Göreve başladıklarından bu yana üzerinde çalıştıkları konulardan birinin Ankara’dan yurt dışına direkt uçuş olduğunu hatırlatan Baran, 180’i aşkın ülkeye ihracat yapan Ankara’nın kabına sığamadığına dikkat çekti. Göreve geldikleri günden itibaren 300 gün boyunca bıkmadan usanmadan direkt uçuşların önemini dile getirdiklerini kaydeden Baran, “Ankara ekonomik, sosyal ve beşeri sermayesiyle küresel bir kent. Ticaretten turizme, sanayiden sanata her alanda gelişimi için aktarmasız uçuşların olması şarttı” dedi.

     Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcıları ve tüm Bakanlardan destek istediklerini hatırlatan Baran, “Biz talep ettik, Türk Hava Yolları Ankara’nın potansiyelini gördü. Frankfurt, Berlin, Viyana ve Paris’e direk uçuşlar kondu. Bunun üzerine, biz de Ankaralılara çağrı yapıp ‘Yeni uçuşlar koymak THY’nin görevi ise sahip çıkmak da biz Ankaralıların görevidir. Sevgili hemşerilerimizden özellikle rica ediyoruz, Ankaralı olarak Ankara’dan uçsunlar’ dedik” diye konuştu.

     Yurt dışı uçuşlardaki doluluk oranının yüzde 80’lerin üzerinde gerçekleşmesinin yeni hatların açılmasına zemin hazırladığını belirten Baran,  şunları söyledi:
     “Ankara’dan hareket ederek varılabilecek 34 ülkenin toplam gayrisafi milli hasılasının yaklaşık 23 trilyon dolar olduğu dikkate alındığında, Esenboğa Havalimanı’ndan yurt dışına doğrudan uçuşların potansiyelinin daha da yüksek olduğu görülebiliyor. Ankaralı firmalarımızın ihracatını artırması ve mevcut pazarlara yenilerini ekleyebilmesi, sağlık ve kongre turizminde şehrimizin gelişmesi için hedefimiz Cumhuriyetin 100. yılında  100 rotaya aktarmasız yolculuk. Ankara ve Ankaralıların bunu başaracağına inanıyorum.”

 


+ Benzer Haberler
» “Zeytinyağında KDV yüzde 1’e düşürülmeli”
» Türk organik sektörü üç koldan tanıtım atağına kalktı
» “İlave istihdam teşvikleri kapsamında Şubat, Mart, Nisan aylarında işe alınacak sigorta kapsamını genişletiyoruz”
» Soyer: İzmir Hub merkezi olacak
» ESİAD’dan “Gelecek İzmir” projeleri
» İZKA Kalkınma Kurulu yeni başkanını seçti
» Beko çocuklara ‘Şampiyonlar Gibi’ beslenmeyi öğretti
» “Yatırım yapmak için fırsat sunuyoruz”
» QNB Finansbank’a Bonds & Loans’dan 4 ödül
» UPS, Whatsapp hattı ile müşterilerinin hayatını kolaylaştırıyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 23.02.2019
  Ticaret 22.02.2019
  Ticaret 21.02.2019
  Ticaret 20.02.2019
  Ticaret 19.02.2019
  Ticaret 18.02.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni