• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

AV-TEST’ten Bitdefender’e 6 ödül

07 Nisan 2018 Cumartesi 12:00
12
14
16
18

AV-TEST’ten Bitdefender’e 6 ödül

           HABER MERKEZİ     
     Almanya merkezli bağımsız güvenlik değerlendirme kuruluşu AV-TEST’in yıl boyunca gerçekleştirdiği testler sonucunda, Bitdefender Antivirüs çözümleri 6 farklı kategoride ödüllendirildi. Dünya çapında 500 milyondan fazla kullanıcıyı koruyan global güvenlik yazılımları şirketi Bitdefender Antivirüs’ün hem kurumsal hem de bireysel ürünleri, çevrimiçi tehditlere karşı mükemmel savunma ve sistem kaynakları üzerindeki minimum etkisi ile En İyi Koruma 2017 ve En İyi Performans 2017 ödüllerine layık görüldü.

     GravityZone Endpoint Security ve Bitdefender Internet Security, her biri bir yıl süren titiz testlerden sonra, dünyanın önde gelen bağımsız analiz ve test firması olan AV-TEST tarafından ödüllendirildi. Bitdefender Internet Security, kötü amaçlı yazılım bulaşmasını ele alırken de en iyi çözüm olduğunu kanıtlayarak AV-TEST’ten En İyi Onarım 2017 ödülünü kazandı.

     Gerçekleştirilen testlerde, BYOD (Kendi Cihazını Getir) stratejisini uygulayan kurumsal kullanıcıları tamamen koruduğu ve sayısı sürekli artan özel cihazları etkin bir şekilde güvenli kıldığı görülen Bitdefender Mobile Security ürünü, telefonların ve tabletlerin korunması için En İyi Android Güvenliği 2017 ödülüne de layık görüldü.

Üst Üste Dördüncü Kez En İyi Performans Ödülü
     AV-TEST’ten En İyi Performans ödülünü üst üste dördüncü kez kazanan Bitdefender çözümleri, bir kez daha en iyi koruma teknolojilerinin sistem hızı üzerinde minimum etkiye sahip olduğunu kanıtladı. Etkiyi ölçmek için AV-TEST, popüler web sitelerini başlatma, dosyaları kopyalama, standart yazılım uygulamalarını başlatma vb. tipik eylemleri dikkate alıyor.

     AV-TEST’in En İyi Koruma ödülü, Bitdefender çözümlerinin, daha önce hiç görülmemiş olanlar da dahil olmak üzere, her türlü kötü amaçlı yazılımı önleme ve engelleme becerisini onayladı. Yeni ve bilinmeyen tehditlerle proaktif olarak mücadele etmek için makine öğrenme algoritması ile ilgili patentler tarafından desteklenen derin öğrenme ve anormalliğe dayalı tespit teknikleri hayati bir rol oynamaktadır.

     Bitdefender Siber Tehdit İstihbaratı Kıdemli Başkan Yardımcısı Viorel Canja, “Yıllık AV-TEST bağımsız testinin, geçtiğimiz dört yıl boyunca, Bitdefender’in sürekli olarak en yüksek koruma ve performans derecesini sunabilme kabiliyetini onaylamasından onur duyuyoruz. Bu sonuçlar, kullanıcılarımızın korunmasına olan bağlılığımızı ve ihtiyaçlarını karşılamak için üstün ürünleri sağladığımızı yansıtmaktadır.” dedi.

     AV-TEST, hedeflenen cihazın tehlikeye girip girmediğini değerlendiriyor ve hangi teknolojinin ya da saldırı zincirinin neresinde güvenlik ürününün kötü amaçlı yazılımı engellediğini açıkça belirtmiyor. Bu yaklaşım ürünün kullanıcıyı “gerçek dünyada” nasıl koruyacağına odaklanarak AV-TEST’i son kullanıcılar için uygun sonuçlar sunan en iyi bağımsız test laboratuvarları arasında konumlandırıyor.

Bitdefender Antivirüs, 2017’nin Yılın Ürünü Seçilmişti
     Testlerde büyük başarı gösteren global güvenlik yazılımları şirketi Bitdefender Antivirüs, geçtiğimiz aylarda bir diğer önemli bağımsız test laboratuvarı AV-Comparatives’in Gerçek Dünya Koruma, Performans, Kötü Amaçlı Yazılım Koruma, Yanlış Alarm ve Kötü Amaçlı Yazılım Giderme kategorilerinde 2017 yılı boyunca gerçekleştirdiği testlerde Advanced+ skoruna ulaşarak Yılın Ürünü seçilmişti.

AV-Test Hakkında:
     Almanya merkezli bağımsız BT güvenliği araştırma kuruluşu AV-Test, 15 yılı aşkın tecrübesi ile BT güvenlik ürünleri ve antivirüs çözümleri analizinde öncü bir kuruluştur. Sadece en iyi antivirüs çözümleri sunan ürünler bir yıl boyunca yapılan testler sonucu AV-TEST ödüllerine layık görülür. AV-TEST ürünleri sürekli olarak koruma, performans, kullanılabilirlik ve onarım kategorilerinde test eder.

 


+ Benzer Haberler
» Şubat ayında kapanan şirket sayısı azaldı
» Türk Eximbank, ihracatçılar için 11 yeni ürünü devreye alacak
» Büyüme dostu bankacılık
» Çorapçının hedefinde Japonya ve Avustralya var
» “Yarına Yatırım” oturumunda katılımcılar start-up dünyasını ve girişimciliği konuştu
» Bakan Pakdemirli “Zeytinde hedef birinci lig”
» Ege Finans Derneği’nden krizden çıkış reçetesi
» Ege-Koop, işyerleri için ticaret merkezi oluşturuyor
» “Bizim kökümüz Kuvai Milliye, bölücülükle işimiz olmaz”
» Karabağlar’daki muhtarlardan Başkan Selvitopu’na “Yanındayız” mesajı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 25.03.2019
  Ticaret 23.03.2019
  Ticaret 22.03.2019
  Ticaret 21.03.2019
  Ticaret 20.03.2019
  Ticaret 19.03.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni