• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Büyükşehir’den kahveci esnafına destek

08 Nisan 2021 Perşembe 16:00
12
14
16
18

Büyükşehir’den kahveci esnafına destek

   ► Başkan Soyer: Canı yananı, mağdur olanı ana gibi kucaklıyoruz

           HABER MERKEZİ      
     İzmir Kahveciler Esnaf Odası Başkanı İsmail Hakkı Kırdı, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kahveci esnafına yaptığı yardım sonrasında Başkan Tunç Soyer’e teşekkür ziyaretinde bulundu. Mağdur olana desteğe devam edeceklerini belirten Başkan Soyer, “Biz ana gibi kucaklamaya çalışıyoruz tüm İzmirlimizi, esnafımızı, özellikle en çok canı yanan ve mağdur olan kardeşlerimizi. Tabi ki tarafımız evladımızdan yana, sahip çıkacağız asli görevimiz bu” diye konuştu.

     İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Kahveciler Esnaf Odası Başkanı İsmail Hakkı Kırdı’yı makamında ağırladı. Büyükşehir Belediyesi’nin esnafa yaptığı desteğe teşekkür amacıyla düzenlenen ziyarete İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Ulaş Aydın ve İzmir Kahveciler Esnaf Odası yönetimi de katıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Devlet babaysa, belediye anadır. Biz ana gibi kucaklamaya çalışıyoruz tüm İzmirlimizi, esnafımızı, özellikle en çok canı yanan ve mağdur olan kardeşlerimizi.

     Tabi ki tarafımız evladımızdan yana, sahip çıkacağız asli görevimiz bu. Gönül çok daha fazlasını istiyor ama bizim de gerçekten canımız yanıyor. Belediye olarak biz de zor dönemlerden geçiyoruz. Gelirlerimizin iyice azaldığı, giderlerimizin çok arttığı, sıkıntılı günlerden geçiyoruz. Bir tür dayanışmayı gösterebilmek, hiç olmazsa bir nebze olsun can suyu olabilmek. Biz onun derdini taşıdık. Gücümüzü sonuna kadar zorlayarak elimizden geleni yapmaya çalıştık. Felaketleri, krizleri aşmanın tek yolu var; birbirimize sahip çıkmak. Biz aslında çok kuvvetli bir milletiz. Hele İzmirliler birbirine ve kentlerine çok bağlı. Bildiğimiz bir şey var, biz birbirimize sahip çıkarız, derdine ortak oluruz. Gücümüz ne kadarına yeterse” dedi.

     İzmir Kahveciler Esnaf Odası Başkanı İsmail Hakkı Kırdı, destekleri için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e teşekkür etti. Kırdı, “Pandemi dönemi içinde en çok zarar gören kahveci, internet salonu ve çay ocağı esnafımız. Diğer meslek grupları zaman zaman açtılar. Oyun olmadığı için işletmelere kimse gelmiyor. Siz bize destek verdiniz. Desteğinizden dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum, esnafın tarafında olmanızdan dolayı” dedi.  

699 esnafa bin 250 TL yardım
     İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, İzmir Kahveciler Esnaf Odası ile gerçekleştirilen görüşmeler neticesinde; pandemi sürecinde işyerleri kapalı kalan kahvehane, kafe, oyun salonlarını kapsayan 2 bin 726 işyeri için detaylı inceleme yaptı. Meclis kararı ile birlikte 699 esnafın bin 250 TL nakdi yardımdan faydalanması uygun görüldü. Kahveci esnafı için 873 bin 750 TL nakdi destek sağlandı. Ödemeler, 31 Mart tarihinde yapıldı.


+ Benzer Haberler
» Günlük vak’a sayısı 61.028
» Hububatçılar pandemi dinlemedi
» ESİAD’dan ihracatı durduran konteyner krizine çözüm çağrısı
» EGİAD’tan iş dünyasına pandemi ekonomisi için öneriler
» Pandemide perakende e-ticaretinde %40 artış
» Satılık konutta deniz kenarı değerleniyor
» Hazine ve Maliye Bakanlığı 9.1 milyar TL borçlandı
» Rekabet Kurulu 32 firmaya soruşturma açtı
» Çimento sektöründeki 9 teşebbüs hakkında soruşturma
» Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerine ilişkin eğitim rehberi hazırladı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.04.2021
  Ticaret 20.04.2021
  Ticaret 19.04.2021
  Ticaret 17.04.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni