• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Başlık: Çiğli Belediyesi anonim şirket kuracak

02 Ekim 2019 Çarşamba 17:00
12
14
16
18

Başlık: Çiğli Belediyesi anonim şirket kuracak

   ► Çiğli Belediyesi ekim ayı meclis toplantısında, İzmir’de çıkan yangına yönelik kınama metninin konuşulmasının yanı sıra; Çiğli Belediyesi’nin yüzde yüz ortağı olacağı yeni bir Anonim Şirketi kurulması hakkında meclise bir önerge sunuldu.

           SELDA AK     
     Çiğli Belediyesi’nin Ekim ayı meclis toplantısının ilk oturumu  Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü yönetiminde gerçekleştirildi. Çiğli Belediyesi’nin yeni bir Anonim Şirketi kurma önergesinin ilgili komisyonlara gönderildiği toplantıda, belediyenin yeni binasının ikinci katında bulunan, belediyenin ve ilçede bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının etkinliklerinde kullanılan salona, edebiyat dünyasının önemli isimlerinden Fakir Bayburt adı verildi. Bunun yanı sıra kültür, sanat alanında yapılan çalışmalar kapsamında her yıl Fakir Bayburt adına ‘Çiğli Belediyesi Fakir Bayburt Roman Ödülü’ düzenlenmesine karar verildi. Çiğli Belediyesi ile Makedonya’nın Çaşka Belediyesi’nin kardeş belediye olma önerisi ise oy birliği ile kabul edildi.

“Genel siyasetimizde terör var”
     AK Parti ve MHP ortak olarak, İzmir’de çıkan yangının terör örgütü PKK’nın üstlenmesi üzerine kınamak için bir metin okunması önergesini sundu. CHP Grup Sözcüsü Mustafa Avdan ise  CHP olarak her türlü terörü lanetlediklerini kaydederek, “Genel siyasetimiz içinde zaten terör var. Belediye siyasetine sokulmamasını rica ediyoruz. Onun için bu önerge bana yanlış bir önerge gibi geliyor. Gündeme alınmamasını teklif ediyoruz” dedi.
     AK Partili Meclis Üyesi Nedim Aslan ise CHP’li Avdan’ın sözlerine yönelik, “Açıkçası bu önergenin böyle bir tepkiyle karşılanmasını hayretle izliyorum. Herkes terörle mücadelede çok ağır ve zor şartlarda mücadele verip bedeller ödediğimizi biliyor. İzmir’deki yangın bu ülkenin ciğerine ve tarihine yapılan bir terördür. Bunu da terör örgütü kabul etmiştir. Meclisimizin bu önergeyi gündeme almaya gerek duymamasını anlayamıyorum. Bu önerge paylaşılmış olsaydı bütün meclis üyelerimizin imzası olacağına şüphem yoktur” ifadelerini kullandı.
     AK Partili Meclis Üyesi Hüsnü Boztepe ise, “Biz bu önergenin gündeme alınmasını istemiyoruz. Biz belediye meclisi olarak terörün kınanmasını istiyoruz. Gündeme alınıp oylanmasını istemiyoruz. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyorlar. Biz meclis olarak büyük yangınla ilgili bir kınama yapılmasını istiyoruz. Bütün meclisin bütün siyasi partilerin bir arada olmasını göstermek için bunu istiyoruz. Sadece lanetlenmesini istiyoruz. Büyükşehir’de de aynı şey oldu, dinlemeden yorum yapılıyor” diye konuştu.

“Ormanlarımız yandı, acımız büyük”
     Başkan Utku Gümrükçü ise konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede “Türkiye Cumhuriyeti üzerinde yaşıyoruz. Bu devlet kolay kurulmadı. Devlet birliğine ihanet etmeye çalışan kim olursa olsun onun karşısındayız. Silahla hak alınmaz, bunu yapmaya çalışan herkesi lanetliyoruz. Ormanlarımız yandı, acımız büyük. Burada kimin ihmali vardı yoktu o, bizim meclisimizin gündemi değil. Belediye başkanı olarak meclis üyelerimizi onayıyla bunu kınıyor ve lanetliyorum. Çiğli Belediye Meclisi adına terörü lanetlediğimizi bütün Türkiye’ye duyuruyorum. Ayrıca CHP ve AK Parti grubu olarak ortak bir metin hazırlanıp okuyalım” ifadelerini kullandı.

Anonim şirket için önerge sunuldu
     Çiğli Belediyesi’nin yüzde yüz ortağı olacağı yeni bir Anonim Şirketi kurulması hakkında meclise bir önerge sunuldu. Başkan Utku Gümrükçü, “Belediye olarak şirket kurmak için Bakanlıktan izin isteyeceğiz. Bunu isteyebilmek için meclisimizden önce onay almamız gerekiyor” şeklinde konuştu ve önerge, görüşülmek üzere Plan, Bütçe ve Hukuk komisyonuna havale edildi.


+ Benzer Haberler
» Günlük vak’a sayısı binin altına inmiyor
» Nisan ayı işsizliği % 12,8
» Zeytin ve zeytinyağı internet satışına denetim geliyor
» BAE ile gıdada yeni iş birliklerinin temeli dijitalde atıldı
» TCMB yatırımcılarla videokonferans gerçekleştirdi
» BDDK’dan 7 bankaya idari ceza
» Çin’de talep artınca ÜFE de yükselmeye başladı
» Girişim ekosistemi sağlık sektörüyle büyüyor
» Kemeraltı çarşısı da turuncu çember içinde
» Otomotiv’de Türk Yazılım Şirketi tüm Dünyaya araç kiralayacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 11.07.2020
  Ticaret 10.07.2020
  Ticaret 09.07.2020
  Ticaret 08.07.2020
  Ticaret 07.07.2020
  Ticaret 06.07.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni