• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Borusan ve YGA, 10 bin öğrenciyi bilimle buluşturuyor

22 Nisan 2021 Perşembe 09:00
12
14
16
18

Borusan ve YGA, 10 bin öğrenciyi bilimle buluşturuyor

           HABER MERKEZİ      
     Borusan Grubu, Young Guru Academy (YGA) iş birliği ve gönüllü destekçi Borusanlıların katılımıyla Türkiye’nin dört bir yanından yaklaşık 10 bin öğrenciyi bilim setleriyle buluşturuyor. “Bilimle Parlayan Çocuklar” projesi kapsamında toplanan bağışlarla çocuklar bilimle buluşurken, geleceğin bilim insanları olma yolunda ilk adımlarını da atıyor.
     23 Nisan coşkusunu tüm çocukların yaşamasını amaçlayan Borusan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101’inci yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle, farklı yaş gruplarından çocuklar için bilim ve sanat atölyeleri düzenliyor.
     Her çocuğun eşit eğitim hakkına sahip olması gerektiğini savunan Borusan Grubu, eğitimde fırsat eşitliği için bilim seferberliği gerçekleştiriyor. Türkiye’nin yarınları için hayalleriyle bilimi buluşturan “çok yönlü” bireyler yetişmesini destekleyen Borusan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda anlamlı bir iş birliğine imza atıyor. Borusan Grup şirketleri, Borusan Kocabıyık Vakfı, gönüllü destekçi Borusanlıların geniş katılımı ve Young Guru Academy (YGA) iş birliği ile “Bilimle Parlayan Çocuklar” projesi hayata geçiriliyor. Proje kapsamında, Türkiye’nin dört bir yanındaki öğrenciler bilimle bir araya getiriliyor.

23 okulda 10 bin öğrenci bilimle buluşuyor
     Bilimle parlayan, duyarlı, sorgulayan, araştıran ve üreten neslin yetişmesine katkı sağlamayı hedefleyen Borusan, bilim setleriyle çocukların günlük hayatta karşılaştıkları problemlere çözümler üretmelerine, 21. yüzyılın ihtiyaçlarına yanıt veren ürünler geliştirmelerine ve geleceğin meslekleriyle tanışmalarına aracı olmayı hedefliyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında gerçekleştirilen bağış kampanyası kapsamında, Borusan Kocabıyık Vakfı ve Borusan grup şirketlerinin desteğiyle Türkiye’nin farklı bölgelerinden toplam 23 okuldan yaklaşık 10 bin öğrenci bilim setleriyle buluşturuluyor. Okullara ulaştırılacak bilim setleri okulların demirbaşı haline gelecek ve her yıl bir öncekinden daha fazla çocuğun erişimine sunulacak. Borusan, gelecek neslin bilimle parlayan ve hayal kurup gerçekleştiren bireylerinin yetişmesine katkı sağlamayı hedefliyor. Borusan’ın, Young Guru Academy ile gerçekleştirdiği bilim seferberliği çalışmaları Okyanus Gönüllü Borusanlıların destekleriyle devam edecek.

Bayram coşkusunu online atölyelerle yaşayın
     Çocukların hem bilim hem de sanat alanında farkındalıklarının oluşmasına değer veren Borusan Holding ve Borusan Contemporary, çocukların bayramı coşkuyla kutlaması için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel iki çevrimiçi atölye programı hazırladı. Çocukların 23 Nisan’ı evde, ebeveynleriyle etkileşim içinde kutlamalarını amaçlayan bilim ve sanat atölyelerinin eğitici, öğretici ve eğlenceli içerikleri Borusan Holding ve Borusan Contemporary YouTube sayfalarından takip edilebilecek.  

YGA iş birliğiyle “Bilimle Parlayan Eller Atölyesi”
     Borusan Holding’in, 23 Nisan coşkusunu ve heyecanını eve taşıyan atölyeleri kapsamında çocuklar evden temin edebilecekleri pratik malzemelerle bilim ve sanatın eğlenceli dünyasına adım atacaklar. Young Guru Academy (YGA) iş birliğiyle düzenlenecek “Bilimle Parlayan Eller Atölyesi” kapsamında çocuklar kendileri veya ebeveynleri yardımıyla kartondan robot el yapacaklar. Atölye, çocukları bilimle buluştururken, çocukların merak duygularını geliştirip farkındalık yaratılmasını sağlayacak. Aynı zamanda çocukları araştırmaya yönlendirirken deneyler vasıtasıyla gördükleri problemlere çözüm bulabilecek ve bu sayede özgüvenlerini de artıracaklar. “Bilimle Parlayan Eller Atölyesi” canlı olarak 23 Nisan Cuma günü saat 11.00’da Borusan Holding’in YouTube sayfasında yayınlanacak.

Borusan Contemporary ile çok renkli sanat atölyesi
     Bilim atölyesini takiben Borusan Contemporary ve DC Art iş birliğinde, DC Art’ın kurucusu ve İstanbul Çocuk ve Gençlik Bienali Direktörü Gazi Selçuk, çocuklar için çok renkli bir sanat atölyesi düzenleyecek.
     Çocukların içindeki sanatçı ruhun harekete geçeceği “Stencil Baskı Atölyesi” kapsamında 23 Nisan’ın önemi, çocukların Cumhuriyet ile olan ilişkisi ve Atatürk’ün çocuk sevgisi anlatılırken aynı zamanda stencil alanında dünyanın önde gelen sanatçıları hakkında bilgiler de paylaşılacak.
     23 Nisan Cuma günü saat 13.00’da başlayacak “Stencil Baskı Atölyesi”, Borusan Contemporary YouTube sayfası üzerinden yayınlanacak.


+ Benzer Haberler
» Kurulu gücün yüzde 52’si YEKA’dan
» Kamuda işe alımlar tek kapıdan yapılacak
» Mobil ödeme alışverişleri 2,5 katına çıktı
» “Türkiye’nin çıkışı üretimde, yeni girişimcilere ihtiyaç var”
» İsraf edilen ekmeğin üretiminde yıllık 18 bin kamyon un kullanılıyor
» DHL Global Forwarding’den Türkiye’ye doğrudan demiryolu hizmeti
» e-menşe belgesinde blokzinciri uygulamaları
» Türk Eximbank, 785 milyon ABD doları tutarında kaynak sağladı
» “Belirsizliğin ortadan kaldırılması tüm taraflara fayda sağlayacak”
» Günlük vak’a sayısı 11.394, iyileşen sayısı 37.261


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 17.05.2021
  Ticaret 12.05.2021
  Ticaret 11.05.2021
  Ticaret 10.05.2021
  Ticaret 07.05.2021
  Ticaret 06.05.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni