• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

ASO’dan Emse’ye ‘En İyi Ar-Ge Merkezi ödülü’

09 Şubat 2019 Cumartesi 15:00
12
14
16
18

ASO’dan Emse’ye ‘En İyi Ar-Ge Merkezi ödülü’

           ANKARA TİCARET     
     2017 yılında Ar-Ge merkezi olmaya hak kazanan, ürettiği teknoloji ile kurumsal çözümler sunan Emse, Ankara Sanayi Odası tarafından 2018’in ‘En İyi Ar-Ge Merkezi Ödülü’ne layık görüldü. Emse Ar-Ge İdari Koordinatörü Özlem Tomruk, “Bu ödül, Türkiye’de yerli ve milli teknoloji üretiminin teşvik edilmesi ve ödüllendirilmesi anlamına geliyor” dedi.

     1980 yılında kurularak sıra çağrı sistemlerinde (sıramatik) Türkiye’nin pazar lideri olan, aynı zamanda LCD ekranlı bilgi sunum panelleri (kiosk), elektronik mesaj panoları, hemşire çağrı sistemleri ve dijital bilgilendirme ekranları üreten, gurur veren yerli teknolojisi ile dünyanın en büyüğü İstanbul Havalimanı’nda da ürünleriyle yerini alan Emse, ödüllere doymuyor. 17 Temmuz 2017 tarihinde Ar-Ge merkezi olmaya hak kazanan Emse, Ankara Sanayi Odası (ASO) tarafından ’55. Yıl Ödül Töreni’nde ‘En İyi Ar-Ge Merkezi Ödülü’ne layık görüldü. 

Yerli ve milli teknoloji teşvik ediliyor
     Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank’ın da katılımıyla ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirilen ödül töreninde Emse adına ödülü Ar-Ge İdari Koordinatörü Özlem Tomruk aldı. Ar-Ge merkezi olarak ileri teknoloji sınıfında yer alan başta Havacılık sektöründe kullanılmak üzere yolcu otomasyon cihazları geliştirdiklerini belirten Tomruk, sözlerine şöyle devam etti: “Bunun yanı sıra akıllı belediyeler ve şehirler teknolojisi üzerine 2 adet projemiz bulunuyor.

     Merkezimizde yılda ortalama en az 5 proje aktif olarak yürütülüyor. Kısacası biz Emse olarak sürekli yeni ürünler geliştirerek kurumsal çözümler sunuyoruz. Başta Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) olmak üzere Almanya, Katar, Fas, Tunus, Ürdün, Kuveyt, Bahreyn, Kazakistan, Gürcistan ve Sudan olmak üzere 32 farklı ülkeye ihracat yapıyoruz. Bu ödül Türkiye’de yerli ve milli teknoloji üretiminin teşvik edilmesi ve ödüllendirilmesi anlamına geliyor. Bu desteğin verdiği güçle çalışmalarımıza daha hızlı bir şekilde dünyayı takip ederek devam edeceğimizi kendim ve ekibim adına söylemek istiyorum.”  

     Editöre Not: 1980 yılında kurulan Emse, sıra çağrı sistemleri (sıramatik), LCD ekranlı bilgi sunum panelleri (kiosk), elektronik mesaj panoları, hemşire çağrı sistemleri ve dijital bilgilendirme ekranları üreten bir mühendislik firması. Havayolu otomasyonunda ciddi ürünler üreten Emse, Türk Hava Yolları (THY) ile yerli havacılık ürünleri geliştirirken sıramatikte ise Türkiye’de pazar lideri konumda.

     Kurumsal çözümler sunan, sürekli yeni ürünler geliştiren Emse’nin hizmet verdiği kurumlar arasında THY’nin yanı sıra, Ziraat Bankası, Halkbank, Şekerbank, Vakıfbank, Anadolubank, Türk Telekom, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası gibi Türkiye’nin en büyük bankaları bulunuyor. Üretim merkezi Ankara olan Emse, başta Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Almanya, Katar, Fas, Tunus, Ürdün, Kuveyt, Bahreyn, Kazakistan, Gürcistan ve Sudan olmak üzere 32 farklı ülkeye ihracat yapıyor.

 


+ Benzer Haberler
» “Kadifekale ’anka kuşu’ gibi küllerinden doğacak”
» EBSO: Demir çelik alarm veriyor
» Salihlili ihracatçılar, sorunlarına çözüm aradı
» Ay’a inişin 50’nci yıl dönümü özel etkinliklerle kutlandı
» “Hizmet şehrin tümüne yayılacak”
» Palandöken, “Kurban Bayramı dolandırıcılarına dikkat”
» Tarım arazileri etkin kullanılacak
» TAİDER üyeleri Kanat Boya’yı ziyaret etti
» Aliağa Meslek Odaları ile Hampton işbirliği
» Güneydoğu’da 400 köye ‘toplulaştırma’


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.07.2019
  Ticaret 19.07.2019
  Ticaret 18.07.2019
  Ticaret 17.07.2019
  Ticaret 16.07.2019
  Ticaret 15.07.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni