• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

BANTBORU’dan BSH iş birliği

14 Ocak 2019 Pazartesi 12:00
12
14
16
18

BANTBORU’dan BSH iş birliği

   ► BANTBORU, otomotiv ve dayanıklı tüketim ürünleri sektörlerinde önem taşıyan boru sistemlerinin dünyanın en büyük 5 üreticisinden biri.

           HABER MERKEZİ     
     Güçlü rekabetçi performansıyla 23 ülkeye ihracat gerçekleştiren, ürünleri dünyada üretilen 100 araçtan 4’ünde kullanılan ülkemizin kendi alanındaki lider kuruluşu BANTBORU, kaliteli boru üretimi uzmanlığını 2017 yılından bu yana soğutma cihazları endüstrisinde de değerlendiriyor. BANTBORU’nun, kendi bünyesinde gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmalarıyla sunduğu farklı ürün tasarımı önerisiyle hayata geçen BSH (Bosch Siemens Hausgerate) iş birliği, büyümesini artan bir ivmeyle sürdürüyor. İki kuruluşun gündeminde, yerel üretimin yanı sıra, BSH’ın yurtdışındaki üretim tesislerinde seri üretim planları da yer alıyor.

     Otomotiv ve dayanıklı tüketim ürünleri sektörlerinde önem taşıyan boru sistemlerinin dünyanın en büyük 5 üreticisinden biri ve ülkemizin bu alandaki lider kuruluşu BANTBORU, Ar-Ge çalışmalarıyla katma değer üretimine devam ediyor. Küresel otomotiv endüstrisinin ürettiği her 100 araçtan 4’ünde ürünleriyle yer alan BANTBORU, soğutma cihazları endüstrisinde de istikrarlı büyümesini sürdürüyor.
    Ar-Ge ve yenilikçi ürün geliştirme çalışmalarına verdiği önemle, 2017 yılından beri soğutma cihazları endüstrisinde kendi geliştirdiği ürünleriyle var olan BANTBORU, Arçelik, Uğur Soğutma ve Bundy Refrigeration’un yanı sıra, küresel dev BSH (Bosch Siemens Hausgerate) ile de çalışıyor.

     BSH iş birliğinin, BANTBORU’nun farklı ürün tasarımıyla start aldığını belirten BANTBORU CEO’su Sinan Gider, şunları söyledi: “BSH ile ilk teması, 2017 yılında kurduk. Buzdolaplarında kullanılan kondanser ve evaporatör boruları üzerine çalışmalar gerçekleştirdik. Kullanılmakta olan evaporatör borusuna farklı bir ürün tasarımı geliştirdik ve bunu, verimlilik ve maliyet alanlarında avantaj sağlayacak bir öneri olarak BSH’ye sunduk. Evaporatör borusunun üretiminde 2018 yılında İspanya Esquiroz ve Türkiye Çerkezköy fabrikalarıyla seri üretime geçildi. Ayrıca Almanya ve Polonya fabrikalarında da seri üretime geçiş planları üzerinde ortaklaşa çalışmalarımız sürüyor.”

Bizim işimiz, rekabetçi performans
     BANTBORU’nun rekabetçi performans sloganının, şirketin iş kültürünü ve katma değer üretme gücünü simgelediğini belirten Sinan Gider, “Bakanlık onaylı AR-GE merkezimiz, kaliteli üretim odağımız ve küresel iş yapış kültürümüzle, dünyanın önde gelen üreticilerinin stratejik öneme sahip projelerinde iş ortağı olarak yer alıyoruz. Kendi alanımızda, köklü geçmişe sahip dünya devlerinden oluşan rakiplerimizle, ölçekten bağımsız bir güçle rekabet edebiliyoruz. Müşterilerimize, kendi üretimlerini daha verimli kılacak, nihai tüketiciye yansıyacak değerler sunuyoruz. Otomotiv ve soğutma cihazları endüstrilerinde, küresel devlere rekabetçi performans gücü katıyoruz” dedi.

 


+ Benzer Haberler
» Bugün, Ticaret Gazetesi’nin 77’inci yılını geride bırakıyoruz
» Ege’de akuakültüre ön yargı kırıldı
» “Kıdem tazminatının olumsuzluklarını gündeme getireceğiz”
» Mükemmeliyet Merkezleri yönetmeliği yayınlandı
» İngiltere’den Muğla’ya olan direk uçuşlar Fethiye’yi canlandıracak
» Alpaslan: “İzmir’e değer katacak bir yapı için önemli adım”
» SOCAR Türkiye’ye ‘En Etkin 50 CFO’ ödülü
» İzmirli turizmcilerin ödül gecesi
» Çelik: “Konkordato sürecinde arabulucular öne çıkarılmalı”
» Modanın yeni prensesi İpek Kızıltan


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.04.2019
  Ticaret 19.04.2019
  Ticaret 18.04.2019
  Ticaret 17.04.2019
  Ticaret 16.04.2019
  Ticaret 15.04.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni