• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Covid sürecinde işletmelerin e-posta trafiği büyüyor

20 Haziran 2020 Cumartesi 10:00
12
14
16
18

Covid sürecinde işletmelerin e-posta trafiği büyüyor

           HABER MERKEZİ     
     Mart ayından bu yana #EvdeKal çağrısı ile uzaktan çalışma düzenine geçen şirketlere, tüketicilerine ulaşmak için dijital kanal kullanımlarına hız veren yeni şirketlerin de eklenmesiyle elektronik veri iletişiminden kaynaklı trafik %30 arttı.
     Bu dönemde, şirket içi yazışmaların dışında tüketici ve iş ortaklarından gelen e-posta trafiğindeki artışların da hatırı sayılır boyutlara ulaştığını belirten Uzman Posta Genel Müdürü Gökalp ÇAKICI, ilgili periyotta gönderilen elektronik postaların sıklığındaki yükselişe paralel e-posta içerik ve boyutlarının da büyüdüğüne dikkat çekiyor.
     Uzman Posta markası ile 2009 yılından beri 300 binden fazla e-posta hesabına hizmet verdiklerini belirten ÇAKICI; Covid dönemini işaret eden geride bıraktığımız 3 ay boyunca, küçük ve orta ölçekli işletmelerden gelen yeni e-posta hesabı talebindeki artışın %50’yi bulduğunu söylüyor. Bununla birlikte yoğunlaşan yazışma trafiğine ek, paylaşılan dosya boyutlarının da büyümesi ile şirketlerin e-posta hesapları üzerinde 4 kat daha fazla veri saklamaya ihtiyaç duyduğunun altını çiziyor. 
 
Pandemi Fırsatçılarına Dikkat
     Türkiye’de yaklaşık 80 milyon e-posta hesabına aylık ortalama 700 milyon pazarlama içerikli gönderi yapıldığını belirten Uzman Posta Genel Müdürü ÇAKICI, KVKK düzenlemeleri yapılmamış olsaydı bu rakamın 1.5 Milyarı bulabileceğini dile getiriyor. Covid sebebiyle bazı fırsatçıların ise tüketicilere yanıltıcı ve karşılığı olmayan teklifler ile uluslararası literatürde SPAM olarak adlandırılan, istenmeyen gönderiler yapmaya çalıştığını, Uzman Posta servislerinin sadece bu nitelikte olan 1.8 milyon gönderiyi engelleyerek, kendilerinden servis alan e-posta hesaplarını art niyetli saldırılara karşı da düzenli olarak korumaya devam ettiğini sözlerine ekliyor.
 
Kobi’leri Destekleyen Ücretsiz e-posta Servisi
     Yüzde yüz yerli mühendislik ve altyapı ile Türkiye’de doğan ve Türkiye’de hizmet üreten Uzman Posta’nın halihazırda 1.200’den fazla marka ve işletme için e-posta çözümleri sunduğunu belirten ÇAKICI, Covid döneminde Türk kobi’lerini desteklemek için e-posta servislerini 30 gün ücretsiz sunduklarını, değişen ve çeşitlenen işletme ihtiyaçlarına göre yeniledikleri uzmanposta.com web sitesi üzerinden profesyonel e-posta çözümlerine ihtiyaç duyan her ölçekte işletmeye aynı kalitede hizmet üretmeye devam edeceklerini belirtiyor.
 
     Uzman Posta’nın yenilenen web sitesi üzerinden herkese 30 gün ücretsiz e-posta hesabı sunarak, Covid sürecinde kobilerin dijitalleşmesini hızlandırmayı ve yeni normale adaptasyonu kolaylaştırmayı amaçladıklarını belirten ÇAKICI, Kurumsal e-posta servis sağlayıcısı olarak 10 yılı aşkın süredir işletmelerin ihtiyaçlarını yakından takip ettiklerini, her şeyden önce kendilerinin de kesintisiz e-posta iletişimine ihtiyaç duyan bir işletme olduğunu ve bu sebeple Türkiye’de ilk kez “Esnek Kota” özelliğini geliştirerek “Kotası dolsa bile kapanmayan” E-Posta servisini tüm müşterilerine sunduklarını, bu sayede Uzman Posta ile çalışan hiçbir işletmenin e-posta trafiğinin hiçbir zaman durmadığını özellikle vurguluyor. 
 
     “Esnek Kota” özelliği sayesinde işletmelerin e-posta hesaplarını sürekli kontrol altında tutmak zorunda olmadığını belirten ÇAKICI; “Uzman Posta ile işletmeler gerçekten ihtiyaçları olmayan hiçbir servis için ödeme yapmak zorunda kalmıyor. Bizimle çalışıyorsanız, E-posta trafiğim aksar mı? kaygısı ile ihtiyaç duymayacağınız boyutlarda kotalar satın almanıza gerek yok. E-postalarınızın kesintisiz olması bizim işimiz. Bunun için sizin kaygılanmanız gerekmiyor.” diyerek tüm kobileri yenilenen uzmanposta.com web sitesinden 30 gün ücretsiz e-posta hesabı açmaya davet ediyor.


+ Benzer Haberler
» Günsan Elektrik’ten elektrikçilere özel platform
» Ahşap palete can verdi, mobilyada markalaştı
» Panasonic Life Solutions Türkiye, Covid-19 üvenli üretim belgesi aldı
» “Çeşme’ye yatırım yapan kazanacak”
» Orman şehitlerine hüzünlü veda
» 15 Temmuz Destanı Ege Üniversitesi’nde “15 Temmuz Demokrasi Anıtı” ile yaşatılacak
» Geleceğin mühendislerini yetiştiren okula kayıtlar başlıyor
» 15 Temmuz şehitlerini saygıyla anıyoruz
» Tunç Soyer, TARKEM Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devraldı
» Foça, yeni içme suyu hattına kavuşuyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 15.07.2020
  Ticaret 14.07.2020
  Ticaret 13.07.2020
  Ticaret 11.07.2020
  Ticaret 10.07.2020
  Ticaret 09.07.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni