• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Canovate Group, rotasını savunma sanayi projelerine çevirdi

23 Nisan 2019 Salı 09:00
12
14
16
18

Canovate Group, rotasını savunma sanayi projelerine çevirdi

           ANKARA TİCARET     
     Ar-ge ve inovasyon odaklı global bir şirketler grubu olan yüzde 100 Türk markası Canovate Group, veri merkezi (data center) ve fiber optik sistemlerindeki teknolojisi ve uçtan uça ürün portföyü ile dünyanın ilk 10 markası arasında yer alıyor.
     40 yıldır ar-ge ve inovasyonda sahip olduğu bilgi birikimi ve tecrübesini savunma sanayi projelerine aktaran Canovate Group, 30 Nisan- 3 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan IDEF 2019 14.Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’na katılıyor. Canovate, 3.salon ve 321E nolu standında fuar ziyaretçilerini ağırlayacak.
     Firma olarak rotayı savunma sanayi projelerine çevirdiklerini kaydeden Canovate Group Yönetim Kurulu Başkanı Can Gür, şunları söyledi:
     “40 yıldır sahip olduğumuz birikim ve tecrübe ile, Nesnelerin İnterneti (IoT), Endüstri 4.0, çelik yelekler, Dron’lar, elektro optik radarlar, Terahertz yolcu görüntüleme sistemleri, Kent Güvenlik ve Yönetim Sistemi (KGYS), e-Tarım uygulamaları dahil, savunma sanayimizin ihtiyacı olan kritik teknolojilere yerli imkanlar ile katkı sağlamaya devam edeceğiz. Yılların verdiği ar-ge ve inovasyon tecrübemizi, savunma sanayiye aktararak ülkemize olan borcumuzu ödemenin gururunu yaşıyoruz” dedi.

     Ülkemizin güvenliği projelerinde kullanılabilecek teknolojilere büyük önem veren Canovate, sınırlarda sınır hattı boyunca, hava alanları, özel güvenlik gereksinimi olan yerler, limanlar gibi alanlarda kullanılmak üzere üç yıllık ar-ge çalışmasının sonucunda Türkiye’nin ilk elektro-optik radarı olan “PanTher Radar” ürününü geliştirdi. Benzer şekilde, kritik tesislerin korunmasına ve gözetlenmesine yönelik olarak geceyi gündüz gibi gösteren renkli gece görüş kamerası olan “Falcon Eye” geliştirildi. Yine, Tübitak 1501 desteği ile geliştirdiği 360 derece panoramik gözlem imkanı sağlayan “HYPER 360 Radar’’ ülkemizin güvenliği kapsamında kullanılabilecek elektro-optik ürünleri arasında yer alıyor. Canovate ayrıca, çevre güvenliği ve tesis güvenliği için gerekli ve tamamlayıcı sistemlerden olan toprak altı akustik algılayıcılar, akustik yer tespit cihazları, Terahertz görüntüleme sistemleri, TÜBİTAK işbirliği ile KBRN dezenfaktasyon kimyasalları, çelik yelekler, Nesnelerin İnterneti (IoT) ürün ailesi gibi çalışmalarını, İstanbul Çekmeköy’deki fabrikasındaki ar-ge ve inovasyon merkezinde yürütmektedir. 

     ASELSAN ve HAVELSAN’ın “Kent Güvenlik ve Yönetim Sistemi (KGYS)” projesinde, Canovate proje ortağı olarak yer almaktadır. KGYS, ülkemiz çapında yaklaşık yetmiş bine ulaşan kamera sayısıyla son derece sofistike bir projedir. Kamera sistemleri; gerek trafik, gerekse asayişin düzeni konusunda son derece etkisi yüksek olan bir uygulamadır. Caydırıcı olduğu kadar, olayların aydınlatılması bakımından güvenlik kuvvetlerine ve adli süreçlere katkısı büyüktür.”
     Sistem 7/24/365 gün esasına göre çalışacak şekilde dizayn edilmiştir. Canovate tarafından kameraların üzerine monte edildiği “KGYS Kutusu” yada “Saha Dolabı” adı verilen sistemler üretilmiştir. Sistem, elektrik kesintileri de dikkate alınarak, gerekli enerji donanımı, elde edilen görüntülerin kesintisiz ve hızlı olarak iletilmesi için switçler, diğer koruma devreleri ve aktif soğutma ünitelerinden oluşmaktadır. KGYS kutuları, ülkemizin farklı bölgelerindeki iklimine göre; sıcak, kurak, yağışlı veya soğuk iklim şartlarında çalışacak şekilde dizayn edilerek üretilmektedir.

Canovate Group hakkında:
     Canovate Group, veri merkezi (data center) ve fiber optik sistemlerindeki teknolojisi ve uçtan uça ürün portföyü ile dünyanın ilk 10 global markası arasında yer alıyor. 40 yıllık geçmişiyle %100 Türk firması Canovate Group, bilişim, telekom, savunma sanayi, balistik sistemler, elektro-optik sistemler, ısıtma/soğutma alanlarında birçok ar-ge projesini yaparak, ileri teknoloji ürünleri geliştirmeye devam ediyor. İstanbul Çekmeköy’de 30 bin metrekare alan üzerinde mühendis ekibi ve (tüm grubun bünyesindeki) binin üzerinde çalışanı ile yüksek teknoloji üretimi yapan mühendislik odaklı şirketler grubu olarak faaliyet gösteriyor. Canovate Group şirketleri arasında; Canovate Elektronik AŞ, Canovate Balistik Sistemler AŞ, Canovate İleri Teknoloji AŞ, CanAero AŞ, Canovate Enerji Sistemleri AŞ, Canesis Sistem Entegrasyon AŞ, Canpark AVM ve Hilton Garden Inn Canpark Ümraniye (İstanbul) yer almaktadır.


+ Benzer Haberler
» Vaka sayısı yine binin üzerinde kaldı
» Nisanda ihracat %41,4, ithalat %25 azaldı
» 2020 yılı ilk çeyrekte yüzde 4,5 büyüdük
» İş dünyası 2020’ye iyimser bakıyor
» Gürer: “Belediye başkanları, kendi ekibini belirleyebilmeli”
» Nisanda 40 bin 171 taşıt trafiğe çıktı
» Türk Eximbank’ın sendikasyon kredisi yenileme oranı %134 olarak gerçekleşti
» Karabağlar Belediyesi kahvehane esnafının da yanında
» Turizmciler yeni yılın planlarını şimdiden yapıyor
» Dijital liderler kobi’lere rehberlik etmeyi sürdürüyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 29.05.2020
  Ticaret 28.05.2020
  Ticaret 27.05.2020
  Ticaret 22.05.2020
  Ticaret 21.05.2020
  Ticaret 20.05.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni