• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Boya sektörü pandemide avantaj yakaladı

04 Eylül 2021 Cumartesi 14:00
12
14
16
18

Boya sektörü pandemide avantaj yakaladı


   ► ÇBS Boya Ege Bölge Müdürü Levent Sancar, pandemi kısıtlamalarında evlerinde kalan insanların zamanlarını dekorasyon ve tadilata ayırmalarının boya sektörüne yaradığını söyledi

           DİLAY SARKİLER      
     2020 yılında Covid-19 pandemisi nedeniyle yapılamayan İzmir Enternasyonal Fuarı 3 Eylül Cuma günü gerçekleşen açılış töreni ile doksanıncı kez kapılarını açtı. Stantlarda yerlerini alan firma temsilcileri, ilk günden karşılaştıkları ilginin umut verici olduğunu belirtti.
     ÇBS Boya A.Ş. Ege Bölge Müdürü Levent Sancar, boya sektöründe uzun yıllardır bulunduklarını ifade etti. Sancar, şirketlerinin sektördeki geçmişi ve etkinlikleriyle ilgili “ÇBS Boya A.Ş. kurucularımız olan Şaban, Recep ve Abdülkadir Çavuşoğlu ve kardeşler tarafından 1943 yılında İstanbul’da boya ürünleri satan küçük bir işletme olarak başladı. 1962 yılında dünyanın en büyük boya üreticilerinden ICI ile anlaşarak otomotiv boyası sektörüne, 1971 yılında Alman mürekkep üreticisi Hostmann-Steinberg ile mürekkep sektörüne girdik. 90’lı yıllardan itibaren ise Japonya’nın en büyük boya şirketlerinden Nippon Paint ile Türkiye’de bulunan otomobil fabrikalarına boya ikmaline başladık. Kurulduğumuz günden bu yana dekoratif, sanayi, otomotiv, ahşap boyaları ve mürekkep üretiminde birçok alanda faaliyet gösteriyoruz” dedi.

Pandemi etkileri küçük gramaj satışları ile telafi edildi
     Sancar, pandemi döneminde kısıtlamalar nedeniyle yaşadıkları güçlükleri, küçük gramaj ürün satışlarında yaşanan hareketlilik ile telafi ettiklerini belirtti. Sancar, “Pandemi yalnızca bizi değil, bütün Türkiye’yi ve dünyayı etkiledi. Kısıtlamalar nedeniyle ticaret neredeyse tamamen durdu. Sadece değişik kalemlerde bazı canlanmalar yaşandı. Özellikle 2020 yılının Nisan ayında bu canlanmayı daha fazla hissettik. Evlerine kapanmış olan insanlar can sıkıntısından kaynaklı ev içi dekorasyon ve tadilata yöneldi. Bununla birlikte küçük gramaj ve ambalaj ürünlerimizde satışlarda artış yaşandı. İç cephe boyaları, ahşap ve metal boyalarında küçük ambalaj satışlarımız pandemi döneminde kârımızı oluşturdu. Evlerini, çitlerini, binalarını, mobilyalarını boyadılar. Bu ivme 2021 senesi ile birlikte yavaş yavaş aşağıya indi” açıklamasında bulundu.

Tüketici ile direkt temas hedefleniyor
     Şirket olarak İzmir Enternasyonal Fuarı’nda bulunmaktan heyecan duyduklarını söyleyen Sancar, beklentilerinin yüksek olduğunu dile getirdi. Sancar, “Pandemi nedeniyle geçen sene fuar yapılmadı. Bu sene de yapı fuarı mantığından ziyade daha çok tüketiciye direkt hitap eden, tüketiciyle buluşma amaçlı olan bir organizasyon düzenleniyor. Biz de bu dönemde tüketici ile temas etmeyi hedefliyoruz. Yaklaşık dört aydır İzmir Enternasyonel Fuarı’na hazırlanıyoruz, çok özen gösterdik. Fuarda bizim standımızın ölçülerinde başka bir stant yok. TIR’ımızı özel olarak Kıbrıs’tan getirttik. Fuar yeni başladı ama beklentimiz yüksek, heyecanlıyız. İlginin yoğun olacağına inanıyorum” diye konuştu.


+ Benzer Haberler
» Vefat eden sayısı tekrar 200’ün üzerine çıktı
» Vefat sayısı 19 Ağustos’tan beri ilk kez 200’ün altına indi
» Mandalinalar ihtiyaç sahipleri için hasat edildi
» Lisanslı Harita Kadastro Mühendislerinin hizmet esasları belirlendi
» Moda endüstrisi sürdürülebilirliğe yatırım yapıyor
» Boeing, Çin’den 1 trilyon 470 milyar dolarlık talep bekliyor
» Çelik sektörü çıtayı 22 milyar dolara yükseltti, ihracatçısını ödüllendirdi
» Konaklama tesisleriyle ilgili yönetmelik yürürlüğe girdi
» Muş İl Özel İdaresi okul binası ve çevre düzenlemesi yaptıracak
» TÜGEM’den kiraları düşürecek formül önerileri


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 27.09.2021
  Ticaret 25.09.2021
  Ticaret 24.09.2021
  Ticaret 23.09.2021
  Ticaret 22.09.2021
  Ticaret 21.09.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni