• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Cumhurbaşkanlığı normalleşme planı takvimi yayınlandı

12 Mayıs 2020 Salı 12:00
12
14
16
18

Cumhurbaşkanlığı normalleşme planı takvimi yayınlandı

   ► Takvimde, 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altı vatandaşların sokağa çıkma kısıtlamalarının 27 Mayıs’ta sona ereceği açıklandı

           HABER MERKEZİ     
     Cumhurbaşkanlığı Normalleşme Planı Takvimi, resmi internet sayfasında yayınlandı. Takvimde koronavirüse karşı alınacak tedbirler yer alırken, normal hayata geri dönüş aşamaları da yer alıyor. Cumhurbaşkanlığı Normalleşme Planı Takvimi’nde, “65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altı vatandaşların, 10 Mayıs 2020’den itibaren diğer vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı konulan dönemler içerisinde haftada 1 gün en fazla 4 saat süre ile dışarıya çıkabilmeleri, 27 Mayıs’ta yaş kısıtlamasının tamamen kaldırılması; 5 Mayıs 2020’de İstanbul, Ankara ve İzmir’de ticari taksiler için tek, çift sınırlamasının kaldırılması, 27 Mayıs’ta Kayseri, Aydın, Antalya, Muğla, Mersin, Mardin, Şanlıurfa, Gaziantep, Erzurum, Van, Diyarbakır, Ordu, Trabzon için şehirlere giriş-çıkış sınırlamaların kaldırılması” maddeleri yer aldı.

     Takvimde, 11 Mayıs tarihi itibariyle, berber, güzellik salonu/merkezi, kuaförlerin gerekli hijyen şartlarına uyularak randevu sistemiyle ve aynı anda koltuk sayısının yarısı kadar müşteri olacak şekilde açılması; Avm’ler’in Ticaret Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın belirldiği genel ve özel kurallara uyulması şartıyla açılması; giyim, çanta, süs eşyası ve zücaciye vb. ürünler satılan pazar ve satış yerleri’nin Ticaret Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın belirldiği genel ve özel kurallara uyulması şartıyla açılması; restoranlar, kafe, pastane ve benzeri iş yerleri’nin Ticaret Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın belirldiği genel ve özel kurallara uyulması şartıyla açılması; şehirler arası adres değişikliği bildirimlerinin açılması belirtildi. 5 Mayıs’ta T.C. kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi başvurularının randevularının kademeli olarak arttırılması da belirtildi.

1 Haziran’da sokağa çıkma kısıtlamaları sona eriyor
     Normalleşme planı takvimi kapsamında, 1 haziran itibariyle; umuma açık istirahat ve eğlence yerleri ile çay bahçesi, dernek lokalleri, yüzme havuzu, kaplıca ve spor merkezleri gibi tesislerin açılması, ören yerlerinin açılması, nikâh salonlarının azami %25 kapasitesinin aşılmaması şartlarına uyarak kademeli açılması ve 1 Haziran’da sokağa çıkma kısıtlamalarının kaldırılması ifade edildi.
     15 Haziran itibariyle de mesire yerleri ile piknik alanlarının açılmasına ve salgının kontrol altına alındığı ülkelerle olan sınır kapılarının yolcu giriş-çıkışına açılmasına karar verildi. 1 Temmuz’da da düğün salonu, sinema, tiyatro ve gösteri merkezlerinde kısıtlamaların sona ereceği belirtildi.


+ Benzer Haberler
» Büyükşehir’den bir çevre yatırımı daha
» Havaş 31 istasyonununda hazırlıklarını tamamladı, yirmi havalimanında hizmete başladı
» Manisa ilimizde 390 bin dekar tarım arazisinin sulanma hazırlıklarına başlandı
» 6. Balkan Panorama Film Festivali’nin danışma kurulu üyeleri belli oldu
» Tetra Pak, Dünya Çevre Günü’nde atıkların ayrıştırılmasına dikkat çekiyor
» En iyi markalar en uygun fiyatlarla her zaman Koçtaş’ta
» Dünya Çevre Günü’nü kutluyoruz
» Çin, 4 ayda 33.6 milyarlık yurt dışı yatırımına imza attı
» sahibinden.com 52,1 milyon kullanıcı ile trafik rekoru kırdı
» MTK, “Sosyete Pazarı’nda yerini aldı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 05.06.2020
  Ticaret 04.06.2020
  Ticaret 03.06.2020
  Ticaret 02.06.2020
  Ticaret 01.06.2020
  Ticaret 29.05.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni