• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

BSH Ev Aletleri, IFA 2018’de geleceğin ‘Mutfak Hikayeleri’ni anlattı

06 Eylül 2018 Perşembe 09:00
12
14
16
18

BSH Ev Aletleri, IFA 2018’de  geleceğin ‘Mutfak Hikayeleri’ni anlattı

           HABER MERKEZİ     
     BSH, ağa bağlı mutfakta dijital hizmetler için marka liderliğine nasıl ulaştı? Yeni dijital iş modelleri nasıl geliştiriliyor? Tüketiciyi ne gibi şaşırtıcı ve yenilikçi sürprizler bekliyor? BSH Ev Aletleri ve markaları, bu soruları ve daha fazlasını, Berlin’deki Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (IFA) yanıtladı.
     BSH’nin ağa bağlı mutfakta yeni tüketici deneyimleri sunmak için kullandığı ekosistemin temeli olan Home Connect, 33 ülkede iş ortaklarını, ürünleri ve çözümleri birbirine bağlıyor. Açık bir platform olan Home Connect, bu yıl ilk kez IFA 2018’de Bosch ve Siemens stantlarındaki varlığının yanı sıra iki stant arasındaki bağlantı tünelinde bağımsız bir marka olarak sergilendi. Bu, sürekli büyüyen ekosistem için Home Connect platform markasının birleştirici stratejik genel önemini gösteriyor.
     2018’de, tüketicilere ağa bağlı ev aletlerini kullanmada daha fazla rahatlık sağlayan otomatik teslimat hizmetlerine odaklanılıyor. Örneğin; bulaşık makinesi sekmelerinin, durulama yardımının veya tuzun yeniden siparişi, bugün ekosistemdeki ortaklar aracılığıyla mümkün olabiliyor. Deterjan, elektrikli süpürge torbaları veya su filtreleri gibi daha fazla yeniden sipariş seçenekleri de bu yıl devam edecek.

IFA’da Kitchen Stories ile iş birliği pratiği
     Tüketiciler, ‘Home Connect’in günümüzde sunduğu yeni dijital hizmetlere ek olarak, günlük yaşamı zenginleştiren ve basitleştiren daha fazla kişiselleştirilmiş, bütünleşik ve bağlantılı çözümler bekliyor. BSH bu beklentiye cevap vermek üzere, Donanım+ stratejisinin temeli olarak yeni iş modelleri geliştiriyor.
     BSH Türkiye CEO’su Gökhan Sığın, BSH’nin bir ‘Donanım+’ şirket olarak başarısı için, dijital iş modellerini tüketici odaklı olarak geliştirme, doğrulama ve ölçeklendirmenin önem taşıdığını vurgulayarak, “BSH, tüketiciler için yeni ve gerçekten zenginleştirici deneyimler sunmak için uygun iş ortaklarını ve iş modellerini araştırıyor ve start-up’lara stratejik yatırımlar yapıyor. Örneğin, küresel bir yemek tarifi platformu ve uygulaması olan Berlin merkezli start-up Kitchen Stories, 2017’den beri BSH marka ailesinin bir parçası. BSH, ortağı Techstars’la birlikte, kısa süre önce ağa bağlı mutfak için yenilikçi fikirlerini daha da geliştirecek bir platformla start-up sağlayan BSH Future Home Accelerator Powered by Techstars’ı kurdu” bilgisini verdi.

     Bu yılki IFA’da ilk kez, Kitchen Stories, dijitalleşmenin pişirme şeklini nasıl değiştirdiğini gösterdi. Tüketiciler, Bosch ve Siemens marka fuar standlarında, ürün sunumlarında ve yemek pişirme programlarında yer alan Kitchen Stories tariflerinin entegrasyonunu deneyimleme şansı buldu.
     Ekosistem kullanıcıları halihazırda, Home Connect uygulamasında, Kitchen Stories’ten seçilmiş tariflere erişebiliyorlar. Kitchen Stories, yıl sonunda yeni tariflerin üretimini destekleyen, Bosch, Siemens ve Neff markalarıyla donatılmış ayrı mutfakların bulunduğu Berlin’deki yeni binalara taşınacak.

Donanım+ hedefine giden yolda önemli bir adım daha…
     Kişisel mutfak asistanı Mykie’nin (Mutfak Elf’im) daha önce sunulan konseptine ek olarak, BSH bu yılki IFA’da ağa bağlı mutfaktaki tüketiciler için diğer yenilikçi etkileşim seçeneklerini de tanıttı. Mutfakta etkileşim seçeneğinin yeni bir örneği olarak sunulan PAI adlı projektör, yüzeye sanal bir işletim arayüzü yansıtmak için mutfak çalışma yüzeyinin üzerine monte ediliyor, kullanıcı arabirime dokunduğunda entegre 3D sensör kayıt yapıyor, böylece çalışma yüzeyinin dokunmatik kontrolüne izin veriyor. Sonuç olarak, kullanıcılar yemek pişirirken Home Connect ekosistemindeki çeşitli dijital servislere rahatça erişebiliyorlar.

 


+ Benzer Haberler
» Başkan Kılıç koltuğu devretti
» Konak’ta 23 Nisan coşkusu
» Şişecam ihracatta rekorlar kırmaya devam ediyor
» Ayakkabı sektörünün dev buluşması başlıyor
» Denizyolu baykuş seferleri başlıyor
» 2023’te 72 Milyar $ ihracat hedefi
» İş’te Kadın İşte Kadın Zirvesi
» Yaratıcı parmaklar 23 Nisan’da yarıştı
» Elektrikli ve Hibrid araçlar testi geçti
» Alaçatı fabrika ayarlarına dönüyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 24.04.2019
  Ticaret 23.04.2019
  Ticaret 22.04.2019
  Ticaret 20.04.2019
  Ticaret 19.04.2019
  Ticaret 18.04.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni