• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Bornova’da organ bağışı farkındalığı

07 Kasım 2017 Salı 15:00
12
14
16
18

Bornova’da organ bağışı farkındalığı

           ÖZGE ÇEVİK     
     Organ bağışına dikkat çekmek için Bornova Küçükpark meydanında çeşitli etkinlikler düzenlendi. Etkinlikte konuşan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Organ bağışı bir kentin gelişmişliğini gösterir” dedi.
     Ülkemizde 3-9 Kasım tarihleri arasında kutlanan “Organ ve Doku Bağışı Haftası” İzmir’de çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor.  Organ ve Doku Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında Bornova Kaymakamlığı, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, Ege Üniversitesi Türk Musikisi Konservatuarı ve Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi işbirliğinde bir dizi etkinlik düzenlendi. Etkinliğe Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bornova İlçe Sağlık Müdürü Dr. Tevfik Oğuz, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, Türk Musikisi Konservatuarı ve Hemşirelik Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Öğrenciler organlarını bağışladı
     Etkinlikler kapsamında Bornova Küçükpark Meydanı’nda etkinlik alanı oluşturuldu. Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi öğrencileri broşür dağıtımı yaparak vatandaşların organ bağışı konusunda bilgilendirdi. İzmir İl Sağlık Müdürlüğü stantlarda ise organ bağışı yapacak olan vatandaşları bilgilendirerek bağışta bulunmak isteyenlerin formları dolduruldu. Birçok vatandaş bağışta bulunmak için formları doldurdu. Öte yandan  Küçükpark etrafında cafelerde oturan vatandaş ve öğrenciler stantları ziyaret ederek organ bağışında bulunmak için form doldurdu. Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesinden etkinliğe katılan bütün öğrenciler ise güzel bir farkındalık yaratmak ve diğer insanları organ bağışında bulunmaları konusunda teşvik etmek adına organlarını bağışladı.

Organ bağışı gelişmişlik göstergesidir
     Organ bağışı haftasında farkındalığı ortaya koymak istediklerini belirten Bornova Belediye Başkanı Olun Atila, “Yaklaşık olarak 3-4 gündür bu etkinlikleri yapıyoruz. Ege Üniversitesi Türk Musikisi Konservatuarı, Bornova Belediyesi BELGEM dershanemiz, İlçe Sağlık Müdürlüğümüzle birlikte Bornova’nın en yoğun alanından haftada 1 milyon 200 bin insanın hareket ettiği bir yerde stant kurduk. Farklı etkinliklerle bir farkındalığı ortaya koyuyoruz. Yaptığımız çok önemli bir iş. Pek çok vatandaşımız şu anda organ bekliyor. O yüzden bunu daha çok duyurmamız lazım, daha çok anlatmamız lazım. Bizlerde bunu gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Organ bağışı bir kentin gelişmişliğini gösterir. O yüzden de organ bağışı konusunda Türkiye’de birinci olmak istiyoruz” diye konuştu.

Şarkılarla farkındalık
     Ege Üniversitesi Türk Musikisi Konservatuarı öğrencilerinin besteledikleri “Umut Ol”  şarkısı ve Ege Üniversitesi Türk Musikisi Konservatuarı öğrencilerden oluşan Halk Müziği Korosu tarafından seslendirildi. BELGEM öğrencileri ise organ bağışı temalı tuvalleri boyayarak etkinlik alanında çevreleyecek şekilde sergi alanı oluşturuldu. Korneanın Sesi Müzik Topluluğu üyelerinin mini konser ile etkinlik devam etti. Etkinlik boyunca video çekimi yapıldı ve video klibe dönüştürülerek kamu spotu olarak yayına hazırlanması için çalışma yapıldı.

 


+ Benzer Haberler
» TÜBİTAK’tan milli ve özgün teknolojilere destek
» Tarım makineleri ihracatında hedef 800 milyon dolar
» Ekim ayında kurulan şirket sayısı arttı
» “Motorinde indirim için fazla beklenmemeli”
» Sanayi üretiminde yüzde 2,7 azalma
» Toplam ciro endeksi yüzde 32,3 arttı
» Yılda 12,4 kilogram kırmızı et tüketiyoruz
» Kaplan, “Daha iyisi için geliyoruz”
» Ekonomi, yerli ve yenilebilir enerji ile sürdürülebilir
» Özgörkey Otomotiv’den BMW, Mini, Land Rover ve Jaguar


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 17.11.2018
  Ticaret 16.11.2018
  Ticaret 15.11.2018
  Ticaret 14.11.2018
  Ticaret 13.11.2018
  Ticaret 12.11.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni