• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Banyolarda estetik ve işlevsellikle birlikte güvenliği de artırın

18 Şubat 2020 Salı 13:00
12
14
16
18

Banyolarda estetik ve işlevsellikle birlikte güvenliği de artırın

   ► Dünyanın en büyük kuvars yüzey üreticisi Cosentino, banyosunu yenilemek veya küçük değişikliklerle fark yaratmak isteyenler için önerilerde bulundu. İşte zeminde kullanılacak yüzeyin boyutundan hijyeni sağlamaya uzanan ipuçları.

           HABER MERKEZİ     
     Baharın gelmesiyle birlikte yaşam alanlarında da tadilat sezonu açıldı! Evlerde en çok değişikliğe ihtiyaç duyulan alanlardan biri de yoğun olarak suya, neme, buhara ve kimyasal ürünlere maruz kalan banyolar. Dünyanın en büyük kuvars yüzey üreticisi Cosentino, banyosunu yenilemek veya küçük değişiklikler ile ortamın tüm havasını değiştirmek isteyenler için ipuçları paylaştı. Üstelik işlevselliği, konforu ve güvenliği bir arada sunan Cosentino’nun Silestone ve Dekton yüzeyleri, 25 yıllık garanti süresi ile banyoların sürekli yenilenme ihtiyacını da ortadan kaldırıyor.

Banyonuzu doğru analiz edin:
     Banyolar bazı yaşam alanlarında evin bazılarında ise aynı zamanda yatak odasının bir parçasıdır. Bu nedenle banyoyu yenilerken bir yandan eviniz ile kusursuz uyum sağlamasına, diğer yandan tüm aile için işlevsel, konforlu ve güvenli olmasına dikkat edin. Banyoyu büyük ve aydınlık göstermek, hijyenik ve az bakım gerektiren bir ortam sunmak için doğru alanda doğru malzeme seçin.

Banyo tezgahı temizlik ürünlerine dayanıklı olmalı:
     Banyolarda en sık bulunan ürünlerin başında, hijyenin sürekliliğini sağlamak için kullanılan temizlik malzemeleri geliyor. Bu nedenle banyo tezgahının kimyasal maddelere, temizlik esnasında uygulanan dirence ve çizilmelere dayanıklı olması, ilk günkü zarif görünümünü yıllarca koruması için çok önemli.

Lavabo seçimini mekana göre yapın:
     Banyo lavabolarında işlevsellik kadar tasarımın şıklığına ve ortama uyumuna da dikkat etmek gerekiyor. Lavabo seçimi yaparken mekanı iyi değerlendirip fazladan yer kaybına yol açmayacak bir tasarım tercih edin. Şıklığı korumanın en önemli yolu ise lavabonun su ve sabun lekesi tutmayacak bir yüzeye sahip olması.

Duş teknesinde kumlanmış yüzey kullanın:
     Duş tekneleri banyoların en keyifli ancak bir o kadar da riskli alanını oluşturuyor. Bu nedenle duş teknelerinde güvenlik ve işlevsellik öncelik kazanıyor. Duş teknesi yüzeyinde kumlanmış yüzey kullanmak kaymaları önleyerek duşu güvenli bir hale getiriyor. Duvar kısmında tercih edeceğiniz ışıltılı yüzeyler ile de zıtlığın uyumunu yakalayabilirsiniz.

Banyo zemininde büyük yüzey tercih edin:
     Günümüz teknolojileri ile banyo zemini için seçenekler çoğaldı. Öyle ki zeminin sıcak ya da soğuk olmasına dahi karar verebiliyorsunuz. Bu işlevsel özelliklerin yanında zemin seçerken kaydırmaz özellikli yüzey seçmeye dikkat edin. Düşük gözenekli hijyenik yüzeyler kaymadıkları gibi hijyen de sunar. Buna ek olarak büyük ebatlı yüzeyler de daha az ek yeri olduğundan hem daha dayanıklıdır hem de daha şık bir görünüm yaratır.

Duvar kaplamalarında nemi ve buharı dikkate alın:
     Banyo duvarını kaplamada kullanacağınız yüzey, alanın tüm havasını değiştirecektir. Bu nedenle özellikle küçük bir banyonuz varsa beyaz veya açık renkler kullanarak ferah ve ışıltılı bir görünüm elde edebilirsiniz. Buhar ve nem dolayısıyla oluşan su lekelerini ve zamanla görülebilecek dökülmeleri önlemek için sıfır sıvı emilimi olan düşük gözenekli bir yüzey seçebilirsiniz.


+ Benzer Haberler
» Koronavirüsle mücadele kapsamında evsizlere konaklama projesi
» TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’ndan bankalara çağrı
» Geri dönüşümlü atık toplayıcılarına gıda paketi
» İzmirlilerin ateşi termal kamerayla ölçülüyor
» Ödemiş Belediyesi yüz siperliği dağıtımını sürdürüyor
» Yerel gıda politikalarını oluşturmaları için yerel yönetimlere çağrı
» Emeklilerin bayram ikramiyesi ödemeleri başladı
» İhracatçı firmaların mağduriyeti giderilecek
» Karantina yasağı biten Çin’de halk turistik yerlere koştu
» Airbus A350-1000 uçağını da COVID-19 mücadelesine kattı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 08.04.2020
  Ticaret 07.04.2020
  Ticaret 06.04.2020
  Ticaret 03.04.2020
  Ticaret 02.04.2020
  Ticaret 01.04.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni