• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

ATO’dan Telekomünikasyon sektörüne nefes

04 Eylül 2018 Salı 12:00
12
14
16
18

ATO’dan Telekomünikasyon sektörüne nefes

           ANKARA TİCARET     
     Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) girişimleri sonucu, 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu uygulamalarından dolayı yargılanan binlerce GSM bayii rahat bir nefes aldı.
     ATO Telekomünikasyon Meslek Komitesi, bir toplantı düzenleyerek hem sektör mensuplarını bilgilendirdi hem de ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran’a teşekkür etti. ATO VİP Salonu’nda gerçekleşen toplantının açılışında konuşan Komite Başkanı Ertuğrul Bozoğlu, abonelik sözleşmelerinde imzası olmamasına rağmen dağıtıcı ve ana bayilerin yetkilileri ve ortaklarının haksız yere yargılandığını hatırlatarak, binlerce kişinin mağdur olduğu konuda ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran’ın çalışmaları ve desteğiyle çok önemli bir aşamaya gelindiğini söyledi.

     Konuyla ilgili hukuki açıklamayı ise Avukat Kürşat Ergün yaptı. Ergün, kamuoyunda “Açık Hat Davası” olarak bilinen ve yoğun bir dosya trafiğine neden olan yargılamalarda, “kanun yararına bozma kararı” sayesinde, abonelik sözleşmesi üzerindeki imzanın şirket yetkilisine ait olmaması durumunda beraat kararı alınabildiğini söyledi. Ergün, ATO Başkanı Baran’ın girişimlerinin, sorunun çözümüne çok ciddi katkı sağladığını ve açık hat davalarının gündemden önemli ölçüde çıktığını söyledi.

Gürsel Baran’a Teşekkür
     ATO Telekomünikasyon Meslek Komitesi Meclis Üyesi Onur Arvas da sorunun çözülmesi için gösterdiği çabalardan dolayı ATO Başkanı Baran’a teşekkür etti.
     ATO Başkanı Gürsel Baran ise konuşmasında, telekomünikasyon sektörünün 5809 sayılı yasadan kaynaklanan sorununu son Başbakan Binali Yıldırım’a ilettiklerini, Yıldırım’ın da sorunun çözümü için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı’nı aradığını anlattı. Baran, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu’nun yasada geçen “bu işi bizzat yapanlar”ın abonelik sözleşmesindeki imza ve yazıların bilirkişi incelemesi yapıldıktan sonra tespit edilmesinin uygun olacağı yönünde Adalet Bakanlığı’na görüş bildirmesinin ardından sorunun uygulamada çözüme kavuşturulduğunu söyledi. Baran, konuyla ilgili çalışmaları sürdüreceklerini kaydetti.

     Meslek komitelerinden sorunlarını ATO Yönetimi’ne iletmelerini isteyen Baran, “Ankara Ticaret Odası, ticaretin kalbi. Ticaretin bütün alanlarındaki sorunları çözmekle ilgili bir gayretin içerisindeyiz. Meslek komitelerimizin sorunlarının çözümü için elimizden geleni yapmak bizim görevimiz” diye konuştu. 
     Toplantının sonunda ATO Başkanı Baran tarafından, ATO Telekomünikasyon Meslek Komitesi Başkanı Ertuğrul Bozoğlu ile sektör temsilcileri Kemal Yılmaz’a ve Recep Uzelli adına Ayhan Aydoğan’a, telekomünikasyon sektörüne sağladıkları katkılardan dolayı teşekkür plaketi sunuldu. Toplantıya ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Halil İbrahim Yılmaz ve Temel Aktay ile Telekomünikasyon Meslek Komitesi Üyeleri ve sektör temsilcileri katıldı.

 


+ Benzer Haberler
» Tarım Kredi, katılım bankası kuruyor
» Türk vatandaşlığına geçişte kolaylık
» BEYMEN Özel Dikim Günleri İzmir’de
» Resmî Gazete Dergilik’te
» Egepen Deceuninck enerji maliyetlerini düşürüyor
» Rüzgâr Sörfü Türkiye Şampiyonası Çeşme’de başlıyor
» ‘Turkcell-Sanatta İletişim’ Sergisi perdelerini açtı
» Körfez’de yelkenler yine imbatla doluyor
» TBB’den ‘Finansal Yeniden Yapılandırma’
» ‘LÖSEV İyilikler Tırı’ İzmir’de


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.09.2018
  Ticaret 19.09.2018
  Ticaret 18.09.2018
  Ticaret 17.09.2018
  Ticaret 15.09.2018
  Ticaret 14.09.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni