• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Commvault, IBM’den yeni işbirliği

10 Eylül 2018 Pazartesi 13:00
12
14
16
18

Commvault, IBM’den yeni işbirliği

   ► Commvault ile IBM, giderek artan veri yönetimi maliyetlerini düşürüp, işletmelerin dijital dönüşüm girişimlerine hız verecek.

           HABER MERKEZİ     
     Commvault, IBM ile yeni bir işbirliğine imza attığını duyurdu. Yapılan anlaşma ile IBM Business Resiliency Services müşterileri verileri ister şirket bünyesinde ister bulutta barındırılsın veri yönetimi, koruma, yedekleme, kurtarma, taşıma ve endeksleme işlemini sadeleştirebilecek. Anlaşma, giderek artan veri yönetimi maliyetlerini düşürüp, işletmelerin dijital dönüşüm girişimlerine hız verecek.
     Kurumsal yedekleme, kurtarma, arşivleme ve bulut alanında küresel bir lider olan Commvault, veri türlerinin ve miktarının arttığı günümüzde, işletmelere daha çevik bir IT platformu sunabilmek için IBM ile işbirliğini genişlettiğini duyurdu. Anlaşma kapsamında IBM, müşterilerine Commvault Data Platform sayesinde küresel müşteri tabanına verileri ister şirket bünyesinde ister bulutta barındırılsın, tüm verilerinin yönetimini ve koruma, yedekleme, kurtarma, taşıma ve endeksleme işlemlerini tek bir güçlü platform üzerinden sunabilecek.

     IBM Business Resiliency Services, müşterilerine Commvault yazılımını şirket bünyesinde, IBM veri merkezlerinde ve IBM Bulut ortamlarında yönetilen altyapı üzerinde kurma olanağı verecek. Commvault yazılım seçenekleri ayrıca IBM sağlık hizmetleri müşterilerinin sağlık işletmeleri genelindeki kritik MEDITECH, Epic ve diğer EHR verilerini ve medikal görüntülemeleri yönetmelerini de sağlayacak. İş birliği ile işletmelerin iş sürekliliği korunurken, IT çalışmaları kesintisiz hale getirilecek, siber güvenlik ve yasal uyum riski minimize edilecek.
     İşbirliği kapsamında IBM Business Resiliency Services Global Portföy Başkan Yardımcısı Daniel Witteveen şöyle konuştu: “İşletmeler, müşterilerin dijital dönüşümlerini mümkün kılmak için veri yedekleme ve kurtarma çözümlerinde daha fazla sadelik ve çeviklik aradıkları bir çağda buluyor. IBM ve Commvault çözümlerinin şirket içinde veya dışında veri yedekleme için kesintisiz entegrasyonu, daha sadeleştirilmiş bir iş sürekliliği modeli sunmaya ve müşterilerin operasyonel risklerini ve maliyetlerini azaltmaya yardımcı olacak.”

     Commvault’un sektör lideri olduğu veri yönetimi ve koruma platformunun IBM Business Resiliency Services’in engin iş sürekliliği uzmanlığı ile bir araya gelmesinin IBM müşterilerinin verilerini nerede bulunursa bulunsun daha kolay yönetmelerini, korumalarını ve arşivlemelerini mümkün kılacağını söyleyen Commvault Küresel İşbirlikleri ve Pazar Geliştirme Başkanı Owen Taranjuk; “IBM Business Resiliency Services uzmanları müşterilerine Commvault ürünleri sunmakla siber güvenlik, yasal uyumluluk, bulut benimseme ve diğer dijital dönüşüm girişimlerinin operasyonlarda herhangi bir kesintiyle sonuçlanmamasını sağlayabilir. Bu yeni işbirliği, IBM Business Resiliency Services uzmanlarına müşterilerinin yeni hibrit bulut ortamlarına geçişte karşılaştıkları pek çok IT esneklik sorununu çözmek için ihtiyaç duydukları veri yönetimi platformunu sunuyor” dedi.

     SHI International (IBM VE Microsoft Bayi) Kıdemli İletişim ve Pazarlama Direktörü Ed McNamara ise şunları kaydetti; “Kapsamı genişletilen işbirliği, bir IBM Business Resiliency İş Ortağı olarak SHI’nin derin Microsoft Enterprise entegrasyonuyla lider bir veri yönetimi ve koruma çözümü sunmasını sağlıyor. Sonuç olarak SHI’nin müşterileri IBM, Microsoft ve Commvault üçlüsünün dünya standardındaki çözümlerini edinmek ve uygulamak için daha kesintisiz bir yönteme sahip olacak ve en kritik önem taşıyan uygulamalarının yönetimini ve korumasını optimize etme konusunda güç kazanacak.”
     Gerçekleşen işbirliği ile işletmeler iş sürekliliğini koruyup, kesintisiz hale getirebilecek.

     Siber güvenlik ve yasal uyum riskini minimize etmeye yardımcı olan yeni yöntemlerden güç alacak olan şirketler, veri tabanları, uygulamalar ve uç noktalar genelinde yedekleme, arşivleme, kurtarma, arama ve e-keşif operasyonlarını optimize edebilecek. Hizmet kapsamında şirket genelindekiW veriler merkezi bir portaldan yedeklenebilecek. Hızla kurtarma olanağı veren kapsamlı fidye yazılımlarını engelleyen hizmet kapsamında şirketler;  IBM DB2, Microsoft Office 365, Microsoft Exchange, Microsoft SharePoint, Microsoft SQL, Microsoft Active Directory ve Oracle gibi uygulamaların yönetimini optimize etmek için tasarlanan diğer kabiliyetlerden yararlanabilecek. Veri koruma ve düzenlemelerle uyum stratejilerinin devreye alınmasında işletmelere hız katacak yeni hizmet kapsamında IBM Cloud, Microsoft Azure ve Amazon Web Services (AWS) bulut ortamları dahil şirket içi ve bulut altyapıları arasında veriler taşınabilecek, yönetebilecek ve hibrit bulut stratejilerinden yararlanılabilecek.

Commvault Hakkında
     Dünya çapında 2700’ün üzerinde yetenekli çalışanıyla, NASDAQ (CVLT) borsasında halka açık işlem gören Commvault’un merkezi Tinton Falls, New Jersey, ABD’de yer almaktadır. Veri yönetimi çözümleri alanında lider bir sağlayıcı olan Commvault, şirketlerin daha fazla değer yaratmak, iş hakkında daha fazla içgörü elde etmek ve modern veri ortamlarına geçiş yapmaları amacıyla verilerini etkinleştirmelerine destek olmaktadır. Çözüm ve hizmetleri ortaklar ve hizmet sağlayıcılarından oluşan küresel ağı aracılığıyla veya doğrudan sunulan Commvault’un çözümleri, veri koruma ve kurtarma, bulut, sanallaştırma, arşiv, dosya senkronizasyonu ve paylaşımı alanında sektörün önde gelen portföylerinden birine sahiptir. Commvault’un sadece veri yönetimine yoğunlaşması, ürünlerin tüm sektörlerdeki ve tüm ölçeklerdeki şirketler tarafından benimsenmesini sağlamış; çözümleri bina içinde, mobil platformlarda, bulutta ve hizmet olarak kullanılmıştır. Commvault hakkında ayrıntılı bilgi almak için www.commvault.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 


+ Benzer Haberler
» Yaşlı nüfus son beş yılda %16 arttı
» Şubat ayında konut satışları yüzde 18.2 azaldı
» Günlük temassız ödeme adedi 1 milyona ulaştı
» Siirt fıstığı dünyaya açılıyor
» İstanbul dünyanın en çok ziyaret edilen 11. şehri oldu
» AmCham Türkiye/ABFT yeni yönetim kurulu seçildi
» 26. İzmir Avrupa Caz Festivalinde son hafta
» Sürpriz yok, Arkas-M.A.T. Sailing Team yine birinci
» İzmir’de ‘Frankofoni’ zamanı
» Çocuklar dijital mikroskop ile bilim dünyasını keşfe çıkıyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 19.03.2019
  Ticaret 18.03.2019
  Ticaret 16.03.2019
  Ticaret 15.03.2019
  Ticaret 14.03.2019
  Ticaret 13.03.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni