• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Çocuklar sokağa çıktı, renkli görüntüler oluştu

14 Mayıs 2020 Perşembe 08:00
12
14
16
18

Çocuklar sokağa çıktı, renkli görüntüler oluştu

   ► Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, 47 gündür evde kapalı kalan çocuklarla parklarda bir araya geldi. Miniklerle oynayan Başkan Batur, kitap armağan etti.

           HABER MERKEZİ     
     Covid-19 salgını önlemleri sebebiyle yaklaşık iki aydır uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle evlerinde olan 0-14 yaş grubundaki çocuklar bu çarşamba ilk kez dışarı çıktı. Konak Belediyesi, geçtiğimiz hafta 65 yaş ve üstü vatandaşların sokağa güvenle çıkabilmeleri için yaptığı çalışmaları bu kez çocuklar için gerçekleştirdi. Konak’taki tüm parkların temizlik ve dezenfektasyon çalışmaları çocukların kontrollü sokağa çıkma uygulamasının başladığı saat 11.00’den önce tamamlandı. Konaklı çocukların parklarda güven içinde ve keyifli zaman geçirmeleri için tüm hazırlıklar tamamlanırken Konak Belediye Başkanı Abdül Batur da Behçet Uz ve Osman Öksüz Parklarını ziyaret ederek çocukların neşesine ortak oldu.

Çocuklar parklara kavuştu
     13 Mayıs’ta saatlerin 11.00’i göstermesi ile birlikte, uzun bir aradan sonra Konak’ın parkları çocuk gülüşleriyle buluştu. Koronavirüs salgını önlemleri nedeniyle yaklaşık iki aydır evlerinden çıkamayan 0-14 yaş grubu çocuklar, soluğu çok özledikleri parklarda aldı. Konak Belediyesi ekiplerinin önceden temizlediği ve dezenfekte ettiği güvenli parklara doluşan çocuklar, ebeveynleri ve görevlilerin de yardımıyla sosyal mesafe ve hijyen kurallarını ihmal etmedi. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur da Çankaya Mahallesi’ndeki Behçet Uz Parkı ile Güneşli Mahallesi’ndeki Osman Öksüz Parkı’nı ziyaret ederek, park ve açık alana hasret kalan çocuklarla bir araya geldi.
     Sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek ve çocuklara öğreterek onlarla oyunlar oynayan Başkan Batur, sokağa çıkma izninin saat 15.00’te sona ermesiyle yeniden bir süre evde kalacak çocuklara, evde keyifli zaman geçirmelerine yardımcı olacak kitaplar armağan etti. Çocuklara ayrıca maske ve meyve suyu dağıtıldı.

Parklara hayat geldi
     Yaklaşık iki aydır, parkların içinde çocuk sesi olmadan hüzünlü bir havaya büründüğünü ifade eden Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, çocukların kısıtlı da olsa dışarı çıkabilmesiyle parklara yeniden hayat geldiğini söyledi. Çocukların yüzünün güldüğünü görmenin en büyük mutluluk olduğunu belirten Başkan Batur şöyle konuştu:
     “Bu parklar çocuklarımızın ve parklarımız çocuklarla güzel. Çocuklarımız, Covid-19 salgını önlemleri nedeniyle önce okullarından sonra sokaktan ve parklardan ayrı kaldılar. Bu süreçte çok sıkıldıklarını, güzel havanın tadını çıkaracakları, koşup oynayacakları günü hasretle beklediklerini biliyorum. İki aya yakın bir sürenin ardından ilk kez dışarı çıktılar. Parklara koşmak isteyeceklerini bildiğimiz için ilçemizdeki tüm parkları tertemiz bir hale getirdik, dezenfekte ettik. Çocuklarımızın bunca zaman sonra ilk kez dışarı çıktıkları günü güven içinde, sağlıkla geçirmelerini istedik. Bugün dört saat dışarıda olabilecekler, parkların tadını çıkarabilecekler. Hep birlikte, önce sosyal mesafe ve hijyene dikkat ederek, bugünleri de geride bırakacağız, çocuklarımızın özgürce, istedikleri gibi parklarda oynayacağı günlere ulaşacağız.”


+ Benzer Haberler
» Bornova Belediyesi personeli bildiğiniz gibi
» Kayadibi mahallesine yeni etkinlik alanı
» Kalkınma Ajanslarından tarımda arz güvenliğine destek
» Nazım Hikmet’in unutulmaz dizeleri evlerde yankılandı
» Ofiste ve masabaşında çalışanlar için basit egzersizler
» Efes Selçuk’un bereketi kent bostanlarıyla çoğalıyor
» Buca’da kontrollü hizmet dönemi başladı
» Askıda Reçete Bornova’da
» Nikahlarda normalleşme süreci
» Esnafa normalleşme süreci desteği


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 05.06.2020
  Ticaret 04.06.2020
  Ticaret 03.06.2020
  Ticaret 02.06.2020
  Ticaret 01.06.2020
  Ticaret 29.05.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni