• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

AVM ve marketlerde hijyene dikkat!

01 Mayıs 2021 Cumartesi 13:00
12
14
16
18

AVM ve marketlerde hijyene dikkat!

           HABER MERKEZİ      
     Yüksek Kimyager Yılmaz Seçkiner pandemi döneminde temizlik ve hijyen işlemlerinin çok daha önem kazandığını belirterek özellikle marketlerde periyodik temizlik uygulamalarının virüs yükünü azaltmak açısından çok önemli dedi. Seçkiner özellikle yaz aylarının yaklaşması ile klima kullanımının da artacağını söyleyerek “Mağaza içinde klima kullanılacaksa eğer, dezenfeksiyonunun ve temizlik bakımlarının da periyodik olarak yapılması gerekiyor. Herhangi bir covid pozitif vaka olması durumunda, ortam dezenfeksiyon uygulamaları yapılması önemlidir. Ayrıca eğer imkanlar müsaitse, virüs yükünü azaltıcı bir önlem olarak ortam sisleme uygulamaları oldukça önemlidir” diye konuştu.

     AVM’lerde ise ortak kullanım alanlarının temizliğinin ciddi derecede önemli olduğunu söyleyen Yılmaz Seçkiner “Özellikle tuvaletlerin sık temizlenmesi gerekmektedir. Havalandırma sistemlerinin eğer çalışması zorunluysa; temizlik ve dezenfeksiyonlarının düzenli olarak yapılması gerekiyor. Ortak kullanım alanı olan oturma yerleri, sigara içme alanları gibi bölgelerin de düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Müşterilerin yoğun olarak geldiği danışma gibi bölümlerin de temas edilen noktalarının düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Yine virüs yükünü azaltmak amacıyla sisleme uygulamalarının da mağaza içerisinde ve yukarıda saydığımız ortak kullanım alanlarında belirli periyotlarla yapılması gerekmektedir” dedi
 
Marketlerde en riskli alanlar kasa ve kapı girişleri
     “Marketlerde en çok kullanılan ve temasların olduğu alanlar kasa ve market kapı girişleridir. Bu alanların gün içerisinde birkaç kez temizlenmesi ve silinmesi gerekiyor. Depo kısmında da ortamın temiz tutulması önemlidir. AVM’lerde ise en riskli alanlar tuvaletler ve ortak kullanım alanlarıdır” diyen Yüksek Kimyager Yılmaz Seçkiner dezenfeksiyon işlerinde ortam sisleme, pulverizasyon yöntemleri kullanıldığını tüm yüzeylerin dezenfektan kimyasallarla kaplanarak ortamdaki bakteriler ve virüslerin yok edildiğini söyledi.

Bilinçli tüketiciler artık marketlerin hijyenini kontrol edebilir
     İşyerlerine özel olarak geliştirilen mobil uygulamaları ile hizmet alan şirketlerin aldıkları hizmetleri QR kod aracılığıyla müşterilerine de sunabildiğini anlatan Yılmaz Seçkiner “Şeffaflık için yaptığımız bu uygulamalar ile tüketiciler de o işletmenin hizmet aldığından emin olabiliyorlar. Tüketici bilinci için geliştirdiğimiz bu sistem sayesinde tüketiciler de girdikleri işletmelerin temiz ve güvenli olduğundan emin olabilecekler. Hijyen sistemlerimiz, ekipmanlarımız ve kullandığımız ürünler de Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı’nın önerdiği hizmet standartlarındadır. Kullanılan ürünlerin tamamının etkinlikleri onaylanmıştır. Bakanlık tarafından onaylanan bu ürünler uygulanırken tüm yüzeylere temas etmesi, nüfuz etmesi sağlandıktan sonra ortam dezenfeksiyon işlemi tamamlanmış olmaktadır” dedi.


+ Benzer Haberler
» İzmir engelsiz kent haline geliyor
» “İkinci el otomobil bayram sonrasını bekliyor”
» Turgutlu Belediyesi kırmataş mıcır satın alacak
» Hem iş hem oyun ihtiyacını karşılıyor
» Yerin 30 metre altında bayramlaşma
» Migros’tan dünyada bir ilk: Robot TARO
» Fersan, Orka Sirke’yi satın aldı
» “Güçlü sanayi altyapısı ile gençlerimizi iş ve aş sahibi yapmalıyız”
» EÜ Mühendislik Fakültesinden uluslararası bir proje daha
» 2020, İnci Vakfı için dönüşümün yılı oldu


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 12.05.2021
  Ticaret 11.05.2021
  Ticaret 10.05.2021
  Ticaret 07.05.2021
  Ticaret 06.05.2021
  Ticaret 05.05.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni