• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Kariyer  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Çevre dostu Minepor ‘yanmaz’ özelliği ile hayat kurtarıyor

11 Temmuz 2017 Salı 11:00
12
14
16
18

Çevre dostu Minepor ‘yanmaz’ özelliği ile hayat kurtarıyor

           HABER MERKEZİ     
     Yapı malzemesi sektöründe ilkleri hayata geçiren AKG Gazbeton İşletmeleri, bina ömrü boyunca bütünlüğünü koruyan Yeni Nesil Isı Yalıtım Plağı Minepor ile sektörde çığır açtı. Hem ekonomik hem de çevreye duyarlı olması nedeniyle binalara değer katan Minepor, ‘yanmaz’ bir ürün olması nedeniyle de hayat kurtarıyor.
     Sanayinin gelişimi, toplu yerleşim alanlarının çoğalması ile kişi başına tüketilen enerji miktarının artması Türkiye’de ve dünyada nitelikli yapı eksikliğini yeniden gündeme taşıdı. Son dönemde binalarda yaşanan, büyük can ve mal kaybına neden olan yangınlar da ‘Yaşadığımız binalar güvenli mi?’ sorusunu akıllara getirdi. AR-GE’ye yaptığı önemli yatırımlar ve yenilikçi ürünleriyle ön plana çıkan AKG Gazbeton İşletmeleri, bu ihtiyaçtan yola çıkarak geliştirdiği Minepor Isı Yalıtım Plağı ile sektördeki farkını sergiliyor. Gazbeton sektörünün karbon ayak izi belgeli ilk ısı yalıtım plağı Minepor, özellikle sürdürülebilir binalarda tercih ediliyor.

     Binalara değer katıyor
     Yenilikçi AR-GE anlayışı ile sektöründe ilkler arasında yer alan AKG Gazbeton’un 2013 yılında pazara sunduğu ve aynı yıl içinde yılın ısı yalıtım ürünü seçilen Minepor, bor esaslı olması nedeniyle bina ömrü boyunca bütünlüğünü koruması, A1 sınıfı hiç yanmaz olması nedeniyle yapılarda can ve mal güvenliği sağlıyor. Tavan, Teras yalıtımının yanında, dış cephe yalıtımında kullanılan Minepor, hem ekonomik hem de çevre dostu özelliği sayesinde tüm binalara değer katıyor. Isıl iletkenlik değeri 0,05 W/mK olan Minepor, üstün yalıtım performansıyla eski ve yeni yapılara ısıl konfor kazandırıyor, enerji tasarrufu sağlıyor.

     Yangın güvenliği için birebir
     A1 sınıfı, hiç yanmaz ısı yalıtım malzemesi olan Minepor, yangın esnasında zehirli gaz ve duman çıkarmıyor ayrıca yangın yayılımına yardımcı olmuyor. Bu özelliği ile Minepor, yangının cephe boyunca ilerlemesine engel oluyor, binaların yangın güvenliğini artırarak hayat kurtarıyor. Uzun süreli AR-GE çalışmaları ile geliştirilen, özel teknolojisi sayesinde çok sayıda küçük ve homojen gözeneğe sahip, son derece hafif ve aynı zamanda dayanıklı olan Minepor, yapının ömrü boyunca ısıl performansı korurken, bakteri veya mikroorganizma barındırmayan inorganik ve mineral bazlı yapısı ile dış etkenlere bağlı olarak bozulmuyor gün ışığından etkilenmiyor.

     Sağlam ve hafif
     Sağlam ve hafif bir ürün olan Yeni Nesil Isı Yalıtım Plağı Minepor, Ulusal Teknik Onay UTO ve Avrupa Teknik Onay ETA belgelerine sahip. Minepor, yalıtım gücü sayesinde karbon salımını azaltıyor radyoaktif ve petrol türevi maddeler içermiyor.
     Minepor, çevreye duyarlı özellikleri ile ‘Yeşil Bina’ projelerinde tercih ediliyor. Carbon Trust UK tarafından verilen karbon ayak izi belgesi ile gazbeton sektöründe rakipsiz olan Minepor ayrıca otopark tavanları gibi ısıtılmayan mekanlarda sadece yapıştırma ile yalıtım yapılmasını sağlaması, hızlı uygulanması ve montaj kolaylığı sayesinde zaman avantajı da sunuyor.

     İlklere imza atıyor
     4 yılda geliştirilen ‘Yeni Nesil Isı Yalıtım Plağı Minepor’, pazara sunulduğu ilk günden bu yana değer yaratmaya devam ediyor. 2015 yılında Avrupa Teknik Onayı ETA Belgesi’ni alarak gazbeton sektöründe bir ilke imza atan Minepor, Isı Yalıtım Plağı ürün kategorisi için aldığı ilk karbon ayak izi belgesi ile gazbeton üreticileri arasında çığır açtı.

 


+ Benzer Haberler
» Gaziemir esnaflarından örnek proje: Açıkhava AVM
» Dijital dönüşümün katma değeri: 10 yılda 23,8 trilyon dolar
» Robot Sophia Anadolu Sigorta güvencesiyle Türkiye’ye geldi
» STK’ların dijital dönüşümü dünyayı değiştiriyor
» Dijital bahar temizliği için 7 ipucu
» Türkiye Vodafone Vakfı geleceğin kod yazarlarıyla buluştu
» TAİDER ‘Kuzey Yıldızı Projesi’ni konuştu
» Türkiye’de “hesaplı” nüfus oranı fırladı
» Aksa Enerji Madagaskarlı Jirama’nın santralini işletecek
» Koçtaş’ın dijital dönüşümüne ödül


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.04.2018
  Ticaret 19.04.2018
  Ticaret 18.04.2018
  Ticaret 17.04.2018
  Ticaret 16.04.2018
  Ticaret 14.04.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni