• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Bornova’yı “Ortak Akıl” yönetiyor

03 Temmuz 2018 Salı 14:00
12
14
16
18

Bornova’yı “Ortak Akıl” yönetiyor

   ► Vatandaşlarla birlikte belirlenen proje ve hizmetler hayata geçirildi.

           HABER MERKEZİ     
     Göreve geldiği günden bu yana “ortak akıl” ilkesini hayata geçiren Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, ilçedeki mahalleleri tek tek gezerek vatandaşları dinliyor. Mahalle Muhtarları ile de biraraya gelen Başkan Atila, talep ve önerileri de alarak vatandaşların istediği projelerin hayata geçirilmesi için gerekli adımları atıyor. Beklentiler doğrultusunda 45 mahalle için hazırlanan proje ve hizmetler bir kısmı tamamlanırken, bir kısmı da tamamlanma aşamasına geldi.

     Bornova Belediyesi’nin hizmetlerini “yerinden yönetim” ve “ortak akıl” ilkesiyle şekillendiren Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, mahalle gezileri ile vatandaşlarla buluşuyor. Başkan Atila, Bornova’nın 45 mahallesine belirli periyorlarda yapıtığı gezilerde muhtarlarla birlikte vatandaşların sorunlarını ve taleplerini de dinleyerek kayıt altına aldırıyor. Sorunlar kısa sürede çözülürken, talep edilen hizmetlerle ilgili de projeler hazırlanıyor.

Mahalleli ne istiyorsa o yapılıyor
     Bu kapsamda Kızılay Mahallesi’ne pazaryeri için proje hazırlandı. Yeşilçam Mahallesi için ise Taziye Evi yapımına başlandı. İlçede bulunan Basketbol sahalarının bakım ve onarımları da yapılırken, yollar konusunda bildirilen sorunlar çözüme kavuşturuluyor. Kadınlara yönelik merkezler ile gençlere yönelik spor kompleksleri yapılması için de proje çalışmaları yapılıyor.

     Ayrıca geziler sırasında vatandaşa uygulanan anketlerden çıkan sonuçlar da değerlendiriliyor. Sonuçlara göre ilçede yüzde 20,9 oranıyla en çok talep edilen park,  yeşil alan ve çevre düzenlemesi çalışmaları devam ediliyor. Ağaçlandırma ve çiçeklendirme ile yeşil alanlar çoğalırken, park saylıları da artırılıyor. İlçe genelinde şu an 528 mevcut park bulunuyor.

Yeni projeler hayata geçiyor
     Mevlana Mahallesi’ne için hazırlanan Mevlana Heykeli ve çevre düzenlemesi çalışmaları ile 5227 Debre Sokağı alt yapı çalışması tamamlanırken, hayvanlar için kurulan Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi çalışmaları da son buldu. Doğanlar Mahallesi için projelendirilen ve geçtiğimiz yıl temelli atılarak Temmuz 2018’de açılması planlanan Doğanlar Kültür Merkezi’nin ise yüzde 82’si bitti.

     Yine istekler doğrultusunda hayata geçirilen projelerden Atatürk Mahallesi Pazaryeri inşaatının yüzde 38’i, İnönü Mahalesi Pazaryeri inşaatının ise yüzde 16’ı tamamlanmış durumda. Kızılay Mahallesi için istenen pazaryerinin ise ihale hazırlıkları tamamlanırken Temmuz ayında da çalışmalarına başlanacak. İnşaatına başlanan 5 adet mutarlık binalarının ise yüzde 22’si tamamlandı. Ayrıca Bornova Belediyesi’nin büyük projelerinden olan Karaçam Çocuk Köyü ve Hayal Bornova için ihale dosyası hazırlıkları başladı. Belediye Hizmet Binası için ise projelendirme çalışmaları da tamamlanıp ihale aşamasına geldi.

“Ortak akıl” çerçevesinde çalışmalar yaptıklarını belirten Bornova Belediye
     Başkanı Olgun Atila, “Mahallelerde yaptığımız gezilerimizde gerçekten ihtiyaç duyulan projeleri belirliyoruz. Hayata geçirdiğimiz her proje vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda yapıldı. Bundan sonra da yerinden yönetim anlayışıyla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 


+ Benzer Haberler
» Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila; "Halkımızdan aldığımız güçle hizmete devam" dedi
» Sorunlar sosyal medyada çözülüyor
» Tıbbi malzeme alımında e-ihale dönemi başladı
» Bornova’da mahalle buluşmaları 4.5 yıldır sürüyor
» Bornova doğa ve köy turizmi projeleriyle gelişiyor
» Bornovalı muhtarlardan Başkan Atila’ya “ortak akıl” teşekkürü
» Çocuk Senfoni Orkestrasına yeni yetenekler
» Dost Bilim Evi güz dönemi başlıyor
» Alevi derneklerinden Başkan Atila’ya teşekkür ziyareti
» BBŞT’de ilk defa “Sahne Arkası” kursu açılıyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.10.2018
  Ticaret 19.10.2018
  Ticaret 18.10.2018
  Ticaret 17.10.2018
  Ticaret 16.10.2018
  Ticaret 15.10.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni