• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Başkan İduğ: İnsana dokunuyoruz

20 Ekim 2021 Çarşamba 10:00
12
14
16
18

Bornova’dan mülteci çocuklara bilgisayar laboratuvarı

Başkan İduğ: İnsana dokunuyoruz


           HABER MERKEZİ      
     Bornova Belediyesi, Birleşmiş Milletler Göç Kuruluşu (IOM) işbirliğiyle Mevlana ve Naldöken Mahallelerinde Bilgisayar ve İnternet Erişim Laboratuvarı açtı. Açılan laboratuvarla ülkemizde bulunan göçmen ve geçici koruma altındakilerin yanı sıra uzaktan eğitim imkanlarına erişmekte zorlanan çocukların internet erişimi sağlanmış olacak.
     Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi ile Naldöken Kültür Merkezi’nde 15’şer adet bütünleşik bilgisayar ve 1’er adet laptop olmak üzere toplam 30 bilgisayar ve 2 laptoptan oluşan labarotuvarların açılış kurdelesini IOM yetkilileriyle birlikte kesti. Başkan İduğ, açılışı yapılan labaratuvarlarda mülteci çocuklarla yakından ilgilendi.

EĞİTİMLİ GENÇLER YETİŞTİRMELİYİZ
     İşbirliğine ilişkin protokol töreninde konuşan Başkan Mustafa İduğ, yapılan ortak çalışmanın odağının insan olduğunu ifade ederek, “İnsana dokunursak doğru işler yapmış, doğru şekilde yaşamış oluruz. Sınıflar arasında uçurum olan yerlerde her zaman kaos olur. Bunun önüne ancak eğitimle geçebiliriz. Bu anlamda Bornova Belediyesi olarak Türk vatandaşı mülteci ayrımı yapmaksızın paydaşlarımızla birlikte insana dokunan her türlü projede bir çalışmaya her zaman hazırız” dedi.
     Türkiye’nin Avrupa’ya göre çok daha genç bir nüfusa sahip olduğuna dikkat çeken Başkan Mustafa İduğ, “Ülkemizdeki genç nüfusu geliştirmemiz gerekiyor. Dünya’da artık yeni meslekler ortaya çıkıyor. Lojistik sektörü ve nitelikli insan gücü her geçen gün daha da fazla önem kazanıyor. Biz de hep geleceğe dönük işler yapmalı, eğitimli gençler yetiştirmeliyiz. Çin nasıl Dünya’nın atölyesi ise Türkiye de Avrupa’nın atölyesi olacaktır. Bunu Bornova ölçeğinde bugüne kadar pek çok projeye imza attığımız Birleşmiş Milletler Göç Örgütü ile birlikte yapabiliriz” diye konuştu.

İŞBİRLİĞİMİZ DEVAM EDECEK
     Başkan İduğ ile birlikte protokole imza atan IOM Kıdemli Program Koordinatörü Torsten Haschenz ise Bornova Belediyesi’nin Türkiye’de en çok destek aldığı yerel yönetimlerden biri olduğuna dikkat çekerek, yaklaşımı nedeniyle Başkan Mustafa İduğ’a teşekkür etti. Yeni nesillerin dijital dünyaya daha yakın olduğunu belirten Haschenz, “Bölgedeki çocuklara böyle bir imkan sağlamak bizim için çok önemliydi. Bornova Belediyesi laboratuvarları gerçekten çok güzel yerlerde açma imkanı sundu. İşbirliğimizin gelişerek devam edeceğine inanıyorum” dedi.

BİRLİKTE YAPILAN ÇALIŞMALAR
     BM Göç Kuruluşu, pandemi sürecinde Bornova Belediyesi’nin desteğiyle ihtiyaç sahibi ailelere 2 bin adet gıda kolisi ile yine 2 bin adet hijyen kolisi dağıtmış, “Hane Tadilatı Projesi” kapsamında 40 evin onarım ve bakımını yaptırmıştı. Bornova Belediyesi tüm yardım ve çalışmalara ek olarak IOM ile birlikte ilçede ikamet eden göçmen ve mültecilere psikososyal destek veriyor.


+ Benzer Haberler
» “İnanç coğrafyamızdaki ülkelere destek olacağız”
» Konak’ta “Kadın Öyküleri” Ödülleri sahiplerini buldu
» Kadınların sesi Bornova’dan yükseldi
» Buca kadına şiddete karşı tek ses
» Buca’da açılan kurslara vatandaşlardan yoğun ilgi
» Vergi ödemelerinde son gün 30 Kasım
» Depremzedeler Başkan Sandal’ı bağrına bastı
» Buca’da “burs hasadı” başladı
» Başkan Sandal: Bayraklı’yı barışla yeniden inşa ediyoruz
» Türk sineması 107 yaşında


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 27.11.2021
  Ticaret 26.11.2021
  Ticaret 25.11.2021
  Ticaret 24.11.2021
  Ticaret 23.11.2021
  Ticaret 22.11.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni