• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Bornova’da kapıda vergi tahsilatı

16 Mayıs 2020 Cumartesi 10:00
12
14
16
18

Bornova’da kapıda vergi tahsilatı

   ► Evde tahsilat hizmeti, Vekil Sertel ile başladı

           HABER MERKEZİ     
     Bornova Belediyesi dijital hizmetlerine bir yenisini ekleyerek, internet bankacılığı ve cep telefonu uygulamalarından sonra vergi ödemelerinde kapıdan tahsilat dönemini de başlattı. Özellikle sokağa çıkma yasağından etkilenen 65 yaş üstü Bornovalıların, evlerine giderek de tahsilat yapılmasını amaçlayan uygulamanın ilk kullanımı ise “siftahı benden” olsun espirileri arasında İzmir Milletvekili Atila Sertel’in Bornova’daki evinin vergisi ile yapıldı.
     Bornova Belediyesi  uzaktan belediyecilik ve dijitalleşme çalışmaları çerçevesinde, kapıdan tahsilat uygulamasını başlattı. Özellikle sokağa çıkma yasakları nedeniyle evlerinden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşların Emlak, Çevre Temizlik, İlan ve Reklam Vergilerini ödeyebilmeleri için talep eden büyüklerin adresine gidilerek, Bornova Belediyesi tarafından oluşturulan yazılım aracılığıyla nakit ya da kredi kartı ile tahsilat yapılıyor.

Bornovalının ayağına gidiyoruz
     Koronavirüs ile mücadele koşullarının yaş almış Bornovalılar açısından daha zor olduğunu ifade eden Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Yaş almış Bornovalılar haftalardır ilk kez bu Pazar dışarı çıkabildiler. Alışveriş ya da temel ihtiyaçlarını karşılamak bile onlar için zor olabiliyor. Bornova Belediyesi olarak 65 yaş üstüne market, pazar, eczane alışverişi gibi hizmetleri ilk günden bu yana sürdürüyorduk. Bugün de Belediye ile ilgili ödemelerini onların ayağına gidip alarak hem yaşamlarını kolaylaştırmak, hem onları riske sokmamak hem de vergi tahsilatını kolaylaştıracak bir sistemi hayata geçirdik. Belediyemizin internet üzerinden tahsilatla ilgili uygulamaları olsa da yaş almış büyüklerimiz bu uygulamaları kullanmakta zorluk yaşayabilir. Bornova Belediyesi onların yaşamını kolaylaştırmak için var. Biz onlara giderek tahsilatı gerçekleştiriyoruz” dedi.

Siftahı benden olsun
     Bornova’da yaşayan ve Başkan İduğ’u ziyaret eden İzmir milletvekili Atila Sertel ise yeni uygulamayı duyunca “ilk benden alın, siftahı benden olsun” diyerek uygulamayı ilk kez kullanan kişi oldu.
     Yerel yönetimlerin Korona mücadelesinde son derece etkin ve başarılı çalışmalar yaptığını ifade eden Sertel, “Ülke genelinde vergi gelirlerindeki düşüşe paralel olarak belediye gelirleri de azaldı. Pandemi sürecinde vatandaşlara çok büyük katkılar sağlayan belediyelerimizin ayakta kalması için ve yaptığı yatırımları sağlıklı biçimde devam ettirebilmesi adına bizlerde üstümüze düşen vatandaşlık görevimizi yerine getirmeliyiz. Maddi durumu yerinde olan yurttaşlarımızın emlak vergilerini ödemelerini önemle rica ediyorum” diye konuştu.

Vergiler için son gün 1 Haziran
Emlak ve çevre temizlik vergilerinin birinci taksitlerinin ödenmesi için tanınan süre 1 Haziran Pazartesi günü sona eriyor. 65 yaş üstü Bornovalılar, Bornova Belediyesinin  0 (232) 999 29 29 numaralı telefonundan evden tahsilat hizmetini talep edebilecek.


+ Benzer Haberler
» Kayadibi mahallesine yeni etkinlik alanı
» Kalkınma Ajanslarından tarımda arz güvenliğine destek
» Nazım Hikmet’in unutulmaz dizeleri evlerde yankılandı
» Ofiste ve masabaşında çalışanlar için basit egzersizler
» Efes Selçuk’un bereketi kent bostanlarıyla çoğalıyor
» Buca’da kontrollü hizmet dönemi başladı
» Askıda Reçete Bornova’da
» Nikahlarda normalleşme süreci
» Esnafa normalleşme süreci desteği
» Bornova normalleşme sürecine hazır


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 05.06.2020
  Ticaret 04.06.2020
  Ticaret 03.06.2020
  Ticaret 02.06.2020
  Ticaret 01.06.2020
  Ticaret 29.05.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni