• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Başkan Gümrükçü: Çiğli’de değişimi başlatacağız

21 Ocak 2020 Salı 15:00
12
14
16
18

Başkan Gümrükçü: Çiğli’de değişimi başlatacağız

   ► Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “2020 yılında ‘Çiğli Ayağa Kalkıyor’ şiarıyla gerçekleştireceğimiz projelerle Çiğli’de değişimi başlatacağız” dedi.

           SELDA AK     
     Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, 2020 yılında yapacağı projeleri tanıttı. Çiğli Belediyesi Fakir Baykurt Salonunda düzenlenen toplantıya; Çiğli kaymakamı, garnizon komutanı, CHP İl Başkanı Deniz Yücel, CHP İzmir Milletvekilleri Kani Beko, Kamil Okyay Sındır, Ednan Arslan, Belediye Başkan Yardımcıları Ali Rıza Koçer ve Barboros Kirişçi, CHP ilçe örgütü, meclis üyeleri, muhtarlar ve STK temsilcileri katıldı.
     ‘Bir Kente Hizmet Onu Sevmekle Başlar’ anlayışı doğrultusunda projelerini 2020 yılında hayata geçireceklerini vurgulayan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Çiğli’nin hizmete susamış olduğunu söyledi. Gümrükçü “Dinamikten kaynaklı bir enerji var ve bu enerjiyi doğru kullanmamız gerekiyor. Çiğli’yi ayağa kaldıracak projeler yapacağız. Bu projeler halkın istekleri. Çiğli’yi tanımlayan en önemli şey enerji. Biz bu enerji ile Çiğli’yi ayağa kaldıracağız. Değişimi yönetmek ve geleceği planlamak en önemli iki ilkemiz. Çiğli, Atatürk’e aşık insanların şehridir. Bu yıl hizmet yılı ve Çiğli’de dönüşüm yılı olacak” dedi.

Çiğli’ye Uzay Havacılık Eğitim Kampüsü müjdesi
     2020 yılında yapacağı projelerini anlatan Başkan Gümrükçü Çiğli’de uzay havacılık eğitim kampüsünün faaliyet göstereceğini belirtti. Gümrükçü, “Çağımız uzay çağı. Uzay Havacılık Eğitim Kampüsü açma kararı verdik. Toplam hizmet alanı 18 bin metre kare olacak. Çiğli üniversite kenti. Kızlarımızın okuması lazım. Bu yıl kızlarımız için yurt ve gençlik merkezi açacağız. Kreş her yerde en önemli ihtiyaç. Tunç Soyer’in Seferihisar’da yaptığı ‘Masal Evleri’nden Çiğli’de 3 tane açacağız. Halkımızın ihtiyaçlarını doğrultusunda projelerimizi yapacağız. 2019 yılında elektrik faturalarında indireme gittik. 500 bin lira tasarruf sağladık. Güneş enerjili sistemle hiç elektrik faturası ödemeyen belediye olacağız. Flamingo Kadın Kooperatifi kuracağız. Kadınları özgürleştirmek için mücadelemizi devam ettireceğiz” dedi.

“Çevre Eğitim ve Atık Getirme Merkezini hizmete açacağız”
     Çiğli’de sıfır atık kapsamında her türlü çalışmayı yapacaklarını aktaran Gümrükçü, “Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Ataşehir Mahallesi’nde 11 bin metrekarelik alanda Çevre Eğitim Merkezi ve Atık Getirme Merkezini hizmete açacağız. Çiğli’nin yüzde onunu oluşturan engelli vatandaşlarımız için ‘Engelli Merkezi’ açacağız. Çiğli emeklinin yaşadığı bir yer. Emekliler bir arada olsun diye emekli evi açacağız. Spor bizim için çok önemli. Tesislerimizi yenileceğiz ve çıkmaz sokaklarda da yeni spor alanları oluşturacağız. Bisiklet yollarını artıracağız. Taziye evlerini açacağız. İki tane taziye evini bu yıl kazandıracağız. Küresel bir iklim krizi var. Bunun için halkın ve belediyenin bilinçli olması lazım. Yeşil altyapıyı güçlendireceğiz. 100 bin metre kare yeşil alan arttıracağız” diye konuştu.

Ceren Özdemir’in ismi verilecek
     Çiğli’de 12 yeni park açılacağını açıklayan Başkan Gümrükçü, Ordu’da katledilen 21 yaşındaki Ceren Özdemir’in isminin Çiğli’de yaşatılacağını söyledi. Gümrükçü, “12 tane park açacağız. Bunlardan birinin ismi Ceren Özdemir olacak. Çiğli planlama alanında zayıf. Bu anlamda yenileme çalışmalarına başlayacağız. Trafo ve duvarlarımızı Yaşar Üniversitesi öğrencileri ile renklendireceğiz. Harmandalı bizim için çok önemli. Çöple yaşayan bir yer. 2020 yılında bir sosyal tesis kazandıracağız. Kentin altyapı sorunlarını yüzde 80’i bitireceğiz. Kamu kurumlarının merkezin dışına gitmesinden rahatsızız. Karşıyaka Adliyesi’nde 15 mahkeme Çiğli’ye kazandıracağız.

     Çiğli’ye 4 yıl içerisinde bir adliye de kazandıracağız. Halk masaları kuracağız. Başkana ulaşmanın daha kolay olmasını sağlayacağız. Pazarda sağlık ekipleri olacak ve vatandaşlara alışveriş arabası verilerek alışverişlerini rahat yapmalarını sağlayacağız. Marketlerde var pazar da niye olmasın diyoruz. Kriz zamanı vatandaşa destek olmak için sosyal desteği arttıracağız. Halk kart uygulaması başlatıyoruz. Kent Konseyimizi bu yıl kuracağız. Belediyedeki değişim tabana yansıyacak. Nisan ayında kitap fuarı yapacağız. Bu da bir ilk. Gediz’in Unesco’ya girmesi için gerekli çabayı göstereceğiz. Yol yapım çalışmalarımızda ise 2020 yılı içinde 130 bin metrekare parke taşı yol kaplaması, 50 bin metrekare parke taşı ve tretuvar kaplaması, 2 bin 400 metrekare beton yol, 1,6 km korkuluk, bin 500 metrekare asfalt yama yapmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.


+ Benzer Haberler
» Günlük vak’a sayısı binin altına inmiyor
» Nisan ayı işsizliği % 12,8
» Zeytin ve zeytinyağı internet satışına denetim geliyor
» BAE ile gıdada yeni iş birliklerinin temeli dijitalde atıldı
» TCMB yatırımcılarla videokonferans gerçekleştirdi
» BDDK’dan 7 bankaya idari ceza
» Çin’de talep artınca ÜFE de yükselmeye başladı
» Girişim ekosistemi sağlık sektörüyle büyüyor
» Kemeraltı çarşısı da turuncu çember içinde
» Otomotiv’de Türk Yazılım Şirketi tüm Dünyaya araç kiralayacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 11.07.2020
  Ticaret 10.07.2020
  Ticaret 09.07.2020
  Ticaret 08.07.2020
  Ticaret 07.07.2020
  Ticaret 06.07.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni