• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Coca-Cola Türkiye’den Kovid-19 ile mücadele için 13 milyon TL destek

21 Mayıs 2020 Perşembe 13:00
12
14
16
18

Coca-Cola Türkiye’den Kovid-19 ile mücadele için 13 milyon TL destek

           HABER MERKEZİ     
     Coca-Cola Türkiye, Kovid-19 salgınıyla mücadelede, farklı alanlarda ihtiyaçları karşılayacak şekilde, bugüne kadar toplam 13 milyon TL destek sağladı. Coca-Cola İçecek CEO’su Burak Başarır, yarattıkları ekonomik katkının, toplumlar için değer yaratan sosyal sorumluluk projelerine dönüştürülmesine büyük önem verdiklerini belirtti.

     Kovid-19 salgını kapsamında, toplum sağlığını koruma hedefiyle sürecin en başından itibaren güçlü adımlar atan Coca-Cola Türkiye, salgınla mücadeleye destek olmaya devam ediyor.  Coca-Cola İçecek CEO’su Burak Başarır, “Tüm dünyada ve ülkemizde eşi görülmemiş bu zorlu süreçte birlikte hareket etmenin gücüne inanıyoruz. Bu amaçla ülkemizde Türk Kızılayı, TİDER ve Ahbap Derneği gibi sivil toplum kuruluşları ve ilgili kamu otoriteleri ile birlikte hareket ederek farklı alanlarda ihtiyaçları karşılamak, amacıyla, bugüne kadar toplam 13 Milyon TL’yi aşan destek sağladık” dedi.

     Coca-Cola İçecek CEO’su Burak Başarır Kovid-19’la mücadele kapsamında yapılan yardımları şöyle özetledi: “Türk Kızılayı ile iş birliği yaparak sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarına destek sağlıyoruz. Coca-Cola Vakfı aracılığıyla Kızılay için 10 milyon TL’lik destek sağladık. Kızılay’ın da katkısıyla 3 bacaklı bir destek programı yürüttük. Program kapsamında, Sağlık Bakanlığımıza medikal malzeme alımı ile 65 yaş ve üzeri ihtiyaç sahiplerine gıda ve içecek yardımı yapılması için destek sağladık. Ülkemizde 7 bölgedeki 29 şehirde, 150 bin haneye ulaşan gıda bankalarına Temel İhtiyaç Derneği (TİDER) ile gıda ve temizlik malzemesi ulaştırıyoruz.

     15 binden fazla yeme-içme hizmeti sektörü çalışanına temel gıda ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için Ahbap Derneği aracılığıyla alışveriş kartı desteği sağladık. Bu çalışmada sektör derneklerimiz TÜRYİD ve TÜRES de ihtiyaç sahiplerine ulaşmamızda bize destek oluyorlar. Yeme-içme sektörü için verdiğimiz bir diğer desteği ise Metro Türkiye öncülüğünde başlatılan “Küçük İşletmem İçin” projesi ile hayata geçiriyoruz. Ana partneri olduğumuz bu projeyle ekonominin can damarı olan küçük işletmelere, hayat normale döndüğünde gereken can suyunun karşılanmasına katkı sağlamak amacıyla ürün desteği veriyoruz.

     Bunlara ek olarak, şimdiye kadar karantina altında bulunan yaklaşık 20 bin kişiye içecek temin ettik. Üniversite hastanelerinde sağlık çalışanlarına 112 Acil servisi çalışanlarına ve yerel yönetimlere ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere de ürün sağladık’’ dedi.
     Coca-Cola İçecek fabrikalarının özel bölümlerinde, hastanelerde kullanılmak üzere yüzey temizleme sıvısı üretimine başladıklarını da ekleyen Başarır, ilk etapta 11 ton yüzey temizleme sıvısını İl ve İlçe Sağlık Müdürlükleri’ne ve talepte bulunan üniversite hastanelerine ulaştırdıklarını, bu alanda ihtiyaç doğrultusunda üretime devam edeceklerini belirtti.

Milli Dayanışma Kampanyası’na destek
     Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na da destek olduklarını belirten Başarır, “Ana hissedarımız Anadolu Grubu’nun Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na yaptığı 5 Milyon TL’lik bağışa, Coca-Cola İçecek olarak 1,25 Milyon TL destek sağladık. Memleketimizde salgına karşı yürütülen mücadeleye destek vermeye devam edeceğiz” dedi.


Coca-Cola İçecek hakkında
     CCI, Türkiye, Pakistan, Kazakistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Türkmenistan, Ürdün, Irak, Suriye ve Tacikistan’da 8.500’e yakın çalışanı ile faaliyet gösteren çok uluslu bir içecek şirketidir. The Coca-Cola Company markalarından oluşan gazlı ve gazsız içeceklerin üretim, satış ve dağıtımını gerçekleştiren CCI, Coca-Cola sistemindeki en önemli şişeleyicilerden biridir.
     CCI 10 ülkede yer alan 26 fabrikası ile 400 milyonluk tüketicisine gazlı içeceklerin yanı sıra su, meyve suyu, enerji ve sporcu içecekleri, buzlu çay ve çaydan oluşan gazsız içecekler kategorisinde de zengin bir ürün portföyü sunmaktadır.
     CCI, aynı zamanda Birleşmiş Milletler “Küresel İlkeler Sözleşmesi 100 Endeksi”nde listelenen ilk ve tek Türk şirketi olma ayrıcalığına sahip. Morgan Stanley tarafından hazırlanan MSCI Global Sürdürülebilirlik Endeksi’nde de yer alan CCI, aynı zamanda dünyanın en yaygın ve kapsamlı sürdürülebilirlik ve çevre yönetimi inisiyatiflerinden biri olarak tanınan Karbon Saydamlık Projesi (CDP)’nde de 2011 yılından bu yana Türkiye’nin iklim liderleri arasında gösteriliyor.
     CCI’ın hisseleri Borsa İstanbul’da (BIST) “CCOLA.IS”, Eurobond’u ise İrlanda Borsası’nda “CCOLAT” sembolleriyle işlem görmektedir.


 


+ Benzer Haberler
» Günlük vefat sayısı 20 Mart rakamının altına indi
» İstihdama koruma kalkanı
» Türkiye’nin ilk sürdürülebilir kira sertifikası ihracı TSKB’den
» Bölge Adliye Mahkemesi’ne de maskematik yerleştirildi
» “Euro Bölgesi’nde küçülme benzeri görülmemiş düzeyde olacak”
» Sirke sineğine tuzaklı önlem
» “Geri dönüşümde yolun yarısındayız, 35 milyar TL’nin üzerinde bir pazar var”
» Büyükşehir’den bir çevre yatırımı daha
» Havaş 31 istasyonununda hazırlıklarını tamamladı, yirmi havalimanında hizmete başladı
» Manisa ilimizde 390 bin dekar tarım arazisinin sulanma hazırlıklarına başlandı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 06.06.2020
  Ticaret 05.06.2020
  Ticaret 04.06.2020
  Ticaret 03.06.2020
  Ticaret 02.06.2020
  Ticaret 01.06.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni