• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Başkan İduğ amatör kulüplere müjdeyi verdi

18 Temmuz 2019 Perşembe 14:00
12
14
16
18

Başkan İduğ amatör kulüplere müjdeyi verdi

   ► Kent merkezindeki Bornova Şehir Stadı yerinde kalıyor.

           HABER MERKEZİ     
     Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Bornova Şehir Stadı’nın yerinde kalacağını söyledi. Bornova Kulüpler Birliği’nin düzenlediği toplantıda konuşan Başkan İduğ, önceki yıllarda stadın olduğu alanda Bornova Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nın projelendirildiğini hatırlatarak “Ülkemizin içinde bulunduğu koşullarda 200 milyon TL gibi bir rakamı bu bina için harcayamayız. Biz bu bütçeyi Bornovalıların gerçek ihtiyaçları olan yeni spor tesisleri, taziye evleri ve düğün salonları için kullanacağız” dedi. Bornova Kulüpler Birliği Başkanı Murat Keser, Şehir Stadı’nın yerinde kalması yönünde aldığı karar nedeniyle Başkan İduğ’a teşekkür plaketi sundu. İzmir ASKF Başkanı Kadri Yatkın ile TFF İzmir İl temsilcisi Mehmet İncu ise Dr. Mustafa İduğ’un ortaya koyduğu vizyon ve projelerin kendilerini hayli mutlu ettiğini ifade etti.

     Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Bornova Kulüpler Birliği’nin düzenlediği toplantıda, ilçedeki amatör kulüplerin temsilcileri ile bir araya geldi, projelerini anlattı. Kulüp temsilerinin sorularını tek tek yanıtlayan Dr. Mustafa İduğ, Kazım Dirik Mahallesi’nde Mustafa Kemal Caddesi ile Gediz Caddesi’nin kesiştiği alanda yer alan Bornova Şehir Stadı’nın yerinde kalacağı müjdesini verdi.
     Önceki yıllarda stadın olduğu alanda Bornova Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nın projelendirildiğini hatırlatan Başkan İduğ, yıllarca futbol oynadığı Bornova Stadı’nın kendisi için de çok özel bir yer olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik tablo ortada. Ekonomi dip yapmış durumda. Böyle bir ortamda 200 milyon gibi rakamları belediye hizmet binası için harcayamayız. Biz fiziki şartlarımızı bulunduğumuz yerde ve yakın alanlardaki binalarımızda daha uygun hale getirmeye çalışacağız. Yani yeni hizmet binasının aciliyeti yok. Biz bütçemizi yeni spor tesislerine, taziye evlerine, düğün salonlarına yani Bornovalıların gerçek ihtiyaçları için kullanacağız. Bornova Şehir Stadı’nı altına otopark yaparak ve iyileştirerek Bornova futbolunun hizmetine sunmak istiyoruz. Birçok kulübün ihtiyacını karşılayan stadın yerinde kalmasını uygun gördük.”

Resmi maç oynanacak sahalar artıyor
     Bornova Belediyesi olarak tesisleşme ve alt yapıya öncelik verdiklerini, ilçenin her noktasında spor yapılabilecek alanlar oluşturmak istediklerini vurgulayan Başkan Mustafa İduğ, öncelikle Naldöken, Pınarbaşı ve Çamkule sahalarının resmi maç oynanabilecek hale getirileceğini, Yusuf Tırpancı Sahası’nın olduğu alanda ise bir Amatör Evi yapacaklarını söyledi. Dr. Mustafa İduğ, kulüp binası olmayan amatör kulüplerin taleplerine karşılık verecek çalışmalar  yaptıklarını da anlattı.

Belediyeler olmasa işimiz çok zor
     Kulüpler Birliği Başkanı Murat Keser, Bornova Şehir Stadı’nın yerinde kalmasıyla ile ilgili kararı nedeniyle Başkan İduğ’a bir teşekkür plaketi takdim etti. Bornova ve İzmir’deki amatörlerin çok şanslı olduğunu söyleyen Keser, “Bu güzel fotoğraf, bu birlik bereberlik Bornova’ya yakışandır. İzmir’in Bornova’nın farkı da budur zaten. Belediyemizin kulüplere yaptığı yardımları asla inkar edemeyiz. İzmir’de belediyelerin desteği olmasa amatör kulüpler çok kötü durumlara düşer. Bu yüzden maddi-manevi her anlamda yanımızda olan belediye başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Amatörlerin yükünü Bornova çekiyor
     İzmir ASKF Başkanı Kadri Yatkın ile TFF İzmir İl temsilcisi Mehmet İncu ise Başkan Mustafa İduğ’un ortaya koyduğu vizyon ve projelerin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. İzmir’deki 246 amatör külübün 48’inin Bornova’da faaliyet gösterdiğini, bu anlamda da amötörlerin yükünün büyük bir kısmını Bornova’nın çektiğini ifade eden Yatkın ve İnce, Bornova Belediyesi’nin verdiği desteğin çok önemli olduğunu vurguladı.
     Aynı zamanda Bornova Kulüpler Birliği Genel Koordinatörü ve TFF İzmir İl Temsilcisi Yardımcılığı görevlerini yürüten Bornova Belediye Meclis Üyesi Mehmet Turu da, amatörlere verilecek her türlü katkı da Başkan İduğ’un yanında olduklarını söyledi.


+ Benzer Haberler
» Bornova’da Sivil Moloz Ekibi iş başında
» Başkan Sandal’dan engellilere iki müjde
» Tütün mamullerinde düz ve standart paket uygulaması başlıyor
» Asıl amaç “Ampati”
» Bornova’da 3 Aralık buluşması
» Buca Zabıtası pazarda slime topladı
» Bornova’da Briç Turnuvası heyecanı
» Gönüllülerden fidan seferberliği
» Kanuna aykırı avlanmış 20 ton su ürününe el konuldu
» 8 ayda 18 bin kişiye ücretsiz sağlık hizmeti


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 06.12.2019
  Ticaret 05.12.2019
  Ticaret 04.12.2019
  Ticaret 03.12.2019
  Ticaret 02.12.2019
  Ticaret 30.11.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni