• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Başkan Sengal: Efes Selçuk’ta güven ortamı oluşturacağız

04 Haziran 2020 Perşembe 12:00
12
14
16
18

Başkan Sengal: Efes Selçuk’ta güven ortamı oluşturacağız

           HABER MERKEZİ     
     Yeni normalleşme sürecinin başlaması sebebiyle Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel kent ekonomisinde rol oynayan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve turizm sektö-rünün önde gelenleri ile bir araya geldi.  Başkan Sengel toplantıda, Efes Selçuk’ta faaliyet göste-ren turistik ve ticari işletmelerin Sağlık Bakanlığı genelgelerinde yer alan kriterlerin yanında SELLUKA Sertifikasyon Sistemi’ne çerçevesinde faaliyetlerini düzenleyerek; Efes Selçuk’ta hijyeni esas alan bir güven ortamı oluşturulması gerektiğinin altını çizdi.

     Koronavirüs ile yaşanan sürecin kent ekonomisi ve turizm açısından değerlendirildiği toplantının açılışında katılımcılara, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan SELLUKA Sertifikas-yon Sistemi’ne dahil olmak için gerekli ön koşullar, ön koşulu sağlayan işletmeler için denetim kriterleri ve faaliyetlerine yeni başlayan işletmelerin uyması gereken kuralları içeren kitapçıklar dağıtıldı.
     1 Haziran itibariyle çıkan genelgeler gereğince işletme faaliyetine geri dönen esnaf temsilcilerine yönelik düzenlenen toplantıya Ticaret Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Ziraat Odası, Efes Turistik Eşya Üreticileri Satıcıları Derneği,  Otel Pansiyon ve Turistik Eşya Satıcıları Esnaf Odası, PATÜYAB, Selçuk Efes Küçük Oteller Derneği, Şoförler Odası gibi sivil toplum kuru-luşları ve meslek odalarından temsilciler katıldı.

SELLUKA İLE HİJYEN ÜZERİNDEN MARKALAŞMA SÜRECİ BAŞLAYACAK
     İşletmeler için Sağlık Bakanlığı Genelgeleri ve SELLUKA kriterleri olmak üzere iki ayrı denetim mekanizmasının hayata geçtiğinin altını çizen Başkan Sengel;  “Efesli Doktorlarımız Soranos ve Rufus’tan bu yana sağlığınız ve hijyeniniz için çalışıyoruz” dedik.  Efes Selçuk Hijyeniktir” diye bir çıkış yapmak istiyoruz. Bu çıkışın altının dolması için, güven oluşturmamız için Sağlık Ba-kanlığı’nın çıkardığı genelgelerin yanı sıra SELLUKA dediğimiz belgelendirme sistemi üzerine çalışacağız” dedi.

3 TON MAMA DAĞITILDI, BİNLERCE NOKTA DEZENKEFTE EDİLDİ
     Efes Selçuk Belediyesi Çevre ve Sağlık Müdürü Gonca Erdem koronavirüs ile mücadele süre-cinde neler yapıldığına dair bir sunum yaptı. Erdem yaptığı sunumda “ Çözüm Masası’nın ku-rulması, kent içerisinde yapılan dezenfeksiyon çalışmaları, Efes Selçuk Halk Pazarı, sokağa çıkma yasağı süresince ve diğer zamanlarda 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanma-sı, sosyal yardımlar, sağlık çalışanlarına verilen destek, sağlık kuruluşlarının ilaçlanması,  sokak hayvanların için 30 noktada 3 ton mama dağıtıldığı bilgisini verdi. Erdem ayrıca SELLUKA Sertifikasyon Sistemi’nin hijyen ve güvenilirlik kriterlerinin yanı sıra işletmelere ve Efes Sel-çuk’a tanıtım açısından da katkı sağlayacağının altını çizdi. Toplantı katılımcıların yaşanan süreç-le ilgili görüş ve önerilerini sunmasının ardından son buldu.


+ Benzer Haberler
» Görünüm iyileşiyor ama oldukça yavaş
» Esnafa kredi borcuna yapılandırma
» Türkiyenin en büyük sanayi kuruluşu TÜPRAŞ
» Axess Business’tan Petrol Ofisi’nde büyük fırsat
» TPF Radyo yayın hayatına başladı
» Egeli ihracatçılar: STA müzakereleri en kısa sürede başlatılmalı
» Konak Belediyesi ‘Sıfır Atık Belgesi’ aldı
» Gürer, ehliyet affı için Kanun Teklifi verdi
» Çin’in otomotiv sektöründeki toparlanması devam ediyor
» Avrupa’nın nüfusu 447,7 milyon oldu


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 14.07.2020
  Ticaret 13.07.2020
  Ticaret 11.07.2020
  Ticaret 10.07.2020
  Ticaret 09.07.2020
  Ticaret 08.07.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni