• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

CHEP ekipmanları otomasyon sistemlerinin sürekliliğini sağlıyor

21 Eylül 2019 Cumartesi 11:00
12
14
16
18

CHEP ekipmanları otomasyon sistemlerinin sürekliliğini sağlıyor

           HABER MERKEZİ     
     Paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı iş modeli ile tedarik zinciri çözümleri sunan CHEP, standart, kaliteli, dayanıklı ekipmanlarıyla otomasyon sistemlerindeki aksaklıkları azaltıyor ve sürekliliği sağlıyor. Paletlerini düzenli olarak inceleyip onaran CHEP, bu sayede malzeme taşıma verimliliğini artırıyor, ürünlerin piyasaya daha hızlı ulaşmasını sağlayarak maliyeti azaltıyor.
     Tedarik Zinciri Yönetimi, bir şirketin en önemli iş süreçleri arasında yer alıyor. Bu zincirin her halkasının birbirini düzenli bir biçimde izlemesi, temel evrelerinin iyi kavranması ve hakim olunması gerekiyor. Tedarik zincirinin bir parçası olan otomasyon sistemlerinin verimli çalışması ise süreçlerin standardize edilmesi ile mümkün oluyor. Bugünkü üretim dünyasında rekabet avantajı sunan otomasyon sistemleri, hızlı ve yinelenebilir kaliteli ürünler üretilmesine olanak tanıyor; buna bağlı olarak uygun standart ekipman kullanımı da oldukça önemli oluyor.

Otomasyon sistemlerinizi destekliyor
     Boyutu ve geometrisi standart olmayan paletler üretim hatlarında aksamalara neden oluyor. CHEP, düzenli bakım ve onarım ile kırılmalara karşı ekstra dayanıklı olan standart paletleri ile otomasyon sistemlerini ve tedarik zincirlerini verimli hale getiriyor. Uygun spesifikasyonlara göre üretilip muhafaza edilen CHEP paletleri sayesinde elleçleme için daha az zaman harcanıyor. Devrilen paletler nedeniyle iş süreçlerinin durma noktasına gelme sorunu ortadan kaldırmak için paletlerini standart yük kapasitelerinde test ediyor, uzun süreli kullanım sonrasında oluşan devrilme riskini minimum seviyeye indiriyor.

Palet kalitesinin sürekliliğini sağlıyor
     CHEP, paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı iş modeli kapsamında kiralanan paletlerini düzenli olarak inceleme ve onarım sürecinden geçiriyor. Çıkıntı yapan çiviler vb sorunları son teknolojiye sahip sistemleriyle hızlı ve kesin bir şekilde çözümlüyor. CHEP’in kalite standartlarındaki sürekliliği sayesinde daha az ürün hasarıyla karşılaşılıyor, otomatik sistemlerdeki aksaklıklar azaltılıyor.

     Şirketlerin üretim ve tedarik zinciri süreçlerinde otomasyon sistemlerinin rekabet avantajı sağladığını belirten CHEP Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Serhat Enyüce; “Otomasyon; olağanüstü hızlarda, yüksek kaliteli ürünlerin sürdürülebilir bir şekilde üretilmesine olanak tanıyor. Otomasyon sistemlerinin etkili bir şekilde çalışabilmesi için ise üretim hatlarında doğru ekipman kullanılması gerekiyor. CHEP olarak tedarik zincirinin her aşamasında dayanıklı, kaliteli ve standart ekipmanlarımızla verimliliği artırıyor, otomasyon sistemlerinden maksimum ölçüde fayda alınmasını sağlıyoruz. Böylece müşterilerimizin üretim hattındaki duraksamalarını ve yeniden teslimat yapmak zorunda kalarak ekstra enerji harcamasını önlüyoruz” dedi.


+ Benzer Haberler
» 50 binin üzerinde test yapıldı
» Enflasyonda yıllık %11,39, aylık %1,36 artış
» Ege’den Mayıs’ta 793 milyon dolarlık ihracat
» “Türkiye’nin ham çelik üretimi düştü”
» “Biz Varız” hijyen paketleri Halkın Bakkalı’nda
» Masraf arttı gelir azaldı ama yatırımlar durmadı
» Gürer: “Ürünü doludan etkilenen çiftçilerin zararı bir an önce karşılanmalı”
» İzmir Adnan Menderes’te uçuşlar başarıyla başladı
» Bitcoin ile lüks mobilya satışına başladı
» ESİAD’dan İzmir’e kültürel katkı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 04.06.2020
  Ticaret 03.06.2020
  Ticaret 02.06.2020
  Ticaret 01.06.2020
  Ticaret 29.05.2020
  Ticaret 28.05.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni