• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Bodrumda yılın 12 ayı turizm hedefi

03 Nisan 2021 Cumartesi 11:00
12
14
16
18

Bodrumda yılın 12 ayı turizm hedefi

           HABER MERKEZİ      
     TÜRSAB ve Bodrum Tanıtım Vakfı (BOTAV) işbirliğiyle gerçekleştirilen Bodrum Leleg Yolu çalıştayının tanıtım toplantısında Bodrum turizminin geliştirilmesi ve 12 aya yayılması için yapılması gerekenler masaya yatırıldı.
     La Quinta By Wyndham Bodrum Otel’inin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu, Ticaret Odası Meclis Üyesi Toros Demirdöven ve TÜRSAB Alternatif Turizm İhtisas Başkanı Mustafa Demir konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.
     Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Mustafa Demir, 9 antik kenti bağlayan ve içerisinde antik yapılar ve tarihi eserleri barındıran Leleg yolunun dünya turizmine kazandırılmasının Bodrum ve ülke adına önemli bir kazanım olduğunu söyledi.
     Bodrum’un her köşesinin ayrı bir zenginlik ve güzellik sunduğunu  dile getiren Demir, “Muğla Valiliği, Bodrum Kaymakamlığı, Bodrum Belediyesi, BOTAV, TÜRSAB ve diğer STK’ların uzun uğraşlar sonucu yeniden yaşama geçirdiği antik Leleg yolu projesi kentimizin turizm potansiyelini 4 mevsim birden yaşatacak imkanlar sunuyor. Yürüyüş, bisiklet ve diğer doğa sporlarının yanı sıra, zeytinyağı tadımı, yöresel yemekler, mantar toplama ve Bodrum’a özgü diğer kültürel zenginlikler de bir arada sunulacak. Pandemi ile birlikte Dünyada turizm de değişime uğradı. Bu dönemde doğa turizmi önem kazanmaya başladı. Bu kapsamda ilçedeki 9 antik Leleg kentini birbirine bağlayan Leleg Yolu’nun daha geniş kitlelere tanıtılarak turizmde daha etkili kullanılabilmesi için çalışmalar sürüyor” diye konuştu.

BODRUM’DA HER MEVSİM BAHARDIR
     Leleg yolunun tanıtımı için seyahat acentelerini de misafir ederek bu deneyimi yaşatacaklarını ifade eden Mustafa Demir, şunları söyledi: “Muğla Valimiz sayın Orhan Tavlı’nın bizlere olan inancı ve kattığı güçle, 2020 yılında başladığımız Alternatif Turizm öğelerinin planlanması, tanıtılması ve korunması ile projemizin bu ayağında, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden turizm profesyonellerini, satın alma heyetlerini, medya ve seyahat acentelerini Bodrum’da misafir edeceğiz. ‘Bodrum’da Her Mevsim Bahardır’ mottosu ile, Bodrum’un doğa ve tabiat güzelliklerini katılımcılara tanıtarak, kısalmakta olan turizm sezonunu uzatmaya gayret edeceğiz. Yıllarca, Bodrum turizmcilerinin hayali olan ‘12 ay turizm’ kavramının, uzun vadeli planlama ile mümkün olacağına inanıyoruz. Bodrum’un ortasından geçen ve Bodrum Ticaret odası ile GEKA’nın, 2016 yılında açtığı Bodrum Leleg Yolu’nun, Bodrum’un tabiat varlıklarını tanıtmakta en iyi materyal olduğunu biz biliyoruz ve tüm dünyanın bilmesini sağlayacağız.  Geziye Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden turizm profesyonelleri, satın alma, medya ve seyahat acenteleri katılacak. Şirket ve bayi toplantıları düzenleyen acenteler de yıl içinde konuğumuz olacak. Organizasyon, 5-8 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek”

HER TÜRLÜ İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ
     Bodrum Ticaret Odası Meclis Üyesi Toros Demirdöven ise Leleg Yolu’nun Bodrum’a kazandırılması sürecini anlattı. Demirdöven, “Bu projeyi GEKA ile hayata geçirdik. Bu yolun tanıtımı tam anlamıyla yapılamadı. İnşallah bundan sonra ortam müsait olur ve büyük bir ekiple bu yolu yurt genelinde ve yurtdışında tanıtımını yaparız” ifadesini kullandı konuştu.
     Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu da yolun tanıtılarak ölü sezonda bölgeye yerli ve yabancı turistlerin gelmesinin hedeflendiğini söyledi. Çakaloğlu, “Dünya markası Bodrumda turizmin 12 aya yayılmasını sağlayacak alternatif seçeneklerle turizm çeşitliliğinin yayılması gerekiyor. Şu anda kazı çalışmaları ve arkeolojik çalışmalar devam ediyor. Leleg yolunun bölge ve ülkemiz için olan önemini biliyoruz. Bu konuda her türlü işbirliği içinde olmaya devam edeceğiz” dedi.

     Kentin güzelliklerinin 4 mevsim boyunca kente turist çekecek nitelikte olduğunu vurgulayan  Kaymakam Bekir Yılmaz, önemli bir turizm merkezi olan Bodrum’un gerçek potansiyelinin ortaya çıkarılması için önemli bir işbirliğine imza attıklarını söyledi.
     Kaymakam Yılmaz, şöyle devam etti: “ Bodrum’un imkanlarının, kültürel varlıklarının, zenginliklerinin turizme daha iyi sunulmasını hedefliyoruz. Hepimizin mutabık kaldığı sorun sezonun kısalığıdır. Bütün amacımız 4 mevsimi süreklilik arz eden bir turizm anlayışını Bodrum’a getirebilmek. Geleneksel turizme alternatif olan doğa ve kültür turizmi, açık havada sağlıklı ve keyifli tatil geçirme imkanı sunuyor. Leleg yolu Bodruma ait önemli bir hazine. Buradaki eserleri restore edip Dünya turizmine kazandırılması için çalışmalar da devam ediyor. Leleg Yolu’nun tanıtılması ile ilgili projeye sonuna kadar destek vereceğiz”


+ Benzer Haberler
» Günlük vak’a sayısı 61.028
» Hububatçılar pandemi dinlemedi
» ESİAD’dan ihracatı durduran konteyner krizine çözüm çağrısı
» EGİAD’tan iş dünyasına pandemi ekonomisi için öneriler
» Pandemide perakende e-ticaretinde %40 artış
» Satılık konutta deniz kenarı değerleniyor
» Hazine ve Maliye Bakanlığı 9.1 milyar TL borçlandı
» Rekabet Kurulu 32 firmaya soruşturma açtı
» Çimento sektöründeki 9 teşebbüs hakkında soruşturma
» Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerine ilişkin eğitim rehberi hazırladı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.04.2021
  Ticaret 20.04.2021
  Ticaret 19.04.2021
  Ticaret 17.04.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni