• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Brisa, Yolculuk deneyimini mükemmelleştirecek yeni bir çözüm için iş birliği çağrısı açtı

10 Temmuz 2019 Çarşamba 10:00
12
14
16
18

Brisa, Yolculuk deneyimini mükemmelleştirecek yeni bir çözüm için iş birliği çağrısı açtı

           HABER MERKEZİ     
     Brisa, Türkiye’nin teknoloji ile katma değerli ürün ve çözüm üretme yolculuğuna olan katkısını TÜSİAD SD2 programı ile güçlendiriyor. Şirketler ve teknoloji tedarikçilerini bir araya getiren program kapsamında Brisa, özel bir çağrı ile araç sahiplerinin lastik seçimi süreçleri için daha hızlı, esnek ve kolay bir çözüm sunabilecek iş ortakları arıyor. Bu doğrultuda teknoloji altyapısı geliştirebilecek kurumlar başvurularını 26 Temmuz 2019 tarihine dek TÜSİAD SD2 web sitesinden yapabilecek.      
     Türkiye lastik sektörü lideri Brisa, TÜSİAD SD2 programı kapsamında teknoloji üreticilerine özel bir çağrı yapıyor. ‘Görüntü İşleme Teknolojisi Kullanarak Dijital Lastik Asistanı Tasarımı’ adlı çağrı ile teknoloji üreticilerini araç sahiplerinin en doğru lastiği saniyeler içinde bulmalarına olanak tanıyacak çözümleri geliştirmeye davet ediyor.
     Brisa’nın da dahil olduğu 18 şirketin açtığı çağrılar kapsamında çalışan prototipi olan, mikro, küçük ve orta ölçekli tüm teknoloji tedarikçileri, programa başvurabilecek. Son başvuru tarihi ise 26 Temmuz 2019.

     TÜSİAD SD2 programı ile hem sektöre hem de ülkedeki gelişime sundukları katkıyı artırmayı hedeflediklerini dile getiren Brisa Pazar Geliştirme ve Kalite Güvenirliği Direktörü Bahadır Olkun; “Yolculukların kesintisiz sürmesi için yenilikçi çalışmalara imza atan şirketimiz, TÜSİAD SD2 programı ile sunduğu hizmetleri derinleştirmeye ve Türkiye’nin teknoloji ile katma değer yaratma kabiliyetinin artmasına destek sunmaya devam ediyor. Bu yıl ikincisi düzenlenen programın teknoloji odaklı güçlü bir ekosistem kurmaya hizmet edeceğine inanıyoruz. Bu doğrultuda programın destekçileri arasında yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz.
     Açtığımız çağrı ise sürücülerin en temel ihtiyaçlarından biri olan araca uygun lastik tipi ve ölçülerinin bulunmasında hızlı, kolay ve esnek bir çözüm sunmayı gerektiriyor. Bugün gerek yerel tüketici araştırmalarımız gerek ortağımız Bridgestone’un dünya çapındaki deneyimi ile biliyoruz ki tüketiciler ihtiyaçlarına %100 yanıt veren lastikleri hızlı ve kolay bir şekilde seçebilmek istiyor.

     Yapay zeka ve büyük veri gibi yeni nesil teknolojileri iş süreçlerine başarıyla entegre eden bir şirket olarak bunu endüstriye sunan ilk kurum olmanın peşindeyiz. Bu yolculukta teknoloji üreticileri ile iş birlikleri kurmaya hazır ve istekliyiz” dedi.
     Brisa, TÜSİAD SD2 çağrısı ile araç sahiplerinin fiziki veya online bir araştırma sürecine gerek kalmadan, saniyeler içerisinde en uygun lastiği bulmalarına olanak sağlayacak teknoloji altyapısını geliştirmeyi hedefliyor. Şirket böylece sektörde yeni bir ilke imza atarak lastik satın alım sürecini kolaylaştıracak ve müşteri deneyimini mükemmelleştirecek.
     Bu altyapı için Brisa, teknoloji üreticilerinin görüntü işleme teknolojisi, derin öğrenme teknolojisi, özgün sinir ağı tasarımı veya sinir ağı özelleştirme alanlarında yetkinliğe sahip ve istem entegrasyonu için yazılım geliştirme kabiliyeti olan ürün ve/veya hizmetleri sunabiliyor olmaları gerektiğini belirtiyor.

Türkiye’nin teknoloji öncüleri TÜSİAD SD2 programında buluşuyor
     Türkiye’nin öncü teknoloji kullanıcısı ve teknoloji tedarikçisi kurumlarının buluştuğu ekosistemin yaratılması için başlatılan TÜSİAD SD2 programı için tüm çağrılar www.tusiadsd2.org sitesinde yayınlanıyor. Aynı siteden başvuruların da alındığı program kapsamında, çağrı açan şirketlerin ön değerlendirmesini geçen teknoloji tedarikçileri, ‘Sanayi-Teknoloji Entegrasyon Programı’ (STEP) kapsamında farklı uzmanlar, kullanıcılar ve önemli ekosistem aktörleriyle bir araya gelme imkanı elde edecek.
     STEP kapsamında, teknoloji kullanıcıları en uygun teknoloji tedarikçileri ile eşleşip, bire bir çalışma dönemine girerek birlikte bir ‘Çözüm Dosyası’ oluşturacaklar. Bu çözüm dosyaları TÜSİAD’ın, öncü iş insanları ve akademisyenlerden oluşturduğu jüriye sunulacak. Yapılan sunumlar jüri tarafından değerlendirilerek projelerin başarı sağladığı alanlar belirlenecek.
     Bu sürecin sonunda yaratılan başarı hikayeleri “Sanayide Dijital Dönüşüm Başarı Hikayeleri Töreni”nde kamuoyuyla paylaşılacak.


+ Benzer Haberler
» “Hazır giyim ve tekstil sektörlerimizin istihdamı ilk kez 1 milyonun üzerine çıktı”
» Nea Smirni ile İzmir arasındaki ilişki güçlenecek
» Kapanan gerçek kişi ticari işletme sayısı yüzde 105,61 arttı
» HORECA Fair’de 400 marka buluştu
» Çin Merkez Bankası: Salgının ekonomiye etkileri kısıtlı olacak
» Margarinde gönüllü başlayan trans yağ sınırlaması yasallaşıyor
» Gürer: Tarımda umut kadın kooperatifleri
» Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin “Akıllı Şehirler Zirvesi’nde”
» Şiir Ege’nin iki yakasını bir araya getiriyor
» Konak’ta İklim değişikliğine sempozyum ile dikkat çekildi


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.02.2020
  Ticaret 20.02.2020
  Ticaret 19.02.2020
  Ticaret 18.02.2020
  Ticaret 17.02.2020
  Ticaret 15.02.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni