• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Baba Uçak’tan İhracatın Yıldızı oğula ödül

26 Şubat 2020 Çarşamba 15:00
12
14
16
18

Baba Uçak’tan İhracatın Yıldızı oğula ödül

           HABER MERKEZİ     
     Ege İhracatçı Birlikleri tarafından düzenlenen İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’nde yaş meyve sebze sektörü şampiyonu Uçak Kardeşler firmasının ödülünü Uçak Kardeşler Genel Koordinatörü Musa Alper Uçak, Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı olan babası Hayrettin Uçak’ın elinde aldı.
     Sektöründe aynı zamanda Türkiye ihracat şampiyonu olan Uçak Kardeşler firması İzmir, Manisa, Antalya, Mersin, Isparta, Samsun, İstanbul olmak üzere farklı yerlerdeki tesisleri ve depolarında,  işlediği taze meyve sebzeleri 50’den fazla ülkeye ihraç ediyor.
     Ege İhracatçı Birlikleri’nin ödül töreninde oğlu Musa Alper Uçak’a ödülünü kendi elleriyle veren Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği kanı Hayrettin Uçak, “Oğlumun elimden ödül alması çok ayrı bir duygu. Gerçekten gurur verici ve onurlandırıcı bir olay” dedi.

Egenin Yıldızları Ödüllerini Aldı
     İzmir’de düzenlenen EİB ‘İhracatın Yıldızları’ ödül töreninde Ege Bölgesi’nden sektörlerinde en fazla ihracat yapan 56 firmaya ödül verildi.
     Ödül törenine Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Başkanı Yusuf Öztürk, İzmir Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Ercan Korkmaz, Ege İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Başkanları, ödül alan firma yöneticileri katıldı.

Dikili Tarım İhtisas OSB ile üretim ve ihracat artacak
     Taze meyve sektöründe Ege Bölgesi’nin büyük bir potansiyele sahip olduğunun altını çizen Uçak, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu bölgede ciddi anlamda tarım yapılıyor. Son yıllarda da iyi tarım alanları arttı. Narenciye, sebze meyve her çeşidi hemen hepsi burada yetişiyor. Bu da bize avantaj sağlıyor. Bu bölgede yetiştirilen ürünlerin yüzde 50’sinin ihracatını yapıyoruz. Dikili’de kurulan Dikili Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Ege Bölgesi’nin potansiyelini ve ihracatını daha da yukarıya taşıyacak.”
     Toplumdaki refahın, ekonomideki büyümenin anahtarının ihracat olduğuna vurgu yapan Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Hayrettin Uçak, “Üreticilerimizin refahını arttırmak, ülkemizin ekonomik büyümesine katkı sağlamak için ihracatımızı arttırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Önümüzdeki yıllarda da ihracat şampiyonlukları yaşamak için çalışacağız” diyerek sözlerini noktaladı.


UÇAK KARDEŞLER

     Uçak Kardeşler ticari faaliyetlerine 1970 yılında başladı. Sebze, meyve ve narenciye sektöründe iş hayatına başlayan Uçak Kardeşler, kurulduğu günden bugüne güvenilir bir marka olma yolunda sağlam adımlarla ilerliyor ve bu duruşundan hiçbir şekilde taviz vermiyor.
     Yüzde 100 müşteri memnuniyeti ilkesiyle çalışan Uçak Kardeşler, Müşterilerinin ihtiyaçlarına ve beklentilerine cevap verecek nitelikte sağlıklı, güvenilir ve ekonomik ürünleri toplayıp işleyerek tüketiciyle buluşturuyor.
     1984 yılında kurumsallaşan Uçak Kardeşler, Kurumsallaştıktan sonra Ege Bölgesi’ne Akdeniz’e ve bütün Türkiye’ye yani meyve sebze nerede yetişiyorsa oralarda tesisler kurdu. Yılın hemen her ayında ürün arzı gerçekleştiriyor.+ Benzer Haberler
» Corona tablosu marjinal oynamalarla değişiyor
» Hedef, sürdürülebilir dış ticaret fazlası vermek
» Kılıçdaroğlu, 4 büyük yatırımı hizmete alacak
» Türkiye’nin yurt dışı varlıkları yüzde 4,4 arttı
» Gümrük alacakları 31 Ağustos’a kadar yapılandırılacak
» Tarımsal girdi fiyatları aylık yüzde 1,71 yükseldi
» YD-ÜFE yıllık yüzde 39,60 arttı
» Türkiye’nin beklenen tarım fuarı kapılarını açıyor
» İzmir Büyükşehir’den esnafa 3 milyon 531 bin TL destek
» Türk girişimcilerin 2020’de yurtdışı yatırımı 43,9 milyar $


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 22.06.2021
  Ticaret 21.06.2021
  Ticaret 19.06.2021
  Ticaret 18.06.2021
  Ticaret 17.06.2021
  Ticaret 16.06.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni