• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

CHP’li Sözüpek: Bunların yaptığı sadece rantsal dönüşüm

03 Ekim 2018 Çarşamba 11:00
12
14
16
18

CHP’li Sözüpek: Bunların yaptığı sadece rantsal dönüşüm

           HABER MERKEZİ     
     Karabağlar Belediye Meclisi CHP Grup Sözcüsü Bülent Sözüpek, “İktidarın Karabağlar’da çaktığı çivi bile yok. Bunların yaptığı sadece rantsal dönüşüm. Uzundere’de yapılan sadece rantsal çalışmalar. Vatandaşın arazisi alınıyor. Ancak büyük müteahhitlere çok katlı imarlar veriliyor.” dedi. Sözüpek, siyasetin tavla gibi olduğunu bunun için zara ihtiyaç olduğununda altını çizdi.
     CHP Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Bülent Sözüpek, Karabağlar ve gündem ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu. Aynı zamanda Karabağlar Belediyesi Spor Kulüpleri Derneği Başkanı olan Sözüpek, Karabağlar da 500 bine yakın bir nüfus olduğunu belirterek, “Hem kozmopolit bir ilçe hem de engelli vatandaşlarımızın bulunduğu bir ilçemiz. Dezavantajlı durumda bulunan vatandaşlarımızın iş hayatına katılabilecekleri projeler üretmeye çalışıyoruz.” dedi.

BUNLARIN YAPTIĞI RANTSAL DÖNÜŞÜM
     Hükümetin mülki amirlerinin de AK Parti yöneticisi gibi davrandıklarını söyleyen Bülent Sözüpek, “Biz CHP olarak güce karşı muhalefet yapıyoruz. İktidarın Karabağlar’da çaktığı çivi bile yok. Poligon deresi askeriye alanı Karabağlar’a verilecekti. Ses yok. Belirsizlik sürüyor. Bunların yaptığı sadece rantsal dönüşüm. Üniversite alanı için ayrılan 7,5 hektar alanın yarısı konut alanına çevrilmiş durumda. Uzundere’de yapılan sadece rantsal çalışmalar. Vatandaşın arazisi alınıyor. Ancak büyük müteahhitlere çok katlı imarlar veriliyor.” diye konuştu.

ÜLKEMİZDE SİYASET TAVLA GİBİ
     Siyasetin tavla gibi olduğunu bunun için zara ihtiyaç olduğunu Sözüpek, “Sosyal demokrat olarak kimlik siyaseti yapmıyoruz. İlkeler doğrultusunda çalışıyoruz. Ülkemizde Siyaset tavla gibi ne kadar strateji akıl yürütürsen yürüt yine de şans faktörü devreye giriyor. Satranç gibi olsa akıl yürütür adımları planlar ilerlersin ancak Türkiye’de tavla gibi zara da ihtiyaç var. Kimin hayali Karabağlar için büyükse kimin hayali İzmir için büyükse adayımız da kazanan da o olsun.” şeklinde konuştu.

KARABAĞLAR’I KARIŞ KARIŞ SOKAK SOKAK BİLİYORUZ
     2000 yılından beri siyasetin içinde olduğunu vurgulayan ve 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde de CHP’den Karabağlar meclis üyesi seçilen Sözüpek “Genç olmam büyük bir avantaj. Karabağlar’da esnafın ve halkın içindeyim. 56 mahalle ve 2 köy var. 3 bin 700 civarında sokak var. Karış karış sokak sokak her noktasında emeğimiz ve çabamız var. Halkın da esnafında Karabağlar’ında sorunlarını çok iyi biliyorum. Çözmek için çabalıyoruz.” dedi. Karabağlar’ı sokak sokak bildiğini ifade eden Sözüpek sözlerine şöyle devam etti:

GÜNLÜK YAŞAM EVLERİ PROJESİ
     “Gençlik ve günlük yaşam evleri projemiz var. Günlük yaşam evlerinde dezavantajlı insanlarımızın hayata katılması için etkinlikler eğitimler almaları için projeler geliştiriyoruz. Örneğin bir alzheimer hastanız var hastanızı günlük olarak oraya bırakacaksınız. Orada hem sağlık açısından hem de günlük faaliyetler açısından vatandaşımız vakit geçirebilecek. Her noktada gençlerimiz için ücretsiz internet alanları oluşturmayı planlıyoruz. Down kafeler açabilir. Bir farkındalık oluşturabilir. Ve birçok dezavantajlı insanımıza istihdam sağlayabiliriz. Kavacık bölgesinde mesire yerleri açmayı planlıyoruz. Karbem’den 4 bin kişi faydalanıyor. Birkaç bölgemizde daha Karbem açabiliriz. Hem ücretsiz hem de kaliteli eğitim. Bağ-kart ile 120 lira gibi bir rakam bin 200 aileye destek oluyor.”

 


+ Benzer Haberler
» Bakan Pekcan, OECD Bakanlar Konseyi toplantısına katıldı
» Albayrak İVME Finansman Paketi’ni açıkladı
» “Bankacılık sektörüne özel çözümler üretilmeli”
» Deri ihracatçıları Uzakdoğu pazarına odaklanacak
» Qatar Airways Doha’dan İzmir’e doğrudan ilk seferini yaptı
» “Kentin kaderini değiştiren 15 yıl”
» Panasonic Eco Solutions Türkiye, şirket ünvanında değişikliğe gitti
» Palandöken, “Fiyatları düşürmek için maliyetler azaltılmalı”
» Konak’ta vezneler hafta sonu da açık
» Yerli otomobilin 2019 sonunda ilk prototipi çıkacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 24.05.2019
  Ticaret 23.05.2019
  Ticaret 22.05.2019
  Ticaret 21.05.2019
  Ticaret 20.05.2019
  Ticaret 18.05.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni