• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Cobot’la malzeme taşıma konusu masaya yatırıldı

08 Ekim 2020 Perşembe 09:00
12
14
16
18

Universal Robots canlı çevrimiçi web seminerleri devam ediyor

Cobot’la malzeme taşıma konusu masaya yatırıldı

           HABER MERKEZİ     
     İnovasyonun ve cobot teknolojisinin lider şirketi Universal Robots, pandemi süreci boyunca gerçekleştirdiği ücretsiz Canlı Çevrimiçi Web Seminerleri’ne bir yenisini daha ekledi. 6 Ekim’de “Cobot’la Malzeme Taşıma Nasıl Kolaylaştırılır?” konu başlığında düzenlenen seminerde, cobot teknolojilerinin malzeme taşıma, paketleme, toplama ve gruplama alanında sağladığı avantajlar anlatıldı. Birçok sektöre yönelik uygulama örnekleri ve başarı hikayelerinin de incelendiği seminerde katılımcıların merak ettiği sorular da yanıtlandı.
     Danimarka’nın dünyanın 1 numaralı kolaboratif robot üreticisi Universal Robots (UR)’un, çözüm sunduğu sektörlere destek olmak amacıyla düzenlediği ücretsiz Canlı Çevrimiçi Web Seminerleri devam ediyor.

     Universal Robots, üretim lojistiğinin lider firması FlexLink ve vakum teknolojileri alanında dünyanın önemli tedarikçisi Schmalz’ın katılımıyla 6 Ekim 2020 tarihinde “Cobot’la Malzeme Taşıma Nasıl Kolaylaştırılır?” konu başlığında düzenlediği seminerde; cobotların, vakumlu otomatik ürün toplama, paketleme, paletleme ve gruplama gibi malzeme taşıma uygulamalarını cobot’larla nasıl kolaylaştırılacağı ve robotlu otomasyon çözümlerinin şirketlere nasıl entegre edileceği uzman isimler tarafından ele alındı.
     Seminerde ayrıca güvenli, esnek ve verimli üretim için “Tak-Çalıştır ve Üretime Başla!” konseptiyle cobot, tutucu ve otomasyon çözümlerine yatırım yaparken dikkat edilmesi gerekenlerin de altı çizildi.

Verimlilik ve kar artışında başarı hikayeleri aktarıldı  
     Universal Robots Türkiye&ME Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, FlexLink Ülke Müdürü Bahadır Çöler, ve Schmalz Türkiye Genel Müdürü Tahir Kavak’ın katıldığı seminer yoğun bir ilgi gördü. Cobot’larla vakumlu otomatik malzeme taşıma otomasyon çözümlerinin şirketlere entegre sürecinin anlatıldığı seminer, izleyici sorularının da cevaplandığı interaktif bir platforma dönüştü. Seminerde ayrıca cobotların birçok farklı sektörde sağladığı verimlilik ve kar artışı gibi başarı hikayeleri de aktarıldı.

“Seminerlerimiz sektörün geleceğine yön veren bir platfrom oldu”
     Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Universal Robots Türkiye&ME Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, “Pandemi bize, her zaman sert değişimlere hazır olmamız gerektiğini öğretti. Günümüz değişime direnen ya da değişimi kabul etmeyen işletmelerin devri değil. Universal Robots olarak işletmelerin değişiminde onların yanında oluyoruz. Onları cobot teknolojilerimizle geleceğe ve geleceğin bilinmeyenine hazırlıyoruz. Pandemi döneminde sektörlerin değişim yolculuğunda onların yanında, yol gösterici olmak için hayata geçirdiğimiz Canlı Çevrimiçi Web Seminerleri’mizde sektörlerin merak ettiği konulara ışık tutuyoruz. Örnek uygulamalardan cobot’ların yer aldığı sektörlere, üretim aşamalarından sağladığı avantajlara kadar tüm cobot değişim sürecini anlattığımız seminerlerimiz sektörün geleceğine yön veren bir platfrom oldu” şeklinde konuştu.


+ Benzer Haberler
» Riskli durum devam ediyor
» Vergi yapılandırmasının detayları belli oldu
» Pekcan: Küresel ekonomi %4.4 küçülebilir
» Eylül ayında kurulan şirket sayısı arttı
» Boyner, 2021’de 5 yeni mağaza açacak
» Demir yolunda hedef yüzde 80 yerlilik
» Sosyal yardım desteği Ekim ödemeleri başladı
» Sabancı ve Skoda Transportation, güçlerini TEMSA’nın geleceği için birleştirdi
» Çelikte kapasite fazlasına çözüm arayışı
» “Sanayici gerekli önlemlerini alarak üretime devam etsin”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 24.10.2020
  Ticaret 23.10.2020
  Ticaret 22.10.2020
  Ticaret 21.10.2020
  Ticaret 20.10.2020
  Ticaret 19.10.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni