• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Çeşme Belediyesi’nden koronavirüs seferberliği

23 Mart 2020 Pazartesi 11:00
12
14
16
18

Çeşme Belediyesi’nden koronavirüs seferberliği

           HABER MERKEZİ     
     Çeşme Belediyesi tarafından koronavirüsten korunmak için başlatılan çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Sokağa çıkma yasağı getirilen vatandaşlar için eve hizmet başlattıklarını dile getiren Başkan Oran, sağlık personeline de meyve desteği sağladıklarını ifade ederek, “Sağlık çalışanlarımızın yanındayız, onların hakkı ödenmez” dedi.

     Tüm dünyada etkisini gösteren Koronavirüs alarmına karşı adeta seferberlik ilan eden Çeşme Belediyesi tarafından ilçe genelinde başlatılan dezenfektasyon çalışmaları aralıksız sürerken, sokağa çıkma yasağı getirilen vatandaşlar için eve hizmet başlatıldı. Çeşme Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında ilçe sınırları içinde, 65 yaş ve üzeri yalnız yaşayan veya yardıma ihtiyacı olan vatandaşların acil ihtiyaçlarını karşılamak üzere gönüllü personel ve ekiple 7 gün 24 saat hizmet verilmeye başlandı. 0533 482 63 22 numaralı telefonu arayan vatandaşların market alışverişleri ve eczane alışverişleri başta olmak üzere zorunlu ihtiyaçları belediyenin özel ekibi tarafından karşılanıyor.

“Vatandaşlarımızın yanındayız”
     Vatandaşlara evden çıkmamaları konusunda uyarıda bulunan Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, “Koronavirüs’e karşı başlattığımız mücadelemiz sürüyor. Sokağa çıkmasına kısıtlama getirilen vatandaşlarımız için özel bir ekip kurduk ve onların tüm ihtiyaçlarını belediye olarak biz karşılıyoruz. Onlardan tek isteğimiz evde kalmaları. Biz onlara bir telefon kadar yakınız. Bu günleri de hep birlikte, beraber olarak atlatacağız. Vatandaşlarımızdan isteğimiz kurallara harfiyen uymaları. Evde kalın, sağlıklı kalın” dedi.

Sıcaklık ölçümü yapılıyor
     İlçenin ana caddelerinde de virüse karşı dezenfektasyon çalışmaları gerçekleştirilirken, belediye hizmet binalarında ateş ölçer ile kontrollere başlandığını ifade eden Başkan Oran, “Alınan önlemler kapsamında belediye hizmet binalarımızda belediye personeli ve vatandaşların vücut sıcaklıkları da ölçülüyor. Vücut sıcaklıkları 38 derecenin üstü çıkan belediye çalışanları ve vatandaşlar hastanelere yönlendiriliyor” diye konuştu.

Sağlık personeline meyve desteği
     Başkan Oran, Koronavirüs ile mücadelede büyük özveri ile çalışan Alper Çizgenekat Devlet Hastanesi’nde görev yapan sağlık personeline meyve dağıttıklarını dile getirdi. Başkan Oran, “Sağlık çalışanlarımızın yanındayız. Onların hakkı ödenmez” ifadesini kullandı.

Dezenfektasyon çalışmaları aralıksız sürüyor
     Koronavirüse karşı tedbirleri hızlı şekilde aldıklarını dile getiren Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, “Ekiplerimiz büyük bir özveriyle çalışıyor. Çeşme’de girilmeyen mahalle bırakmadık. Tüm mahallelerimizde vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı ortak alanlarda dezenfektasyon çalışmalarımızı tamamladık. Çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Ekiplerin, belediye idare binalarında, kültür merkezlerinde, çocuk parkları, pazaryerleri ve halkın kullanımına açık tüm alanlarda temizlik çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Oran, Çeşme Belediyesi’nin asli görevlerini aksatmadan sürdürdüğünü dile getirdi.

Belediye personeline idari izin
     Cumhurbaşkanlığı Genelgesi’nin ardından Koronavirüs salgını kapsamında belediye personelinin kamu hizmetlerini aksatmayacak şekilde dönüşümlü çalışma yapacaklarının altını çizen Başkan Oran, başta engelli ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar olmak üzere belediye personeline idari izin verildiğini söyledi.

11. Alaçatı Ot Festivali iptal edildi
     Her yıl milyonlarca kişinin ziyaret ettiği, bu yıl 9-12 Nisan tarihleri arasında yapılması planlanan ve 1.5 milyon kişinin ziyaret etmesi öngörülen 11. Alaçatı Ot Festivali’nin ve tüm etkinliklerin Koronavirüs tehlikesi nedeniyle iptal edildiğini dile getiren Başkan Oran, “Tüm dünyayı etkileyen Korona Virüsü (Covid 19) salgını nedeniyle ülkemizde alınan yoğun tedbirler çerçevesinde 11. Alaçatı Ot Festivali’nin iptal kararı aldık” dedi.

Belediyeye ait işletmeler kapatıldı
     Başkan Oran, “Koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı’nın 81 ilin valiliklerine gönderdiği genelge kapsamında, Çeşme Belediyesi Çeştur A.Ş bünyesinde faaliyet gösteren işletmelerimizin de kapatılması kararı verildi. Belediye bünyesindeki tüm kafeterya ve restoranlarımızın koronavirüs tehdidinden dolayı faaliyetine ara verdik” ifadesini kullandı.


+ Benzer Haberler
» Koronavirüsle savaşa Vestel’den destek
» Akfen GYO, Eskişehir İBİS Otelini sağlık çalışanlarının hizmetine açtı
» Toplu ulaşıma salgın düzenlemesi
» Gürer: İşyerleri kapatılan esnafın psikolojisi bozuldu
» Teknoparklara ve Ar-Ge merkezlerine koronavirüs desteği
» Dijital kütüphane artık İzmirlilerin evinde
» Hazır giyim ihracatçısından dünya markalarına ‘sorumluluğu paylaşalım’ mektubu
» DEÜ Tanı Merkezinde Covıd-19 tanı testlerine başlandı
» Süzer Grubu’nda üst düzey atama
» Siber suçlular Zoom gibi uygulamaların isimlerini kullanıyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 10.04.2020
  Ticaret 09.04.2020
  Ticaret 08.04.2020
  Ticaret 07.04.2020
  Ticaret 06.04.2020
  Ticaret 03.04.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni