• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Başkan Atila, cami imamları ve müftülük temsilcileriyle biraraya geldi

04 Ekim 2018 Perşembe 08:00
12
14
16
18

Başkan Atila, cami imamları ve müftülük temsilcileriyle biraraya geldi

           HABER MERKEZİ     
     Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ilçede görev yapan cami imamları ve  müftülük temsilcileri ile bir araya geldi. Bornova İlçe Müftüsü Mesut Harmancı Bornova Belediyesi’nin kendilerine destek olduğunu ifade ederek, “Camilerimizin temizliği ve çevre düzenlemesi gibi İhtiyaç duyduğumuz konularda bize verilen desteklerden çok memnunuz. 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası ‘nda sayın başkanımızın bizi böyle bir etkinlikte biraraya getirmesi bizi mutlu etti Teşekkür ederiz” dedi.  

     Bornova Belediyesi, 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeni ile ilçede görev yapan din adamlarının düzenlediği kahvaltıda biraraya getirdi. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ve ilçe Müftüsü Mesut Harmancı’nın da katıldığı buluşma Sırrı Aydoğan Kültür Merkezi’nde yapıldı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, ortak akıl ilkesi ile çalışmalarını yürüttüklerini belirterek, farklı meslek gurupları ile sık sık biraraya geldiklerini görüş ve önerileri dinlediklerini söyledi.

1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda biraraya gelmenin önemli olduğunu vurgulayan Başkan Atila, Bornova Belediyesi olarak hayata geçirdikleri sosyal projeleri de anlattı. Başkan Atila, “Bizim çok önem verdiğimiz bir Dost Market projemiz de var. Burada gerçek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı dünya görüşü ne olursa olsun, din, dil, ırk ve düşünc ayrımı yapmadan ve  onları rencide etmeden belirleyerek yardım ediyoruz. Türk Kızılayı ve bağışçılardan aldığımız destek ile hayata geçirdiğimiz bu projede ihtiyaçlı olan vatandaşlarımıza kartlar dağıtarak marketimizden ücretsiz şekilde alışveriş yapmasını sağlıyoruz” dedi.

     Cami görevlilerine giderek yardım isteyen vatandaşlarında olabileceğini söylen Atila, “Yardım için camilerimize gelen vatandaşlarımız var. Bu kişileri bizlere yönlendirirseniz hep birlikte var olan problemlerimizin azalmasında fayda sağlamış oluruz. Ben iyilikler ve güzelliklerle hepimizin manevi yönünün güçleneceğine inanıyorum. Sizlerle işbirliğimizin olması gerekiyor. Sizlerin sözü bizden daha geçerli. Sizler anlattıkça hep birlikte var olan problemleri en aza indireceğiz” dedi.

Farklılıklarımız zenginliğimiz
     Toplumda herkesin farklı renklere ve duruşa sahip olduğunu da belirten Başkan Olgun Atila, “Bu farklılıklar bizim zenginliğmizdir. Dolayısıyla siz bizim baştacımızsınız. Sizlerin hemşerilerimizle bugüne kadar sağladığınız katkılardan dolayı teşekkür ederim .Ayrıca bundan sonra da yine sizlerin katkıları,tavsiyeleri ve dualarıyla da inşallah hep birlikte toplumumuzu doğru hedefe yönelteceğiz. Daha çok üreterek ekonomi yönünde daha çok başarılar ortaya koyarak,  daha yaşanabilir bir kent ve bir ülkede hepimizin birbirine ihtiyacı var. Dediğim gibi farklı olsak da,farklı düşünsekte bu bayrak altında hep birlikte daha güzel günlere kavuşacağız” diye konuştu.

     Bornova İlçe Müftüsü Mesut Harmancı ise Bornova Belediyesi’nin kendilerine destek olduğunu ifade ederek, “ Camilerimizin temizliği ve çevre düzenlemesi gibi İhtiyaç duyduğumuz konularda bize verilen desteklerden çok memnunuz. 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası ‘nda sayın başkanımızın bizi böyle bir etkinlikte biraraya getirmezi çok sevindirici. Teşekkür ederiz” dedi.

 


+ Benzer Haberler
» Bornova Belediyesi’nden dolandırıcılara karşı uyarı
» Başkan Kılıç’ın ‘ortak akıl’ projesi yola çıktı
» Menderes’te festival zamanı
» Palandöken,“Hurda araç teşvik artışı ekonomiye olumlu yansır”
» Arçelik AutoDose Teknolojisi’nde indirim fırsatı
» Sofralar, online gıda alışverişleriyle donatıldı: İnternetten gıda satışları %112 arttı
» Aslan, “ABD’nin çelikte ek vergiyi kaldırması eski seviyelere çıkmamıza yetmez”
» Palandöken, “Ulaşım sektörü sorunların çözülmesini bekliyor”
» İzinsiz drone kullanmaya 5 yıl hapis cezası var
» TEB, “Minik Maker’lar İş Başında” projesiyle 1000 çocuğa maker eğitimi verdi


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.05.2019
  Ticaret 20.05.2019
  Ticaret 18.05.2019
  Ticaret 17.05.2019
  Ticaret 16.05.2019
  Ticaret 15.05.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni