• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Kariyer  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

DemirDöküm’ün "Açık Fabrika, Şeffaf Üretim" projesi büyüledi

07 Ağustos 2017 Pazartesi 16:00
12
14
16
18

DemirDöküm'ün "Açık Fabrika, Şeffaf Üretim" projesi büyüledi

           HABER MERKEZİ     
     İklimlendirme sektörünün öncü markalarından DemirDöküm, fabrika kapılarını yabancı müşterilerine açtı. 'Açık Fabrika, Şeffaf Üretim' projesi ile 6 ayda 45 yabancı müşterisini ağırlayan DemirDöküm, Ar-Ge, tasarım, üretim hattı, Endüstri 4.0 çözümleri, kalite ve çevre politikaları ile tam not aldı. Proje kapsamında siparişlerini yüzde 26 artıran DemirDöküm, yıl sonuna kadar 100’e yakın müşterisini fabrikasında ağırlayacak.
     Bozüyük fabrikasından dünyanın 50 ülkesine iklimlendirme sektörünün en yenilikçi ürünlerini ihraç eden DemirDöküm, Ar-Ge kabiliyeti, üretim tekniği, yetişmiş insan gücü ile yabancılardan tam not aldı. 267 bin m2 açık, 65 bin m2 kapalı alana yayılan Bozüyük tesislerinin kapısını "Açık fabrika, şeffaf üretim" projesi ile yabancı alım heyetine açan DemirDöküm, 4 günlük program kapsamında müşterilerini büyüledi.

     Son 2 yıldır ihracattaki başarılı çıkışı daha yukarıya taşımak için hayata geçen proje ile ülkelerinde DemirDöküm markalı ürün satacak müşterileri için üretim üssünün kapılarını açtıklarını belirten DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna, "Kısa süre önce hayata geçirdiğimiz fabrika gezi programı büyük ilgi gördü. Şimdiye kadar yurtdışından 45 müşterimizi ağırladık. Şirket sahipleri, yöneticileri, bayi, alt bayi, servis, usta ve tesisatçıların yer aldığı fabrika gezisinde DemirDöküm'ün, bu alandaki çalışmalarını, yatırımını, kullandığı teknolojiyi, üretim tekniğini, nitelikli insan gücünü görme fırsatı yakaladı. Baştan sona müşterilerine satacakları ürünün üretim hikayesine tanık olan ziyaretçiler satışını, tesisatını yaptığı ürün için daha fazla sorumluluk duymaya başladı" dedi.

Proje ile siparişler yüzde 26 arttı
     Program kapsamında yurtdışı heyetine üretimin yanı sıra stok, sevkiyat, kalite, satış sonrası hizmetler alanında yapılan çalışmaların aktarıldığına de değinen Erdem Ertuna şunları kaydetti;
     "7 gün, 24 saat çalışan üretim hatları, kalite standartları, üretimi biten ürünlerin testleri ve tüketiciye ulaşana kadarki süreci müşterilerimize deneyimletmemizin olumlu sonuçları oldu. Mısır, Irak, Afganistan ve Yunanistan'dan gelen müşterilerimizin siparişlerinde yüzde 26 artış oldu. Proje kapsamında yıl sonuna kadar İran, Ürdün, Türkmenistan, Ukrayna, Gürcistan ve Belçika'daki 100’e yakın müşterilerimiz için de Bozüyük programı yapacağız. Kalite DNA'sında olan DemirDöküm ürünlerini yeni pazarlara açmak için de yoğun olarak çalışıyoruz. Yeni odağımız olan Latin Amerika pazarında önemli hedeflerimiz var. Radyatörden şofbene, panel radyatörden kombiye kadar Türkiye'de ve dünyada değişen tüketici ihtiyaçları için en yüksek seviyede karşılayacak ürün gamına sahibiz."

“Yılsonu büyüme hedefimiz yüzde 20”
     DemirDöküm'ün 3 yıllık ihracat hedeflerine de değinen Erdem Ertuna; "DemirDöküm olarak güçlü olduğumuz ülkelerin haricinde Latin Amerika'ya ek olarak Arjantin'de de ciddi bir potansiyel görüyoruz. Meksika ve Uruguay potansiyellerimiz arasında yer alıyor. Brezilya bizim için önemli bir ekonomi. Tüm potansiyel müşterilerimizi Türkiye'de, Bozüyük'te ağırlayarak satışlarımızı artırmayı, 2017 yılını yüzde 20 büyüme ile kapatmayı hedefliyoruz" açıklamasını yaptı.

 


+ Benzer Haberler
» Kurulan şirket sayısı yüzde 32,67 azaldı
» Palandöken, “Gıda ürünlerindeki KDV karmaşası son bulmalı”
» İzmir İtalyan Ticaret Odası’ndan fuar çağrısı
» Yaş Meyve Sebze Sektörü Ortaca’da buluştu
» “26 milyar $ katma değer sağladık”
» Borsa’dan tarım alanında proje fikri olan gençler için ödüllü yarışma
» Şişecam’ın kredi notuna Fitch’ten teyit
» Didim D-Marin’de Petrol Ofisi ve Asmira farkı
» Temsa Bayisi Yaşaroğlu ilk yarıda satış hedefine ulaştı
» Şehit Polis Kesikoğlu’nun adı Urla’da yaşayacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.07.2018
  Ticaret 20.07.2018
  Ticaret 19.07.2018
  Ticaret 18.07.2018
  Ticaret 17.07.2018
  Ticaret 16.07.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni