• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Burgan Bank yılın ilk dokuz ayında 122 milyon TL kâr elde etti

23 Kasım 2021 Salı 10:00
12
14
16
18

Burgan Bank yılın ilk dokuz ayında
122 milyon TL kâr elde etti


           HABER MERKEZİ      
     İstikrarlı büyümesini 2021 yılının üçüncü çeyreğinde de sürdüren Burgan Bank, bir önceki yılın aynı dönemine göre kârını artırarak, 122 milyon TL kâr açıkladı. Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç, “Etkin risk yönetimimiz ve odaklandığımız alanlardaki artan performansımızla 2021 yılının ilk dokuz ayını verimli bir şekilde geride bırakıyoruz. Yetkin insan kaynağımız, teknolojik alt yapımız ve ana hissedarımızın desteğiyle Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz. Her zamanki gibi öncelikli hedefimiz müşterilerimize en iyi deneyimi sunmak olacak” dedi.

     Sağlam mali yapısıyla istikrarlı büyümesini sürdüren Burgan Bank, 2021 yılının üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını duyurdu. Bir önceki yılın aynı dönemine göre kârını artıran Burgan Bank, 122 milyon TL kâr açıkladı. Banka, konsolide aktif büyüklüğünü 2020 yıl sonuna kıyasla yüzde 15 artırarak 30,4 milyar TL’ye yükseltti. Bankanın, 30 Eylül 2021 itibarıyla konsolide net nakdi kredileri ile finansal kiralama alacakları toplamı 20,3 milyar TL oldu. İlk dokuz ay sonunda Burgan Bank’ın öz kaynakları 2,2 milyar TL’ye, sermaye yeterlilik rasyosu ise yüzde 18,7’ye ulaştı.

“ÖNCELİĞİMİZ MÜŞTERİMİZE EN İYİ DENEYİMİ SUNMAK”
     Hem yurtiçinde hem de yurtdışında yaşanan ekonomik dalgalanmalara ve zorlu piyasa koşullarına rağmen ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ettiklerini vurgulayan Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç; “Etkin risk yönetimimiz ve odaklandığımız alanlardaki artan performansımızla bankamızın istikrarlı büyümesi devam ediyor. Yetkin insan kaynağımız, teknolojik alt yapımız ve ana hissedarımızın desteğiyle öncelikli hedefimiz müşterilerimize en iyi deneyimi sunmak olacak” dedi.

“BİRİKİM YÖNETİMİNDE MÜŞTERİ SAYIMIZ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR”
     Birikim yönetimi alanındaki müşteri sayısının artmaya devam ettiğini belirten Murat Dinç, şu bilgileri verdi: “Odaklandığımız alanlardan biri olan birikim yönetiminde orta üst segmentte üçüncü çeyrek sonunda müşteri adetlerimiz geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17 büyüme kaydetti. Ayrıca aynı segment müşterilerimiz için sunduğumuz yatırım fonu çeşitliliğimiz ve Burgan Yatırım aracılığıyla yatırım danışmanlığı hizmetlerimizin katkıları ile bilanço dışı toplam varlıkları yüzde 58 arttı. Müşteri deneyimine ve üst seviye hizmet kalitesine verdiğimiz önem çerçevesinde özel bankacılık müşterilerimize yönelik ikinci çeyrekte hayata geçirdiğimiz ‘Vergi Danışmanlığı’ hizmetimize ilave olarak, bu dönemde seyahat danışmanlığı, havalimanı transfer ve yurtdışında ücretsiz para çekimi gibi hizmetlerimizi de devreye aldık.”

“DIŞ TİCARET EĞİTİMLERİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”
     Kurumsal ve ticari bankacılık alanlarındaki faaliyetleri hakkında bilgi veren Murat Dinç, dış ticaret hacimlerinde üçüncü çeyrek sonu itibarıyla geçen yılın aynı dönemine göre USD bazında yüzde 23 büyüme sağlandığını dile getirdi. Dinç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Danışman banka anlayışımızın bir uzantısı olarak müşterilerimize sunmaya başladığımız, dış ticaret uygulamaları ve mevzuat konularında bilgilendirme amaçlı dış ticaret eğitimlerimize önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz. Nakit yönetimi tarafında ise artan konsantrasyonumuz ile geçen yılın aynı dönemine göre SGK tahsilatlarımız yüzde 165, tahsil çek hacimlerimiz yüzde 89, kurum tahsilatlarımız ise yüzde 18 arttı. Müşterilerimizin ürün ve hizmetlerimize çok daha uygun koşullarla erişmesini sağlayan, ihtiyaçlarına göre şekillendirdiğimiz çeşitli avantaj paketlerini de sunmaya devam ediyoruz.”

“DİJİTALLEŞME ODAKLI BÜYÜMEYE DEVAM”
     Dijitalleşme odaklı teknoloji yatırımlarıyla ürün ve hizmet yelpazesini genişlettiklerini söyleyen Murat Dinç, “Teknolojiye yaptığımız doğru yatırımlar ve dijitalleşme adımlarımız ile her geçen gün büyüyoruz. Uçtan uca dijital müşteri kazanımında sektörün üzerinde başarıya ulaştık. Mayıs 2021’de devreye aldığımız Görüntülü Görüşme ile Uzaktan Müşteri Olma sürecimizi sektörün üzerinde bir performansla sürdürüyoruz. Türkiye Bankalar Birliği’nin verilerine göre sektörde uzaktan görüntülü görüşme ile müşteri kazanım oranı yüzde 29’ken bu oranı teknolojik yatırımlarımız, kurguladığımız akışkan süreçler sayesinde yüzde 51’e çıkarmayı başardık. Bu başarı, mevduat getirme oranlarına da olumlu yansıdı. Kurye ile müşteri kazanımı yaptığımız dönemde mevduat getirme oranı yüzde 25 iken, uzaktan görüntülü görüşme ile bu oranı yüzde 55’e çıkardık” diye konuştu.

“ON, REKABETE YENİ BİR SOLUK GETİRECEK”
     Müşterilerin değişen talep ve ihtiyaçlarına dönük çözümler üretmeye devam ettiklerini vurgulayan Murat Dinç, 12 Ekim’de lansmanı yapılan dijital bankacılık markası ON ile sektördeki rekabete yeni bir soluk getireceklerini söyledi. Dinç, “Yakın zamanda yeni dijital bankacılık markamızı sektörle ve müşterilerimizle buluşturduk. ON ile mevcut bankacılık uygulamalarıyla yetinmek istemeyen, tutardan bağımsız birikimlerinin kontrolünü elinde tutmayı tercih eden kullanıcılara konforlu, güvenli ve kendi kendilerinin bankacısı olacakları yepyeni bir deneyim sunmaya başladık. Bu alanda büyümeye, ürün çeşitliliğimizi artırmaya ve daha fazla müşteri edinimine devam edeceğiz” dedi.

“FİLOMUZLA ÇEVRECİ ÇÖZÜMLER SUNUYORUZ.”
     İştiraklerinden Burgan Leasing’de makine ekipman bazlı işlemlere yoğunlaşırken, GES ve tekne finansmanı gibi uzmanlık gerektiren alanlarda da büyümelerini sürdürdüklerini belirten Murat Dinç, “Filo kiralama işlemlerinde üç bin araç ile hizmet verirken, yüzde 100 elektrikli araçlar dahil ederek zenginleştirdiğimiz filomuz ile çevreci çözümler üreten çözüm ortağı olmayı hedefliyoruz” dedi.
     Burgan Yatırımla ilgili de bilgi veren Dinç, “Geçen yılın aynı dönemine göre bu iştirakimizde müşteri adedimizi yüzde 75, müşteri varlık büyüklüğümüzü yüzde 53 artırırken yenilenen dijital kanallarımız ve güçlendirdiğimiz kadromuz ile beraber komisyon ve kredi gelirleri toplamımızı yüzde 106 büyüttük” şeklinde konuştu.


+ Benzer Haberler
» İyileşen sayısı 20 binin altına düştü. Aktif vak’a yükseliyor
» “MESS metal işçisinin hakkını korumalı”
» Eylül’de sigortalı çalışan sayısı 802 bin kişi arttı
» “Müteahhittin 15 milyar TL kredi borcu var”
» İMSAD: İç ve dış talep eylül ayında da devam etti
» Havacılıkta motorların hidrojen yakıtları ile uyumluluğu hedefleniyor
» EİB’den Hollanda ve Belçika atağı
» Çevre kirliliğine karşı yönetmelik yürürlüğe girdi
» İzmir’de satış ve kira bedelleri yüzde 20-25 arttı
» Serter: Işılay Saygınlar çoğalsın


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 04.12.2021)
  Ticaret 03.12.2021
  Ticaret 02.12.2021
  Ticaret 01.12.2021
  Ticaret 30.11.2021
  Ticaret 29.11.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni