• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

CHEP’in iş modeli ile ekipman tedariğinde problem yaşanmıyor

21 Mayıs 2020 Perşembe 14:00
12
14
16
18

CHEP’in iş modeli ile ekipman tedariğinde problem yaşanmıyor

           HABER MERKEZİ     
     Paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı iş modeliyle CHEP, tedarikçilerle üreticilerin palet bulunabilirliği ve düşük kalite problemlerine çözümler sunuyor. Servis merkezlerinde paletlerini düzenli olarak inceleyip onaran CHEP; darbe, basınç, titreşim ve çevre simülasyonlarından geçirerek palette ve üründe hasar riskini minimum seviyeye indirirken ekstra maliyetleri de ortadan kaldırıyor.

     Son dönemde tedarik zincirinde yaşanan yoğunluk ve piyasada palete duyulan ihtiyaçlar karşısında sertifikalı kalite, zamanında teslimat ve ekipman tedariğinde istikrarlı fiyatlandırma politikası gibi unsurlar hem tedarikçiler hem de üreticiler için önemli bir ihtiyaç haline geliyor.
     CHEP, hızlı tüketim ürünleri, gıda, içecek ve perakende sektörlerinin iş süreçlerini baştan sona optimize ederek tedarik zincirleri çözümleri sunuyor. Paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı iş modeliyle Türkiye’deki 16 servis merkezinde piyasa ihtiyaçlarını karşılayabilecek ekipman stoğuna sahip olan CHEP, müşterilerin ihtiyaç duyduğu palet standardını sağlayarak kalite ve bulunabilirlik konusuna anında cevap veriyor.

CHEP paletleriyle ürünler güvenli, sorunsuz ve verimli bir şekilde taşınıyor
     CHEP paletleri satın alınmayıp kiralanıyor ve kullanılmayan hiçbir palet bütçe planlanmasına dahil edilmiyor. Kaliteye verdiği önem doğrultusunda paletlerini yeniden kullanıma sunmadan önce servis merkezlerinde düzenli olarak inceleyip onaran CHEP; darbe, basınç, titreşim ve çevre simülasyonlarından geçirerek palette ve üründe hasar riskini minimum seviyeye indiriyor. Dökülme ve kirlenmenin oluşmasını engellediği gibi ürünlerin yeniden paketlenme süreçlerini de ortadan kaldırıyor. Ayrıca paletler gıda hijyeni ve benzeri alanlardaki spesifik gereksinimleri karşılamak için özel bir işlemden geçirilip uygun hale getiriliyor. Böylece ürünler tedarik zinciri sürecinde güvenli, sorunsuz ve verimli bir şekilde taşınıyor.

     Kesintisiz ve kaliteli hizmet anlayışı ile hem tedarikçilere hem de üreticilere çözümler sunduklarını belirten CHEP Türkiye Kıdemli Saha Operasyonları Müdürü Serhat Enyüce; “Paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı iş modelimiz ile üreticilerin karşılaştığı temel sorunlara en etkili çözümler sunuyoruz. Tedarik zincirinin her aşamasında, Türkiye’nin her yerine ulaştırdığımız dayanıklı ekipmanlarımızla verimliliği artırıyoruz. Kalite standartlarındaki sürekliliğimiz sayesinde ürün hasarını ve otomatik sistemlerde oluşabilecek aksaklıkları azaltıyoruz” dedi.


CHEP Hakkında
Uluslararası tedarik zinciri devi Brambles Grubu’nun bir parçası olarak Avustralya’da kurulan CHEP; hızlı tüketim ürünleri, gıda, içecek, perakende, otomotiv ve beyaz eşya sektörleri için iş süreçlerini baştan sona optimize eden tedarik zinciri çözümleri sunmaktadır. CHEP’in sürdürülebilir iş modeli, paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalıdır. CHEP’ten kiralanan ekipmanlar kullanım sonrası toplanıp düzenli olarak bakım ve onarımdan geçirilerek tekrar hizmete sunulmaktadır. Bu sayede ekipman yönetimindeki maliyetler düşürülerek tedarik zinciri verimliliği artırılmaktadır. Dünya çapında 59 ülkede 330 milyondan fazla paletlik dolaşım ağı ve 11 binden fazla çalışanı bulunan CHEP, 2009 yılından beri Türkiye’de faaliyet göstermektedir. Global pazarlardaki tecrübesini Türkiye’deki iş ortaklarının tedarik zinciri yönetimi ihtiyaçlarını karşılamak için kullanan CHEP; daha iyi iş modelleri, daha iyi gezegen, daha iyi toplumlar anlayışıyla her gün sürdürülebilir bir değer yaratmak için çalışmaktadır.+ Benzer Haberler
» Günlük vaka sayısı 786 oldu
» İzmir Kent Konseyi’nin mülteci raporu açıklandı
» Mayıs ihracatında % 41 düşüş
» Firmaların döviz pozisyonu açığı 171 milyar 271 milyon dolar
» Hindistan ve Singapur Türk gıda ürünlerini bekliyor
» EPDK’dan akaryakıt sektörüne son uyarı
» İZSU sayaç okumalarına tekrar başladı
» Fethi Sekin’in adı bir kez daha ölümsüzleşti
» Sasalı Doğal Yaşam Parkı yeniden açılıyor
» Zabıtaya taze kan


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 03.06.2020
  Ticaret 02.06.2020
  Ticaret 01.06.2020
  Ticaret 29.05.2020
  Ticaret 28.05.2020
  Ticaret 27.05.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni