• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Ata’nın gölgesinde bir eğitim yuvası

11 Eylül 2018 Salı 12:00
12
14
16
18

Ata’nın gölgesinde bir eğitim yuvası

           HABER MERKEZİ     
     Buca Belediyesi, Buca’ya bir eğitim yuvası daha kazandırdı. Buca’nın hatta İzmir’in simgeleri arasında yer alan Türkiye’nin en büyük, dünyanınsa 10. büyük rölyef maskı olan Atatürk Maskı’nın bakım ve onarım çalışmalarını tamamlayan Buca Belediyesi, maskın hemen altında, içerisinde kütüphane, sergi ve eğitim bölümlerinin yer aldığı “ Atatürk Eğitim Atölyesi”ni coşkulu törenle hizmete açtı. Atatürk’ün ilke ve devrimlerini yaşatıp, gelecek kuşaklara aktarabilmek için düzenlenen Atatürk Eğitim Atölyesi, etkileyici sergileri ve Kurtuluş Savaşı mücadelesini anlatan  bölümleriyle 7’den 70’e tüm vatandaşları bekliyor.

     Buca Belediyesi, Yeşildere sırtlarında tüm İzmir’i kucaklayan Atatürk Maskı’nın 160 gün süren bakım ve onarım çalışmalarını tamamlayıp tüm ihtişamıyla İzmirlilerle buluştururken, Atatürk Eğitim Atölyesi’ni de hizmete soktu. Atatürk ilke ve devrimlerini yaşatıp, gelecek kuşaklara hem görsel hem de tematik ögelerle aktarmak için düzenlenen Atölye’nin açılış törenine Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Prof. Süheyl Batum, ADD Buca Şube Başkanı Yılmaz Yıldız,  Muharip Gaziler Derneği Buca Şube Başkanı Şükrü Karaca, meclis üyeleri ve yüzlerce Atatürk yolunda ilerleyen İzmirli katıldı.

İzmir’in gözde mekanı olacak
     Törende konuşan Muharip Gaziler Derneği Buca Şube Başkanı Şükrü Karaca, eser yapmak kadar eseri gelecek nesillere ulaştırabilmenin de çok önemli bir vazife olduğu vurgulayarak, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’ya  çalışmalarından dolayı teşekkür ederken, ADD Buca Şube Başkanı Yılmaz Yıldız  tüm ADD Şubelerine seslenerek Atatürk’ün ilke ve devrimlerini yaşatacak “ Atatürk Eğitim Atölyesi “ni İzmir’in gözde mekanı yapmak için el ele verip çalışmalarını istedi.

Taşa toprağa böyle yatırım yapılır
     Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Süheyl Batum, iş adamlarının son zamanlarda üretime yatırım yapmayıp, taşa toprağa, AVM yapımına yöneldiğini belirterek başladığı konuşmasında “Taşa toprağa yatırımın o ülkenin kaderinde ne kadar önemli olduğunu gösterdiği için ben Buca Belediye Başkanı’na teşekkür ediyorum. Taşa toprağa yatırım yapılır, ama böyle yapılır. Türk milletini bir araya getiren tarih, eğitim ve hukuk gibi üç temel değeri vardır. Atatürk Eğitim Atölyesi’nin bu değerleri yaşatacağına inanıyorum, sizleri tebrik ederim. Bu yaptığınız tesisi tüm Türkiye’ye duyurmak için çok çalışacağız ”dedi.

Gelecek nesillere armağan
     Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, 9 Eylül İzmir’in Kurtuluşu kutlamalarının hemen ardından İzmir’e böylesi bir Merkez kazandırmaktan ve Atatürk Maskı’nı ihtişamlı günlerine döndürmekten gurur duyduklarını söyledi. Maskın tadilat ve bakımının 160 günde tamamlandığını ve 20 yıl boyunca onarıma ihtiyaç duymayacak şekilde düzenlendiğini belirten Başkan Piriştina, maskın hemen altında düzenlenen en değerli eğitim yuvalarından Atatürk Eğitim Atölyesi’nin projelendirme sürecini de şu sözlerle paylaştı; “ Atamızın maskı uzaktan bakınca insanı heyecanlandırıyor ama burayı insanlara nasıl biraz daha yakınlaştırırız, 7’den 77’ye bu ruhu nasıl hissettirebiliriz diye düşündük ve Atatürk Eğitim Atölyesi’ni oluşturduk. Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını, kurtuluş mücadelemizi, verdiğimiz savaşı, o cesaretli hikayeyi bir de bu Maskın içindeki atmosferde alsınlar, hem içlerine sindirsinler, hem de gelecek nesillere aktarsınlar istedik”

Bundan sonra iş sizlerin
     Konuşmasında tüm Atatürkçü düşünceye sahip vatandaşlara seslenen Başkan Piriştina, “ Biz Belediye olarak yaptık, bundan sonra burayı yaşatmak, Türkiye’ye duyurmak işi sizlerin. Çocuklarımız gençlerimiz gelsin bu ülke nasıl kazanıldı, destanlar nasıl yazıldı anlasın. Atatürk Eğitim Atölyesi sizleri bekliyor” dedi.
     Konuşmaların ardından, Kurtuluş savaşını anlatan film gösterimleri, tarihe ışık tutan kitapların yer aldığı kütüphane, Kurtuluş Savaşı mücadelesinden kalan tarihi objelerin ve Atatürk’ün resimlerinden oluşan sergi ile kahraman Türk askeri ve kadınlarının tarihi kıyafetlerinin gözler önüne serildiği Atatürk Eğitim Atölyesi, coşkulu törenle hizmete açıldı. Atölyeyi gezen 7’den 70’e yüzlerce İzmirli Kurtuluş Savaşı ruhunu ve Atatürk’ün çizdiği aydınlık yolun ne kadar anlamlı olduğunu bir kez daha derinden hissetti.

 


+ Benzer Haberler
» Şişecam ihracatta rekorlar kırmaya devam ediyor
» Ayakkabı sektörünün dev buluşması başlıyor
» Denizyolu baykuş seferleri başlıyor
» 2023’te 72 Milyar $ ihracat hedefi
» İş’te Kadın İşte Kadın Zirvesi
» Yaratıcı parmaklar 23 Nisan’da yarıştı
» Elektrikli ve Hibrid araçlar testi geçti
» Alaçatı fabrika ayarlarına dönüyor
» Bayramlarını Mistral Carrera’da kutladılar
» 23 Nisan İzmir’de coşkuyla kutlanıyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 24.04.2019
  Ticaret 23.04.2019
  Ticaret 22.04.2019
  Ticaret 20.04.2019
  Ticaret 19.04.2019
  Ticaret 18.04.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni