• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“Cyberwise” ile siber güvenliğin aritmetiği değişiyor

24 Haziran 2020 Çarşamba 13:00
12
14
16
18

“Cyberwise” ile siber güvenliğin aritmetiği değişiyor

           HABER MERKEZİ     
     Alanlarının lideri iki siber güvenlik firması Biznet ve Securrent, “ülkemizin lider siber güvenlik çözüm sağlayıcısı olmak”, “geleceğin sektörel konsolidasyon sürecinde doğru konumlanmak” ve “global pazarlarda çok daha güçlü rekabet edebilmek” için; özel sermayeli fon yönetim şirketi Taxim Capital’i de ortaklığa dahil ederek, Cyberwise çatısı altında bütünleşti. Siber güvenlik dünyasında son dönemlerin en önemli gelişmesi olarak değerlendirilen bütünleşme ve yeni marka, Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı’nın da canlı katılımıyla, günün koşullarına uygun şekilde, bir dijital lansman ile duyuruldu. 

Faruk Eczacıbaşı: “Değişimin etkisini çok çabuk hissediyor ama onun karanlık tarafını daha geç fark ediyoruz! Hedefimiz, siber güvenlik ortamının daha sağlıklı hale gelmesine katkı sunmak.”
     Moderatörlüğünü ve sunuculuğunu, gazeteci ve TV program yapımcısı Dinçer Karaca’nın yaptığı lansmandaki konuşmasına, 2020 yılına girdiğimiz zaman dünyanın bu şekle geleceğini tahmin edemeyeceğimizi belirterek başlayan Faruk Eczacıbaşı, “Şu anda büyük bir değişim yaşanıyor ama aslında bu değişimi bir süredir bekliyorduk. İnsanlık, bir süredir endüstri sonrası dönemini yaşıyor. Uzun sayılmayacak bir süre önce bilgisayar kullanırken, artık her şeyimizi cep telefonlarımızdan ya da tabletlerimizden yapıyoruz. Bu değişim sürecine yabancı değiliz ama Covid-19 salgını, bu süreci epey hızlandırdı. Ve her gelişim, bir de karanlık tarafıyla hayatımıza giriyor. Değişimin etkisini çok çabuk hissediyoruz ama onun karanlık tarafını daha geç fark ediyoruz. Bir şekilde hepimizin bu karanlık tarafa, saldırılara hazırlıklı olması gerekiyor. Bu saldırıların en tipik örnekleri, eskiden hiç alışık olmadığımız bilişim dünyası üzerinden gelen saldırılardır. Siber suçlar gittikçe daha yaratıcı ve daha karmaşık hale geliyor” dedi.

     Eczacıbaşı, Cyberwise’nin kendisi için ne anlama geldiğine de değinerek; “Siber güvenlik dünyamızın iki güzide kuruluşu Biznet ve Securrent’in bir araya gelerek Cyberwise markasını oluşturması, başka bir ifadeyle tek çatı altında bütünleşmesi; çok geniş bir ürün, hizmet ve danışmanlık hizmetinin verilecek olması anlamında çok şey ifade ediyor. Geleceğin gittikçe artan dinamiğinde, siber güvenlik ortamının daha sağlıklı hale gelmesine katkı sunmak hedefiyle başlayan bütünleşmenin aynı hedefle devam edeceğine inancımız tam” şeklinde sözlerini tamamladı.

Aret Kıllıoğlu: “Cyberwise ile gerçek bir “Tek Adres” hizmet modeliyle faaliyet gösteren siber güvenlik çözüm sağlayıcısı yaratmış olduk.”
     Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Aret Kıllıoğlu ise, siber güvenlik sektöründe yıllardır konuşulan ve olması gereken birleşmenin ilk adımını atmaktan büyük bir heyecan duyduklarını belirterek; “Bu gelişmeyi, birleşmeden çok bütünleşme sözcüğü çok daha iyi anlatıyor. Bizim bütünleşmemiz, artan ihtiyaçlar karşısından daha iyi ve daha geniş yelpazede hizmet sunabilmek amaçlıdır. Biznet ve Securrent de tam olarak, her noktada birbirlerinin hizmetlerini ve çözümlerini tamamladı. O yüzden bütünleşme çok daha doğru bir ifadedir. Her gün hızla artan ve güçleşen siber güvenlik problemleri karşısında firmalar; güvenebilecekleri, geniş bir yelpazede hizmet alabilecekleri çözüm ortakları arayışındalar. İşte firmaların, müşterilerimizin her türlü siber güvenlik ihtiyaçlarını ister ürün ister hizmet, isterse danışmanlık ya da yönetilen hizmetler olsun, “Tek Adres”ten karşılayabilecekleri, her aşamada yanlarında olacak bir marka yarattık” dedi.

Hedef 5 yılda yüzde 25 pazar payı
     Pazar payı hedefleri hakkında da bilgiler veren Kıllıoğlu, 5 yıl içinde yüzde 25 oranında bir pazar payına ulaşarak, pazarın en büyük oyuncusu olmak gibi bir hedefleri olduğunu belirterek, bu pazarın büyümesine katkı sağlamayı amaçladıklarını da sözlerine ekledi.
     Kıllıoğlu; “Toplam ciromuzun yüzde 15’inin yurt dışı faaliyetlerimizden oluşması gibi bir hedefimiz de var. Bölgesel ve global rekabette daha sağlam ilerlemek için, ulusal pazarda çok daha güçlü olunması gerektiğine inanıyoruz” diye sözlerine devam etti.

Globalde ilk hedef Avrupa ve Ortadoğu 
     Bütünleşmenin hedef sektörleri ve global hedeflerine de değinen Aret Kıllıoğlu, Cyberwise olarak Hollanda ve Dubai’deki başarılarını Avrupa ve Ortadoğu bölgesine yaymayı hedeflediklerini söyleyerek “Kısacası Türkiye’den doğmuş glokal bir siber güvenlik markası olacağız” dedi.
     Yeni markanın temel hedeflerine değinen Kıllıoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Hem Biznet hem de Securrent olarak en önemli önceliklerimiz, her zaman için, çalışanlarımız, uzmanlık seviyelerimiz ve müşterilerimizin ihtiyaçları olmuştur. Cyberwise olarak temel hedefimiz, işte bu çalışma kültürünü kaybetmeden, daha fazla alanda uzmanlık geliştirip, bunları değişik hizmet modelleri ile müşterilerimize ulaştırmak olacak. Bu hedef için kadrolarımızı da sürekli geliştirmemiz gerekecek. Genç girişimcilere, genç yeteneklere, siber güvenlik alanında var olabilmek için ihtiyaç duyacakları her türlü desteği vermek, Cyberwise olarak en önemli misyonlarımızdan birisi olacak.”

Selahattin Zoralioğlu: “Büyümede aktif olarak rol alacağız.”
     Cyberwise’ın üçüncü ortağı Taxim Capital’in bütünleşmeye katacaklarını değerlendiren Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Zoralioğlu ise, Cyberwise’a en önemli katkılarının, ilk anda sanıldığı gibi finansal açıdan değil, know-how açısından olacağının altını çizerek; “Biz, hızlı büyüyen orta ölçekli firmaları desteklemek hedefiyle yola çıkmış bir özel sermaye fon yönetim kuruluşuyuz. Taxim Capital olarak temel farkımız, yatırımcı ortak olduğumuz şirketlerde aktif fayda sağlamaya çalışan bir yaklaşımımız olmasıdır. Bizim en önemli tecrübemiz, ekonomik büyüme ve firma büyüme stratejileri üzerine. Firmaları; hem organik hem de birleşmeler ve satın almalar ile inorganik olarak bir sonraki büyüme aşamasına taşımak bizim uzmanlık alanımız. İşte buradaki birikimimiz Cyberwise’a en önemli katkımız olacak. Taxim Capital olarak Cyberwise’ın büyümesinde aktif olarak rol alacağız” dedi.
     Ayrıca Zoralioğlu, Türkiye’de büyüme potansiyeli olan orta ölçekli şirketlere ve girişimcilere destek olmak isteyen bir fon olduklarının altını çizerek, yabancı fonların yönetimini sağlayan özel sermayeli Türk fon yönetim şirketi olarak ülkeye yabancı yatırımların girişini sağladıklarını da belirtti.

Hakan Terzioğlu: “Bu bütünleşme tüm pazar dinamiklerini değiştirecek.”
     Cyberwise markasının yaratım sürecine değinen Genel Müdür Yardımcısı Hakan Terzioğlu ise, marka ismi olarak Cyberwise adı ile her iki firmanın temel değerlerini ve tecrübesini çok iyi yansıttıklarını düşündükleri “wise-bilge” sözcüğünde karar kıldıklarını vurguladı. Terzioğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Ayrıca, bu ismi seçmemizin bir başka nedeni de uluslararası pazarlara verdiğimiz önemdir. Türkiye’de siber güvenlik alanında ilk kez böyle bir bütünleşme yaşanıyor. Bu bütünleşmenin tüm pazar dinamiklerini değiştireceğini ya da yeni dinamikler yaratacağını düşünüyoruz. Biznet ve Securrent olarak uzun yıllar muhafaza etmeye çalıştığımız temel değerlerimizi Cyberwise çatısı altında geliştirmeye devam edeceğiz.”


+ Benzer Haberler
» Girişim ekosistemi sağlık sektörüyle büyüyor
» Kemeraltı çarşısı da turuncu çember içinde
» Otomotiv’de Türk Yazılım Şirketi tüm Dünyaya araç kiralayacak
» “İzmir Büyükşehir Belediyesi örnek bir kurumdur”
» TEB Girişim Bankacılığı girişimcileri desteklemeye devam ediyor
» Mobilya sektörü yükselişte
» “Temassız kullanımına talep artıyor”
» TSKB’ye 150 milyon dolar sendikasyon kredisi
» Karabağlar’da asfalt seferberliği
» İşler’den Aşkın’a güvenli turizm kenti teşekkürü


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 10.07.2020
  Ticaret 09.07.2020
  Ticaret 08.07.2020
  Ticaret 07.07.2020
  Ticaret 06.07.2020
  Ticaret 03.07.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni